FastPages recenze WYSIWYG editor webových stránek

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: S FastPages.io vytvoříte opravdu rychlé landing pages

Způsobů a možností, jak vytvořit perfektní landing page, je na trhu asi mnoho. FastPages.io nabízí přeci jen o kousek jednoduší a rychlejší možnost, jak postavit rychle se načítající konverzní stránky. V této recenzi se dočtete, co vše tento nástroj umí.

Představení FastPages.io

Co je FastPages.io? Je to nástroj pro vytváření vstupních stránek (landing pages). Jednou z výhod tohoto nástroje je neuvěřitelně jednoduché a rychlé vytvoření konverzní landing page, kterou lze snadno propojit s e-mailingovými a jinými nástroji. Díky integraci se službou Zapier můžete své stránky propojit se stovkami dalších aplikací.

FastPages.io funguje od roku 2019, takže s ohledem na ostatní starší konkurenci jde o nováčka na trhu. Nevýhoda to není, protože FastPages.io se může učit z chyb jiných nástrojů a tyto chyby odstranit nebo alespoň minimalizovat. To se daří celkem obstojně. 

Tato služba nepatří mezi nejnadupanější. Nečekejte od FastPages.io funkce jako zvyšování konverzí na základě strojového učení nebo jiné rádoby užitečné funkce, které stejně většinou nefungují správně. Naopak zde očekávejte jednoduchost a přívětivost uživatelského rozhraní, ve kterém vytvoříte landing pages, co se budou uživatelům načítat rychle a díky tomu by měly také rychleji konvertovat návštěvníky.

Pro koho je služba FastPages.io?

O FastPages.io mohu s klidem tvrdit, že je to služba zaměřená jak na začátečníky, tak zkušené tvůrce webu nebo marketéry. Pokud jste jednotlivec nebo velká firma, která potřebuje rychle vytvářet různé landing pages, tak tohle je ten správný nástroj.

Hlavní vlastnosti a funkce služby

FastPages.io je takzvaný WYSIWYG editor (What You See Is What You Get). V tom se stránky tvoří v reálném zobrazení. Můžete si to představit tak, že jste na nějaké webové stránce a tak, jak ji vidíte, ji můžete upravovat. Webovou stránku (landing page) vytvoříte bez znalosti programování i bez znalosti HTML a CSS.

Jednoduchost

Editor je v současné době pouze v angličtině, takže k jeho používání je nutná alespoň minimální znalost tohoto jazyku. Jeho ovládání a způsob tvorby landing page pochopíte během práce na webu.

Na obrázku níže jsem začal svoji landing page stavět na prázdné stránce, abych si vyzkoušel, jak snadno a rychle poskládám celou stránku. Editor mě navede k prvnímu kroku, který bych měl udělat. Tím krokem je přidání první sekce webu.

Ukázka editoru stránek Fastpages.io
Přidání první sekce na prázdnou landing page.

Co je sekce webu? Každou webovou stránku si můžeme rozdělit na několik sekcí jako například: hlavička, hlavní část s nadpisem, služby, ceník, patička.

Ukázky sekcí webu
Sekce webu.

Z těchto sekcí si na prázdnou stránku rychle naklikám strukturu webu, ve které pak vyměním texty, fotografie a další prvky za své. 

Navržená struktura webu
Ukázka struktury webu.

U landing page jde vždy o to, aby na ní návštěvník splnil nějaký cíl. Ke splnění tohoto cíle návštěvník potřebuje intuitivní a pochopitelnou stránku, která ho jednoduše dovede k požadované akci. 

Úspěšné vstupní stránky mají často podobnou strukturu rozvržení. A právě k tomu jsou dobré předpřipravené sekce webu, které vám pomohou maximalizovat úspěch vaší landing page s minimálním úsilím. Rozvržení jednotlivých sekcí je logické, takže jsou například CTA prvky na správných místech, kde jsou skutečně nepřehlédnutelné a přimějí návštěvníka kliknout.

Vytváření landing pages

Jak už jsem psal, tak landing pages se vytváří za pomoci sekcí webu. Těch jsou ve FastPages.io desítky. Vytváření stránek se dá zrychlit a zjednodušit s použitím šablon. Šablonám se budeme věnovat až později v této recenzi. 

Ukázky připravených landing pages
Ukázka hotových landing pages.

Pokud například potřebujete landing page pro získávání e-mailových adres kvůli rozesílání newsletteru, tak si vyberete z vytvořených stránek v kategorii Newsletter, které jsou určené právě pro tento účel. Ve stránkách zase jen vyměníte texty a další prvky za své a landing page můžete okamžitě začít propagovat a získávat přes ní kontakty. Nebojím se tvrdit, že to lze zvládnou do půl hodiny.

Integrace 

V současné době není v tomto nástroji mnoho napojení na služby a nástroje třetích stran. Nicméně, jsou zde napojení na ty nejpoužívanější služby, se kterými byste mohli svoji landing page chtít propojit. 

Fastpages.io integrace a generování API
Propojení se Stripe, WordPress a Zapier.

Pro platby zde nechybí napojení na platební bránu Stripe. Díky službě Zapier je pak možné napojit se na stovky jiných nástrojů. K tomu si ve FastPages.io vygenerujete API klíč.

To samozřejmě není všechno, protože jako uživatel této služby budete potřebovat stránky propojit s nějakým e-mailingovým nástrojem. Své stránky můžete snadno propojit s MailChimp, Moosend, ActriveCampaingn a díky službě Zapier i s dalšími marketingovými nástroji jako je například SmartEmailing.

Napojení na e-mailingové nástroje
Napojení formuláře na e-mailingové nástroje.

