Excel Zdarma

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Jak mít Excel zdarma?

Asi se shodneme na tom, že MS Excel a další programy kancelářského balíku MS Office jsou dnes již zlatým standardem, ať už s tabulkami pracujete denně, či příležitostně. Zejména v případě, že sáhnete po předplatném Microsoft 365, či nejnovější trvalé licenci MS Office, je však nutné počítat s poměrně vysokou cenou. Hledáte levnější, respektive zcela bezplatnou alternativu? Jste na správném místě – pojďme se podívat, jak mít Excel či jeho alternativu opravdu zdarma.

Excel online

Pokud pomineme nejrůznější druhotné licence a nelegální stahování, jedinou skutečně bezplatnou variantou Excelu, potažmo kancelářského balíku Microsoft, je jeho online verze. Excel Online je webová verze aplikace Microsoft Excel, která umožňuje uživatelům vytvářet, upravovat a sdílet tabulky online pomocí internetového prohlížeče. Excel Online obsahuje mnoho základních funkcí, na které jsme zvyklí z desktopové verze Excelu – například vytváření grafů, používání vzorců a filtrů dat. 

Přestože webové rozhraní nemusí vyhovovat každému, online Excel nabídne celou řadu užitečných výhod. Uživatelé mohou pracovat s dokumenty přímo v prohlížeči a soubory mohou ukládat do svého OneDrive účtu, což umožňuje snadnou spolupráci a sdílení s ostatními uživateli. Excel Online je zdarma a není potřeba instalovat žádný software, což ho činí ideální volbou pro uživatele, kteří potřebují základní funkce Excelu a pracují na různých zařízeních nebo v různých prostředích. Asi však není třeba dodávat, že k jeho používání je nezbytné připojení k internetu

Google Tabulky

V případě, že vám webový formát Excelu vyhovuje, ale nelpíte na používání produktů Microsoftu, vyzkoušet můžete alternativu od Google. Google tabulky nabídnou prakticky totožné výhody jako Online Excel – umožňují vytvářet, upravovat a sdílet tabulky a další dokumenty přímo v prohlížeči. Stejně tak umožňují uživatelům spolupracovat na stejném dokumentu současně, synchronizovat data s jinými Google službami a používat různé funkce a vzorce pro práci s daty. Tabulky Google navíc umožňují vkládat různé typy dat, grafů a diagramů a dávají uživatelům přístup k mnoha šablonám a doplňkům, které rozšiřují funkce tabulkového procesoru. 

Záleží čistě na vašich preferencích, zda dáte přednost Google Tabulkám či raději Excelu Online. Pokud jste zvyklí pracovat s desktopovým Excelem, jasnou volbou bude právě Excel Online, který nabídne větší množství funkcí a povědomé uživatelské rozhraní a rozložení stránky. Na druhou stranu uživatelé dalších služeb Google ocení snadnou integraci Tabulek s Google kalendářem, G-mailem a tak podobně. 

LibreOffice Calc

Práce v rámci webového prohlížeče samozřejmě není tím pravým ořechovým pro každého, ať už potřebujete pracovat i mimo dosah internetového připojení, či zkrátka dáváte přednost desktopové aplikaci. Jak již bylo řečeno, kancelářský balík Microsoft zkrátka zdarma získat nelze (s výjimkou nelegálního stahování), a tak nezbývá než obrátit svou pozornost k free-sourcovým alternativám. Tou nejpopulárnější z nich je bezpochyby kancelářský balík LibreOffice.

LibreOffice Calc je volně dostupný a open source tabulkový procesor, který slouží pro tvorbu a manipulaci s tabulkami a daty. Nabízí prakticky všechny standardní funkce a nástroje, které jsou potřebné pro tvorbu a práci s tabulkami, jako jsou vzorce, grafy, makra a mnoho dalšího. LibreOffice Calc podporuje mnoho formátů souborů, včetně formátů Microsoft Excel, což umožňuje uživatelům snadno sdílet data mezi různými programy a platformami. LibreOffice Calc se může pochlubit dlouhým výčtem výhod: nejen, že je ke stažení a instalaci dostupný zcela zdarma, ale navíc nabídne otevřený zdrojový kód a dostupnost pro různé operační systémy.

