Hostingové novinky #10

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Hostingové novinky #10

Duben nebyl na novinky až tak plodný, ale pár zajímavostí se přece jen ve světě hostingu objevilo. Zvláště zajímavé jsou informace o průběhu modernizace datacentra WEDOS DC1 a rozšíření datacentra VSHostingu ServerPark, ale nepředbíhejme 🙂 .

Wedos.cz

Aktuální stav modernizace datacentra WEDOS DC 1 “Bunkr”

WEDOS kromě výstavby nového datacentra „Podskalí“ průběžně také investuje nemalé peníze do modernizace svého prvního datacentra „Bunkr“. V říjnu 2018 se WEDOS pustil do první etapy jeho modernizace na základě zkušeností, které nabyl během výstavby druhého datacentra budovaného s ohledem na náročnou certifikaci TIER IV. Celý průběh a aktuální stav modernizace datacentra DC1 naleznete na jejich blogu. Modernizací prošla např. elektroinstalace (zavedení připojnicového systému, nehořlavé kabely), navýšení datového připojení DC, nové motorgenerátory, stavební úpravy a v průběhu března/dubna 2019 došlo také k modernizaci a navýšení výkonu freecoolingu (co je zjednodušeně řečeno velký ventilátor, který může tlačit obrovské množství vzduchu), tato technologie je oproti klimatizaci ekologičtější a pomáhá výrazně šetřit náklady na elektřinu potřebnou na chlazení serverů.

Zátěžové testy olejové vany

Již delší dobu je známé, že připravované datacentrum WEDOS DC 2 má v plánu využívat chlazení serverů olejem. WEDOS si už delší dobu pro tyto účely vyvíjí speciální olejové vany na míru. Podle posledních testů to vypadá, že se pomalu blíží finální verze olejových van, které se použijí v ostrém provozu. Nerezové vany budou umístěny na regál s nosností více jak 8,5 t (je určený pro 12 van), každá olejová vana může vážit až 710 kg. Do nerezové vany (152 kg) budou umístěny 2 plně osazené HPE Moonshot, kde jeden má hmotnost 90 kg. Do vany také přijde 230 litrů oleje (200 kg) a 85 litrů chladící kapaliny (voda).

Vylepšená a přísnější filtrace útoků

S růstem počtu zákazníků WEDOS pociťuje stále narastající počet různých útoků na jejich servery. Dobrým příkladem jsou útoky na přihlašovací stránku do administrace WordPress webů, tam jejich průměrný počet narostl oproti 8 (z roku 2015) na 63 za sekundu (z roku 2019). WEDOS ochrana IPS/IDS (Intrusion Prevention Systems a Intrusion Detection Systems) dokáže detekovat útoky jen na webech využívajících protokol HTTP, ale ne HTTPS a proto jejich vývojáři začali pracovat na řešení, které bude schopno detekovat útoky také na HTTPS. Vývoj řešení, ale bude časově a také finančně náročný a proto prozatím pro odfiltrovaní útoků WEDOS využije DDoS ochranu a WEDOS honeypot. WEDOS od minulého roku testuje software na analýzu velkého množství dat (z více jak 100 tisíc wehostingů) v krátkém časovém intervalu a na základě této analýzy dokáže odhalit IP adresy, které aktuálně vytvářejí podezřelou aktivitu na jejich serverech. Po odhalení podezřelé aktivity je IP adresa přidána na blacklist a dočasne zablokována (na dobu 2 až 6 hodin). Aktuálně filtrují hlavně útoky na WordPress jak cez HTTP, ale také cez HTTPS. Zpřísnili také pravidlá pro roboty, které běžně na webech sbírají různé marketingové data. Nové filtrace průměrně blokují 45% provozu. Další provoz filtruje IPS/IDS ochrana jako další vrstva filtrací.

WEDOS v blízké době plánuje nabízet k hostingovým službám (také pro VPS a dedikované servery) možnost filtrace podle zemí (blacklist nebo naopak whitelist).

Klesl počet registrovaných .CZ domén

WEDOS upozornil na jednu zajímavost. V dubnu klesl cekový počet registrovaných .CZ domén. Možná efekt navýšení ceny .CZ domény z ledna 2019 nebo také ne 🙂 .

Slevové kupóny a akce Wedos.cz

Wedos.cz slevy


Váš-hosting.cz

Váš-hosting.cz hledá posilu na zákaznický support

Pokud hledáte zajímavou práci Váš-hosting.cz aktuálně hledá parťáka nebo parťačku pro zákaznickou podporu. Více informací k této pozici naleznete zde.

Služby Váš-hosting.cz chválí také české IT celebrity

Také celebrity české IT scény jakou bezesporu Jakub Vrána (ex zaměstnanec Facebooku, nyní Google) je využívají služeb společnosti Váš-hosting.cz, to mluví samo za sebe.

Zajímavosti z blogu

Slevové kupóny a akce Váš-hosting.cz

Váš-hosting.cz slevy


ONEbit.cz

Nasazení podpory protokolu DANE

ONEbit.cz jako jeden z prvních v Česku spolu s Active24.cz nasadili podporu protokolu DANE (DNS-based Authentication of Named Entities), který zvyšuje ochranu příjmu e-mailů. Podpora protokolu DANE v poslední době exponencionálně roste celosvětově.