Co ale jistě oceníte, je možnost přidat jednoduše na stránku Facebook Pixel. A tady FastPages.io boduje, protože umí integrovat Facebook Pixel s využitím Facebook Conversions API. Díky tomu se události měří bez potřeby interakce s cookies v prohlížeči.

Rychlost

Při zvyšování konverzí jde v první řadě o rychlost. Na pomalu načítající se web návštěvník většinou nečeká a zavře ho. FastPages.io se na svém webu chlubí, že jsou až 10x rychlejší než konkurence.

Faktem je, že když se vytvořená landing pages nechá prozkoumat nějakým analyzérem jako na například GTmetrix, tak měření dosahuje velmi dobrých výsledků.

Výsledky měření rychlosti GTmetrix.
Výsledky měření rychlosti GTmetrix.

SEO 

Nástroj umí pracovat s titulky a popisky stránek (meta title a meta description), jejichž úprava vám může určitým způsobem pomoci při zlepšování pozic ve výsledcích vyhledávání. Ačkoliv bude primární způsob používání FastPages.io spíše pro vytváření landing pages, na které budete odkazovat v reklamních kampaních, tak i zde vám toto nastavení pomůže. 

Editace titulku a popisku je důležitá při sdílení na sociálních sítích. K tomu můžete přidat vlastní náhledový obrázek (OG image). Toto všechno používají sociální sítě při generování náhledů sdílených webů. Čím lépe svůj náhled optimalizujete, tím více lidí na něj klikne.

Nastavení SEO ve FastPages.io
Nastavení SEO.

Cenové balíčky

FastPages.io nabízí celkem 3 cenové tarify – Small, Medium a Large. V době psaní této recenze (březen 2021) mají u FastPages akci, kdy můžete tento nástroj koupit v lifetime licenci za 197 dolarů. To je podle mě skvělá příležitost, jak lacino získat skvělý nástroj pro tvorbu landing pages.

Ceník FastPages.io a porovnání tarifů.
Ceník FastPages.io a porovnání tarifů.

Jednotlivé cenové tarify se od sebe liší v první řadě množstvím zobrazených stránek

U tarifu Small se mohou stránky zobrazit 10 000x, takže to není ideální tarif pro velké kampaně. O čemž svědčí i možnost připojit k účtu jednu doménu. Pro tu je možné vytvářet neomezený počet landing pages. V tomto tarifu chybí napojení na platební bránu Stripe a Facebook conversion API.

V tarifu Medium můžete pod svůj účet přidat 5 domén, pro které můžete vytvořit neomezený počet stránek. Tyto stránky mohou mít 100 000 zobrazení.

Nejvyšší cenový tarif Large umožňuje přidat pod jeden účet 25 domén. Zde už nehledejte omezení na počet zobrazení stránek. Tento tarif samozřejmě obsahuje vše, o čem jsem v článku psal. Pak máte také vyhrazenou podporu a jednu hodinu konzultací pro vaší landing page.

Šablony

Ve FastPages.io naleznete 36 šablon vzhledu landing pages. Nejde jen o nějaké newsletterové stránky, na kterých chcete získávat kontaktní údaje. Jsou zde i prodejní stránky, na kterých je například menu restaurace, landing pages pro prodej e-booků, kurzů a eventů. 

Ukázka šablon pro landing pages.
Ukázka šablon pro landing pages.

Smyslem šablon je zrychlení procesu vytváření stránky. Ono asi vždy záleží na tom, co potřebujete vytvořit, ale chcete-li vytvořit nějakou jednoduchou stránku pro sběr emailů, tak vám s tím šablony poměrně píchnou a usnadní práci.

V šablonách je i kategorie Skeleton. To jsou holé kostry stránek, do kterých je potřeba doplnit obrázky, barvy a samozřejmě je potřeba přepsat texty. Díky tomu, že už máte připravenou kostru, tak dokážete snadno přidat obrázek na správné místo, ale také si budete umět představit, jak dlouhý by měl být text pro danou sekci webu.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduché a intuitivní rozhraní editoru.- Málo napojení na nástroje třetích stran.
+ Vytvořené stránky se dokáží rychle načítat.- Omezení na počet shlédnutí stránek.
+ Napojení na Facebook conversion API.- Oproti konkurenci je v nástroji málo funkcí.
+ Snadno přizpůsobitelné šablony vzhledu.

Hodnocení a závěr

Na FastPages.io se mi rozhodně líbí jednoduchost a rychlost. Když mluvím o rychlosti, tak jednak myslím rychlost načtení webové stránky. Tato rychlost je prostě nesmírně důležitá pro zvyšování konverzí. Uživatelé neradi čekají a proto ocení, když se jim web načte téměř okamžitě v jejich prohlížečích. No a do rychlosti musím zahrnout i rychlost samotného WYSIWYG editoru. Ten reaguje svižně, neseká se a to mi pomáhá při tvoření landing page.

FastPages.io je mladá služba. Nemá v sobě příliš funkcí. To může být výhodou i nevýhodou. Záleží na tom, jak se na to podíváme. Absence funkcí jednoznačně zrychluje načítání stránek a přispívá k přehlednosti nástroje. Chybějící funkce vám nepomohou například při měření a zvyšování konverzí. Myslím si, že by se zde hodila minimálně funkce na A/B testování. A/B testovat tam samozřejmě jde vytvořením rozdílných stránek, ale měřit výsledky testu musíte třeba přes Google Analytics. 

Na druhou stranu, jestli potřebujete rychle a snadno vytvářet landing pages, tak pak neváhejte a zkuste si FastPages.io. Třeba vám budou svou jednoduchostí vyhovovat. No a testovat můžete 14 zdarma. To je dost dlouhá doba na rozhodnutí se.

3/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..