Ipvanish Vpn Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: IPVanish neomezená VPN s konzistentním výkonem

IPVanish je neomezená VPN služba s údajně největším počtem unikátních IP adres, kterých je přes 40 000 na více než 2200 serverech v 75+ světových lokalitách. Co víc vám vlastně může tahle recenze říct? Jak VPN IPVanish funguje, zda je bezpečná, umí spolehlivě odblokovat streamovací služby a na co si dát obzvlášť velký pozor? Tuto službu jsem testoval důkladně, takže vám na to odpovím v téhle recenzi.

Pokud si VPN vybíráte na základě čísel, tak IPVanish má přes 40 000 důvodů, proč si vybrat právě ji. Tolik jedinečných IP adres rozmístěných po celém světě vám nejspíš žádná jiná VPN služba nenabídne. Ačkoliv se tomuto číslu nejvíce blíží PIA (Private Internet Access recenze) se svými 30 000 + IP adresami. 

 Ipvanish Vyhody

Důvody, proč ano IPVanish

  1. IPVanish byla v mnoha nezávislých testech vyhodnocena jako jedna z nejlepších herních VPN se stabilní rychlou latencí a přenosovou rychlostí. Nechybí ani ochrana před DDoS útoky. Hraní her bude konzistentní.
  2. Kvalitní infrastruktura je předností této služby. Údajně vlastní přes 90 % serverů zatímco ostatní si je musí pronajímat.
  3. IPVanish je neomezená VPN. Tím myslím, že ji můžete neomezeně používat na všech svých zařízeních. Není zde limit na počet zařízení. 
  4. Bezpečnost je na vysoké úrovni. VPN má podporu protokolů WireGuard®, OpenVPN a IKEv2. Samozřejmostí je také kvalitní šifrování na armádní úrovni.
  5. Spolehlivě odblokuje streamovací servery. Nicméně v mnoha diskuzích jsem viděl, že s Netflix bývají často potíže a je potřeba občas vyzkoušet více serverů. Já se při testování s problémy nesetkal, takže to nemohu potvrdit. V těchto případech bývá problém většinou na straně uživatelů.

Důvody, proč ne IPVanish

Nenechte se oklamat marketingovými triky s čísly o počtech serverů a IP. Stejně čísla prezentují bez smysluplného významu pro koncové uživatele. Raději vám hned na rovinu řeknu, na co si u IPVanish dát pozor:

  • Tahle VPN má okolo 75 serverových lokalit. Nicméně některé konkurenční VPN mají i přes 85 lokalit. U IPVanish chybí například servery v Rusku a Číně. Většině uživatelů je to pravděpodobně jedno, protože se tam stejně nebudou připojovat. Někomu by to chybět mohlo.
  • Je to služba se sídlem v USA. Samozřejmě se musí řídit místními zákony. Někteří uživatelé mohou mít problém, že Spojené Státy patří do aliance zpravodajských služeb Five Eyes. V podstatě to znamená, že se uživatelské údaje mohou dostat do rukou států jako Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Spojené království a USA. Jako terorista si používání této VPN dobře rozmyslete. Všichni ostatní uživatelé mohou VPN v klidu a bezpečně používat.

Přehledně

Počet serverů2200+ (40 000 IP)
Počet geolokací (zemí)75+
Počet najednou připojených zařízeníneomezeně
AplikaceWindows, Mac, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox, Fire TV
Kill SwitchAno
Split tunnelingAno
Odblokuje streamovaný obsahAno

Jak je VPN IPVanish rychlá?

Každá z nejlepších VPN, které jsem testoval, se chlubí tím, že je nejrychlejší. IPVanish není výjimkou. Ačkoliv údaje z tabulky neoslní, tak IPVanish je rychlostním výkonem srovnatelná s ostatními konkurenčními VPN na trhu. Díky rychlému protokolu WireGuard® to vlastně asi ani jinak být nemůže, protože je 3x rychlejší než IKEv2 a 10x rychlejší než OpenVPN.

Já jsem IPVanish porovnal s nejznámějšími VPN na trhu. Výsledky jsou víceméně srovnatelné. Tabulka zobrazuje porovnání průměrných hodnot z mnoha rychlostních testů napříč různými geolokacemi.

Cyber Ghost VPNNordVPNIPVanish
Download (Mbps)23,129,124,3
Upload (Mbps)16,5158,2
Ping (ms)149,1177177

IPVanish– test rychlosti připojení

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)16,919,5998
EU (Frankfurt)45,729,6718
Austrálie (Sydney, Melbourne)20,672,21315
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)10,629,59142
Brazílie (Sao Paulo)28,174,61231
celosvětově (průměr)24,38,2178

Funkce IPVanish

Každého zajímá, zda v téhle aplikaci nechybí některé důležité funkce. Nechybí. Jsou zde všechny bezpečnostní funkce, které u VPN potřebujete. IPVanish na mě dělá dojem, že se zajímá o bezpečí a soukromí uživatelů s větší péčí, než to dělají ostatní služby. S tím souvisí některá vylepšení.

