5 důvodů proč si postavit web na WordPressu

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

5 důvodů, proč si postavit web na WordPressu

Pro ty, kdo chtějí vlastní webové stránky, existuje celá řada možností, kde si je nechat vytvořit. Rovněž si je může uživatel postavit sám na některém z redakčních systémů, například na oblíbeném WordPressu. K tomu není potřeba mít žádné programátorské znalosti.

Výhody WordPressu

Webové stránky si můžete vytvořit také pomocí page builderů a služeb jako jsou webnode.cz, wix.com, mioweb.cz, pro eshop si lze pořídit hotové řešení jako jsou Shoptet, eshop-rychle, fastcentrik a další. Tyto krabicová řešení sebou nesou často mnoho nákladů a měsíční poplatky, na druhou stranu můžete s prodejem začít okamžitě, získáváte rozsáhlou zákaznickou podporu a v případě, že se něco porouchá nebo si nevíte rady, můžete se na ně kdykoliv obrátit. Ovšem pozor i tyto služby bývají zpoplatněny, obzvlášť pokud se jedná o nadstandardní požadavky. Další možností je také svěřit svůj web nějakému freelancerovi či vývojáři či rovnou agentuře. Zde si také připravte dostatečnou hotovost. Ceny webů na míru se pohybují v řádech desítek i stovek tisíc korun. Oproti tomu má WordPress celou řadu výhod.

5 důvodů, proč si postavit web na WordPressu

  1. Zaplatíte pouze doménu a hosting
  2. Máte k dispozici neomezené množství WordPress šablon zdarma i placených
  3. Pro svůj web si můžete vybrat vhodné WordPress pluginy zdarma i placené
  4. Jednoduché uživatelské rozhraní
  5. Neplatíte žádné měsíční poplatky

Jak na WordPress web

Jako první krok je potřeba si vybrat vhodné doménové jméno a také hosting. Zde je potřeba zvážit velikost webu, předpokládanou návštěvnost a další parametry. Rady, jak si správně vybrat hosting najdete zde. Cena hostingu je od několik desetikorun po tisíce Kč/rok.

Máte vybraný hosting? Pak je na čase si vybrat vhodnou šablonu pro váš web. Zaměřte se nejen na vzhled, ale také na funkčnost. Pořídit si můžete free šablony nebo premiové varianty, které stojí od 100 Kč do několika tisíc. Po instalaci můžete začít web plnit obsahem. Zda si na to někoho najmete nebo se do tvorby textů pustíte sami je jen na vás.

<strong>TIP REDAKCE</strong>
Pokud se pustíte do tvorby vlastních WordPress stránek sami, můžete se inspirovat návodem Jak si vytvořit WordPress blog za 30 minut.

Zdroje:

WordPress logo – WordPress.org

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..