Zoogvpn Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: ZoogVPN je za ty peníze slušná VPN

ZoogVPN je poskytovatel VPN služeb, který umožňuje uživatelům zabezpečit jejich internetové připojení, skrýt jejich IP adresu a tím pomoci s anonymizací a bezpečností na internetu. O ZoogVPN jste pravděpodobně ještě neslyšeli. Po několika týdnech testování vám přináším svůj názor na tuto VPN. Vás určitě nejvíc zajímá, jestli se vyplatí tuto službu koupit? To se dozvíte právě v této recenzi.

Při testování ZoogVPN jsem si všiml několika věcí, které by vám neměli uniknout. Jsou to:

  • Rychlost: Jsem překvapený rychlostí některých serverů. Připojení je stabilní. Pro běžné surfování a streamování je plně dostačující.
  • Rozhraní: Aplikace je intuitivní a snadno použitelná, což je výborné nejen pro začátečníky, kteří chtějí VPN nainstalovat a rovnou používat bez složitého nastavování.
  • Cena: Ve srovnávání s konkurencí je cena za služby ZoogVPN rozumná.
  • Okamžité připojení: Po kliknutí na tlačítko připojit, se aplikace bleskově připojí k vybranému serveru. Bez čekání.
  • Servery v problémových lokacích: K dispozici jsou servery například v Číně a Rusku.

Dřív jste v recenzích ZoogVPN nejspíš četli o problémech, kterými aplikace trpěla. Osobně mě například při vyhledávání serveru (lokality) štvalo, že když jsem kliknul na lokalitu, tak jsem se rovnou nepřipojil, ale musel jsem ještě kliknou na tlačítko připojit. To byl jeden zbytečný klik myší. Tohle ale vyřešila nejnovější verze aplikace.

1 Zoogvpn Okamzite Pripojeni
Připojení k serveru na jedno kliknutí

ZoogVPN má servery rozprostřené po celém světě. Poskytuje více jak 1000 IP v 41 zemích. Díky tomuto rozsahu je uživatelům nabídnuta slušná geografická flexibilita a šance obejít geografická omezení nejen při odblokování sportovních streamů. Ve skutečnosti disponuje ZoogVPN pouze 70+ servery ve 41 zemích. To jsou v porovnání s ostatními VPN o dost menší čísla, ale ZoogVPN nemá tolik uživatelů, takže je to dostačující a tento ukazatel bude pravděpodobně růst společně s počtem spokojených uživatelů služby.

2 Zoogvpn Parametry
Hlavní parametry VPN

ZoogVPN tabulkové parametry

Počet serverů70+ (1000 IP)
Počet geolokací (zemí)41+
Počet najednou připojených zařízeníneomezeně
AplikaceWindows, Mac, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox, Fire TV, Android TV
Kill SwitchAno
Split tunnelingNe
Odblokuje streamovaný obsahAno

Jaká je rychlost ZoogVPN

V mých testech nepatří ZoogVPN mezi nejrychlejší VPN, ale může se srovnávat s většinou VPN služeb na trhu. Během testování jsem narazil jen na minimální ztráty rychlosti, což je dobré nejen pro streamování obsahu nebo pro online hraní. Online hráče zaujme, že ZoogVPN má průměrnou nižší latenci (ping 144,2 ms) oproti větším VPN jako Private Internet Access (průměrný ping 157,2 ms) nebo Express VPN (průměrný ping 182,4 ms).

Porovnání rychlosti s dalšími VPN:

Cyber Ghost VPNNordVPNZoogVPN
Download (Mbps)23,129,131,1
Upload (Mbps)16,51522,6
Ping (ms)149,1177144,2

ZoogVPN – test rychlosti připojení

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)18,9814,691
EU (Frankfurt)36,7641,6822
Austrálie (Sydney, Melbourne)31,182,38263
Nový Zéland (Auckland, Wellington)31,045,41297
Rusko (Moskva)37,5228,5648
celosvětově (průměr)31,118,5144

Hlavní funkce

Z pohledu bezpečnosti se může ZoogVPN porovnávat s nejlepšími službami na trhu. ZoogVPN používá silné šifrování, což zajišťuje, že vaše data zůstanou v bezpečí před zvědavými očima. Kromě toho poskytovatel tvrdí, že nevede žádné protokoly o aktivitách svých uživatelů, což je pro mnoho uživatelů klíčovým faktorem při výběru VPN.

