internetové hrozby

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Internet: Příležitosti a hrozby

Stejně jako se mění trendy v módním průmyslu, mění se také svět internetu. Ti, kteří surfují častěji, než je zdrávo (kupříkladu z důvodu své práce) nebo kteří povolují vyhledávačům naprosto všechno, by se měli mít pořádně na pozoru. Jako v uplynulých letech, i letos visí ve vzduchu internetu hrozby. Ale jelikož má každá mince svůj rub i líc, oproti hrozbám jsou zde i příležitosti. 

Stále běžnou a pravděpodobně také nejrozšířenější hrozbou je tradiční SPAM. Z drtivé většiny se šíří prostřednictvím reklamních masových kampaní. Naštěstí proti této nepříjemnosti jsme už dostatečně dobře obrnění, a nejen nainstalované aplikace, ale také nástroje v e-mailových schránkách s nimi dokážou efektivně bojovat. Kéž by ale veškeré internetové hrozby končily právě u spamů!

Služby vystavené do internetu i touha ukrást kryptoměny

Virus je dnes velice dobře maskován. Oproti dřívějším letům, kdy byl zcela zjevný, je dnes prakticky k nerozeznání. S jdoucí dobou dopředu se zlepšují také sami hackeři, kteří stále vymýšlí nové a nové praktiky, jak se dostat k citlivým údajům uživatelů internetu. 

Za aktuální riziko odborníci označují služby vystavené do internetu. S touto hrozbou se setkáváme od chvíle, kdy nás koronavirová pandemie dohnala do domácího prostředí, odkud jsme ostatně také pracovali. Ze statistik vyplývá, že se detekovaly hlavně pokusy o prolomení protokolu RDP. Pokusů bylo obrovské množství, nárůst byl opravdu masivní, letos by však mělo dojít k jakési stabilizaci tohoto růstu.

Na pozoru by se měli mít i majitelé kryptoměn, kteří jsou po loňském divokém vzestupu virtuální měny častým a lákavým terčem. I když lze pouze polemizovat o tom, jestli budou opětovaně růst na hodnotě či nikoliv, hackeři mají jasno a snaží se prakticky denně dostat do vašich peněženek, kde mince uchováváte. 

Internet ale přináší i řadu příležitostí

Pojďme se však podívat na rub internetu v letošním roce. Je totiž i plný příležitostí, nejen diskuzí na téma ,,čistá zelená elektřina”. Stále se hromadí způsoby vydělávání na internetu, za což ostatně může i sama pandemie, která nás, jak už bylo zmíněno, přestěhovala do pohodlí našich domovů, a naopak odpoutala od typického kancelářského křesla. 

Řada lidí například začala pracovat sama na sebe. Práce na volné noze je v posledních letech obecně velice oblíbená a koronavirová pandemie tomu dala jenom pomyslnou třešničku. Internet se začal plnit on-line kurzy a vzdělávacími programy, které u nás ještě donedávna znamenaly jakousi díru na trhu. 

Došlo také k rozvoji e-commerce a očekává se, že zde se růst nezastaví ani v nadcházejícími roce, i když je možné, že se svět začne pomalu, ale jistě vracet do normálu. Internetové obchody jsou zkrátka budoucností, na což ostatně přišly i ty společnosti, jež se této možnosti dlouhé roky stranily. 

růst ecommerce
Zdroj: Pixabay.com
Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..