Apache OpenOffice Calc

Podobně jako LibreOffice Calc je Apache OpenOffice Calc volně dostupný a open-source kancelářský software pro tvorbu tabulek a výpočtů. Jako takový je součástí balíku Apache OpenOffice a je k dispozici zdarma pro Windows, Mac a Linux. Přestože je pro tvorbu tabulek a základní práci s nimi naprosto dostačující, uživatelé upřednostňují výše zmiňovaný LibreOffice. 

Důvodů je hned několik: V posledních letech se vývoj Apache OpenOffice zpomalil a některé funkce mohou být zastaralé. Zároveň je třeba počítat s omezenými možnostmi spolupráce – spolupráce více uživatelů na jedné tabulce může být složitá a náročná. Zejména v případě, že vytvořené soubory chcete sdílet s ostatními, může být problematická nízká kompatibilita s formáty MS Excel, kdy při otevírání a ukládání souborů v různých formátech může dojít ke ztrátě formátování a funkcí.

WPS Office Spreadsheet

Než se podíváme na způsoby, jak levně pořídit MS Office, zastavme se u další z mnoha bezplatných alternativ. Tou je WPS Office Spreadsheet, jež součástí balíku WPS Office. Jedná se o textový procesor pro vytváření, upravování a analýzu tabulek a dat. Nabízí širokou škálu funkcí pro práci s daty, včetně výpočtů, grafů a pivot tabulek. Podporuje také makra a skripty pro automatizaci úloh. WPS Spreadsheet nabídne uživatelsky přívětivé rozhraní s intuitivními nástroji, které usnadňují práci s daty. Nechybí ani mnoho šablon a stylů pro vytváření profesionálně vypadajících tabulek a grafů. 

WPS Spreadsheet je zdarma a podporuje různé formáty souborů, včetně formátu Microsoft Excel (.xlsx) a OpenDocument (.ods). Jak už to však u bezplatných alternativ Excelu bývá, je nutné počítat s omezenou funkčností v porovnání s Microsoft Excel a omezenou podporou pro pokročilé funkce a makra.

Levné trvalé licence MS Office

Máte na nákup kancelářského balíku, potažmo programu pro zpracování tabulek, omezený rozpočet, ale výše uvedené bezplatné alternativy nejsou vaším šálkem čaje? Třetí možností je sáhnout po jedné z levných trvalých licencí MS Office. Vyhnete se tak nutnosti pravidelné platby za předplatné Microsoft 365 a zároveň výrazně ušetříte oproti nákupu nejnovější trvalé licence (aktuálně MS Office 2021). 

Připravili jsme pro vás také článek Jak získat legální licenci Microsoft Office levně nebo zdarma, ve kterém najdete další způsoby, jak pořídit MS Excel za méně peněz.

Při nákupu starší licence je však nutné počítat s tím, že obvykle nezahrnují pravidelné aktualizace a opravy chyb, což může vést k zastaralému softwaru, který nemusí být kompatibilní s novějšími verzemi Windows nebo Mac OS. 

Servis Repas Cz Logo

Servis-repas.cz

WHC10

Details


Sleva 10% na software licence na e-shopu servis-repas.cz. Kód lze uplatnit např. na nákup licencií Windows 8.1, Windows 10, Windows 11, Windows Server, Microsoft Office, Project, Visio, Visual Studio, Práce s PDF, CAD software a mnoho dalších.
Premiumcdkeys Logo

PremiumCDkeys.com

websiteradar

Details


Sleva 10% na licence softwaru od známych značek jako Microsoft, Avast, Kaspersky a jiných.
Servis Repas Cz Logo Sleva 10%
Servis-repas.cz
Slevový kód
Sleva 10% na software licence na e-shopu servis-repas.cz. Kód lze uplatnit např. na nákup licencií Windows 8.1, Windows 10, Windows 11, Windows Server, Microsoft Office, Project, Visio, Visual Studio, Práce s PDF, CAD software a mnoho dalších.
Premiumcdkeys Logo Sleva 10%
PremiumCDkeys.com
Slevový kód
Sleva 10% na licence softwaru od známych značek jako Microsoft, Avast, Kaspersky a jiných.
5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..