2 Ipvanish Funkce

Prevence hloubkové kontroly paketů

Poskytovatelé internetového připojení (ISP) využívají všelijakých cestiček k tomu, aby sledovali, co nás na internetu zajímá. ISP může volně sledovat a shromažďovat vaši online aktivitu. Osobní údaje, nákupní záznamy, vaší polohu nebo váš věk. To vše se dá vysledovat a prodat třetí straně. ISP toto dělají. Když se připojíte k VPN, tak tato funkce zabrání ISP sledovat vaši online aktivitu.

Kill switch

3 Ipvanish Kill Switch

Nedokážu si fungování VPN bez této funkce představit. Smyslem kill switch je maximální ochrana soukromí uživatele a jeho dat. IPVanish vypne internetové připojení v okamžiku, kdy z nějakého důvodu dojde k přerušení spojení s VPN serverem. Pokud by to neudělal, tak si většinou uživatel přerušeného zabezpečeného připojení nevšimne. Jenže v tom okamžiku je vlastně připojený k internetu nezabezpečeným připojením, kde může dojít k ohrožení bezpečného přenosu dat.

Kill switch je potřeba aktivovat jedním kliknutím na přepínač přímo v aplikaci IPVanish. Zároveň můžete zapnout funkci Blokace LAN, pokud chcete blokovat veškerý místní síťový provoz (blokování přístupu k místním medialním serverům jako je Plex nebo NAS), a také veškerý internetový provoz, jakmile budete odpojeni od sítě IPVanish.

4 Ipvanish Blokace Lan
Blokaci LAN je potřeba aktivovat v nastavení. Funguje až po aktivaci Kill switch.

Odblokování streamovacích služeb a sportů

IPVanish tohle přímo nenabízí. Nedělá to jako ostatní VPN na trhu, které na rovinu říkají, že dokáží odblokovat jakýkoliv streamovací server. IPVanish na to jde seriózněji. Proto se na jejich webových stránkách dočtete zejména o tom, jak při sledování streamovacích služeb a sportovních přenosů ochrání vaše bezpečí a soukromí.

Služba si jednoduše nedělá starosti s tím, že by si uživatelé stěžovali na to, že nemohou odblokovat autorsky chráněný obsah. Jednoduše toto nenabízí. Zkušenější uživatelé VPN vědí, že blokovaný obsah je možné odblokovat většinou VPN služeb. Smyslem VPN je obejití geolokace. Pokud je nějaký stream blokovaný pro uživatele jiné země, tak to jako uživatel VPN obejdete tím, že se s VPN připojíte k serveru v zemi, pro kterou je stream povolený.

Pro příklad vám to ukážu na stránkách BBC a jejich iPlayeru. Zdejší pořady jsou pro diváky z jiných zemí blokované. Viz obrázek níž.

5 Ipvanish Streamovaci Sluzby
iPlayer je zablokovaný pro uživatele mimo Velkou Británii.

Pokud se pomocí IPVanish připojím na některý ze serverů ve Velké Británii, tak ochrana v prohlížeči nedokáže rozpoznat, že nejsem divák z UK. Tím pádem mám pořad odblokovaný a mohu jej sledovat. VPN IPVanish zde při odblokování funguje výborně – viz další obrázek.

6 Ipvanish Streamovaci Sluzby
Původně blokovaný pořad jsem bez problémů spustil.

Myslím si, že nebudete mít problém odblokovat jakoukoliv streamovací službu. Počítejte s tím, že se někdy může stát, že nějakou IP streamovací služba rozpozná jako VPN IP. Takové IP neumožní spouštět blokovaný obsah. Vyřešíte to jednoduše – připojte k jinému serveru, tím dojde ke změně IP, kterou streamovací služba ještě nezná.

Cena IPVanish

Nedá mi to a musím porovnávat cenu IPVanish s ostatními VPN. Cena je mírně vyšší, ale zase zde máte k dispozici bezkonkurenčně větší množství unikátních IP adres a k tomu fakt, že VPN patří k bezpečným službám s konzistentní kvalitou připojení.

7 Ipvanish Cena

Nejlevněji vyjde tarif s 24 měsíčním předplatným. Sice musíte dát jednorázově více peněz, ale díky tomu vás IPVanish vyjde výhodněji oproti platbě na 1 rok. Dalším tipem, jak za VPN ušetřit, jsou slevové kupony na VPN. Když se vám podaří chytit akci, tak můžete mít VPN levnější i o více jak 80 %. Většinou je to podmíněno platbou na delší časové období.

Je IPVanish zdarma?