Slevové kupóny a akce ONEbit.cz

ONEbit.cz slevy


eBola.cz

Nasazení HTTP/2, TLS 1.3 a automatické komprese dat

Také asi na základě výsledků nezávislého testu jejich webhostingového tarifu Basic pro CMS WordPress uveřejněném na webu WPCesko.cz, eBola.cz nasadila v dubnu podporu HTTP/2 včetně technologie PUSH a zapla automatickou kompresi dat, co by se mělo pozitivně projevit na rychlosti načítaní webových stránek, které u nich hostují. Taktéž došlo k přidání podpory nejnovějšího ssl protokolu TLS 1.3. Více infromací naleznete zde.

Slevové kupóny a akce eBola.cz

eBola.cz slevy


Webhosting-c4.cz

Nová e-mailová služba mail8.cz

Webhosting-c4.cz v dubnu spustil novou e-mailovou službu mail8.cz s podporou Microsoft Exchange, která umožňuje například provoz sdílených kalendářů, poznámek, chatů na více zařízeních.

Slevové kupóny a akce Webhosting-c4.cz

Webhosting-c4.cz slevy


Blueboard.cz

Upgrade hardwaru pro webhostingové servery

V dubnu do Blueboardu dorazili nové 12 jádrové procesory Intel Xeon Silver, které jsou určené na navýšení výkonu webhostingových serverů. Jde o novinku na trhu, prodej se začal v Q2 2019.

Slevové kupóny a akce Blueboard.cz

Blueboard.cz slevy


Stable.cz

Stable.cz je registrátorem více jak 19 tisíc domén

V dubnu Stable.cz překonal hranici více jak 19 tisíc registrovaných domén.

Navýšení PHP parametru memory_limit u hostingových balíčků

V dubnu došlo plošně k navýšení PHP parametru memory_limit. U balíčku mini na 128MB, standard na 192MB a u profi na 256MB.

Slevové kupóny a akce Stable.cz

Stable.cz slevy


VSHosting.cz

Rozšíření datacentra ServerPark

V prvím kvartálu 2019 obchodní tým VSHosting plnil plán na 200% a tak opět přišla potřeba navýšit kapacitu datacentra ServerPark. Současně VSHosting realizuje již třetí instanci cloudu pro cloud managed servery a další centrální CEPH uložiště o kapacitě až několik set TB v SSD v režimu N+2. Datacentrum ServerPark bylo původně koncipováno na 150 racků s kapacitou až 8000 serverů. Tato kapacita byla rozdělena do tří etap, kde první dvě jsou již absolutně plné, třetí etapa se již brzy začne realizovat. Díky menším úpravám se podařilo celkovou kapacitu datacentra navýšit na 158 racků. Více informací k plánovanému rozšíření datacentra naleznete na blogu.

VSHosting připravuje novou službu L7 DDoS Guard

VSHosting přiravuje novou službu L7 DDoS Guard, jde o AntiDDoS ochranu, která si poradí i v rámci SSL provozu s SQL injections, XSS útoky, zahlcením serveru provozem tvářícím se jako vyhledávače a pod.

Hledá se vývojář pro projekt Zerops

Pokud jste zkušený vývojář s analytickými schopnostmi a chcete se podílet na vývoji „inteligentní“, plně automatizované cloudové platformy pro provozovatele webových aplikací, kteří potřebují infrastrukturu bez nutnosti řešit DevOps, práce na Zerops.io by mohla být právě pro Vás. Více informací naleznete zde.

Zajímavosti z blogu

Slevové kupóny a akce VSHosting.cz

VSHosting.cz slevy


Subreg.cz

Vlastní statistiky z access logu webserveru

U webhostingu můžete od dubna najít hezky zpracované statistiky z Apache logů (access log) zobrazované cez ElasticSearch. V sekci DIAG si můžete zkontrolovat například přístupy které končí chybami 403 (Forbidden), 404 (Not Found) nebo 500 (Internal Server Error).

Reseller hosting

Subreg.cz zprovoznil reseller hosting, kde reseller může definovat svým zákazníkům vlastní webhostingové tarify. Kapacita se odečítá z kapacity reseller balíčku, který si reseller objedná. U vlastních tarifů si reseller může tarify rozdelit do vlastních kategorií.

Další novinky u webhostingu

  • možnost stažení MySQL záloh 
  • podpora FTPS k FTP
  • podpora SCP/SFTP k SSH
  • instalace WordPressu na jedno kliknutí
https://www.facebook.com/Subreg.CZ/posts/2309121012443336

Slevové kupóny a akce Subreg.cz

Subreg.cz slevy


Active24.cz

Active24 je světová čtyřka

Active24.cz zveřejnil na Twittru zajímavou informaci, že je aktuálně 4. největší poskytovatel e-mail hostingu se zabezpečením transportu pošty pomocní DANE protokolu.

Slevové kupóny a akce Active24.cz

Active24.cz slevy


To je pro tentokrát vše, ale pomalu se můžete tešit na květnové pokračování 🙂 .

Líbí se Vám hostingové novinky a nechcete zmeškat další díl? Přihlaste se do našeho newsletteru.

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..