IPVanish není zdarma, nabízí trial verzi pro mobilní zařízení Android a iOS. Nesmím zapomenout na 30denní garanci vrácení peněz, pokud nebudete s IPVanish spokojení. Zdarma tuhle VPN sice nezískáte, ale aspoň nekupujete zajíce v pytli. Pro šetřílky mám samostatné srovnání, kde najdete VPN zdarma. Musím vás upozornit, že bezplatné VPN mají různá omezení a určitá bezpečnostní rizika.

Jak funguje aplikace IPVanish pro Windows

Z robustních VPN programů se za posledních pár let staly minimalistické aplikace, které je radost používat. Vývojáři konečně myslí na uživatele a jejich potřeby. Nechceme VPN zdlouhavě nastavovat, chceme je používat. Nejdůležitější bezpečnostní funkce musí být nastaveny defaulutně už po nainstalování aplikace. IPVanish to tak má. Aplikaci jednoduše nainstalujete, přihlásíte se svými uživatelskými údaji a okamžitě se můžete připojit k virtuální privátní síti.

8 Ipvanish Windows App

Aplikace IPVanish pro Windows je vlastně stejná jako aplikace jiných VPN služeb – minimalistická a jednoduchá na používání. Snadno vyhledáte serverovou lokalitu, do které se chcete připojit, a také snadno najdete nastavení, ve kterém dokážete jednoduše nastavit potřebné funkce.

Během používání jsem neměl s Windows aplikací jakýkoliv problém. Trošku mi u IPVanish nesedí dark vzhled, takže jsem ocenil možnost změnit si vzhled na světlý.

9 Ipvanish Windows Nastaveni

IPVanish, jak funguje aplikace pro Android

Jestli je Windows aplikace minimalistická a jednoduchá, tak pro aplikaci na Android to platí obzvlášť. Na mobilu není místo na zbytečné věci a jsem rád, že se tímto pravidlem appka IPVanish VPN řídí. 

Je to asi jen subjektivní pocit, ale aplikace pro Android mi přijde o trochu hezčí, než aplikace pro Windows. Ono je to asi jedno, protože od VPN aplikace vlastně potřebujete pouze kliknout na tlačítko pro připojení k serveru a pak je aplikace schovaná na pozadí.

Aplikace pro Android má solidní hodnocení na Google Play marketu, kde má solidních 4,3 hvězdiček. Jako každá aplikace, tak i IPVanish ubírá body především uživatelská neschopnost pochopit fungování aplikace. Tím chci říct, kdyby nebylo uživatelských nemehel, tak by aplikace dosáhla na daleko lepší hodnocení.

Výhody a nevýhody IPVanish

Klady (+)Zápory (-)
+ Používání na neomezeném počtu zařízení současně- Chybí lokace jako Rusko nebo Čína
+ Obrovský počet unikátních IP
+ Aplikace nejspíš pro jakékoliv zařízení a OS
+ 30 denní garance vrácení peněz

Závěrečné shrnutí

V Recenzi jsem psal, že z IPVanish mám dojem, že se zaměřuje na uživatele, kteří se bojí o své soukromí. Jenže pak je zde to sídlo v USA, jejíž jurisdikci společnost podléhá. Zejména je zde ten strašák aliance Five Eyes, která by mohla chtít vaše data. To je největší strašák uživatelů VPN. Měli byste se toho bát? S největší pravděpodobností ne. Tedy za předpokladu, že neděláte něco špatného. Odblokování streamovaného obsahu mezi závažně špatné věci určitě nepatří. Žádný strach.

U IPVanish se mi líbí podpora protokolů WireGuard®, OpenVPN a IKEv2, kdy si aplikace umí automaticky vybrat v ten moment nejlepší protokol, ale uživatel si může sám nastavit, která chce primárně používat. To se může prostě někomu hodit. 

U této VPN nepřijdete na něco, co by vám mohlo chybět. Je tady split tunneling, kill switch, provence hloubkové kontroly paketů, blokování LAN provozu, DNS Leak Protection a další. K pocitu bezpečí a zachování soukromí má IPVanish vše, co potřebujete.

Při rozhodování výběru služby určitě okamžitě googlujete její recenze a vaše správné rozhodnutí znejišťují špatné recenze na Google Play marketu a podobně. Aplikace mají určitě pár drobných bugů, ale celkově fungují spolehlivě a správně. Vždy si ověřuji vytknuté chyby, na které narazím v uživatelských recenzích, ale u IPVanish se mi nepodařilo některou z vytýkaných chyb identifikovat.

Pokud vám je IPVanish z nějakého důvodu sympatická, tak pak se služby nebojte a jděte do ní. Je spolehlivá. Navíc máte 30 denní garanci vrácení peněz, pokud nesplní vaše očekávání. 

Poďte si přečíst naše pravidelně aktualizované porovnání rychlých VPN.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..