3 Zoogvpn Hlavni Funkce

Bezpečné protokoly

Jedním z klíčových aspektů každé VPN služby je nabídka protokolů, které zajišťují bezpečnost a efektivitu spojení. ZoogVPN exceluje v této oblasti tím, že podporuje širokou škálu moderních a osvědčených protokolů. Mezi nimi je IKEv2, ideální pro rychlé přepínání mezi sítěmi díky jeho schopnosti rychle obnovit spojení.

OpenVPN, což je standard průmyslu pro jeho vysokou úroveň zabezpečení a spolehlivost, L2TP/IPSec, který je široce uznáván pro dobrý kompromis mezi rychlostí a bezpečností. PPTP, i když je starší a méně bezpečný, může být užitečný pro rychlé streamování. 

4 Zoogvpn Nastaveni
Jednoduché nastavení včetně výběru protokolu

A konečně WireGuard, nejnovější přírůstek do arzenálu VPN protokolů, který nabízí rychlost a špičkové šifrování. Díky této kombinaci protokolů nabízí ZoogVPN uživatelům flexibilitu při výběru toho správného zabezpečení pro jejich konkrétní potřeby.

Leak protection

Ochrana proti únikům je klíčovým kritériem při výběru VPN, a ZoogVPN v tomto ohledu nezklame. Služba obsahuje vestavěnou ochranu proti úniku DNS, která zajišťuje, že vaše skutečná IP adresa zůstane skrytá a veškerý internetový provoz prochází skrze bezpečný tunel VPN. To je zvláště důležité v situacích, kdy je riziko úniku IP adresy nejvyšší. Například při přerušení spojení. 

Odblokování streamovacích služeb se ZoogVPN

Jedním z hlavních důvodů, proč se mnozí uživatelé obrací k VPN, je potřeba odblokovat oblíbený obsah na streamovacích platformách. ZoogVPN se mi v tomto ohledu osvědčila. Během testování jsem si vyzkoušel, že ZoogVPN úspěšně odblokovává populární služby jako jsou Netflix, Hulu a BBC iPlayer.

Pro příklad vám to ukážu na stránkách BBC a jejich iPlayeru. Zdejší pořady jsou pro diváky z jiných zemí blokované. Viz další obrázek.

5 Zoogvpn Zablokovany Iplayer
Zablokovaný iPlayer

Pokud se pomocí ZoogVPN připojím na některý ze serverů ve Velké Británii, tak ochrana v prohlížeči nedokáže rozpoznat, že nejsem divák z UK. Tím pádem mám pořad odblokovaný a mohu jej sledovat. Odblokování funguje správně, což dokazuje další obrázek.

6 Zoogvpn Odblokovany Iplayer
Odblokovaný pořad na iPlayer

ZoogShadowing

V mnoha zemích s přísnou internetovou cenzurou může být VPN provoz snadno detekován a blokován technologiemi jako hloubková inspekce paketů (DPI). ZoogVPN reaguje na tuto výzvu funkcí ZoogShadowing, která maskuje VPN provoz tak, aby vypadal jako běžný HTTPS provoz. Díky tomu umožňuje ZoogVPN uživatelům bezproblémový přístup k internetu i v zemích jako Čína, Rusko a Katar. To znamená, že i v zemích s nejpřísnější internetovou cenzurou může tato VPN zajistit, aby její uživatelé měli svobodný a neomezený přístup k internetu.

P2P a torrenty

Pro mnohé uživatele je podpora torrentů a P2P klíčovým kritériem při výběru VPN. ZoogVPN je v tomto ohledu ideální volbou, protože nabízí servery optimalizované pro P2P a pro torrenty. Tyto servery jsou navrženy tak, aby poskytovaly nejen vysoké rychlosti potřebné pro efektivní sdílení souborů, ale také dodatečné vrstvy zabezpečení a anonymitu, kterou torrenting často vyžaduje. Ať už jste vášnivý sharer nebo jen občasný uživatel torrentů, s ZoogVPN můžete být jisti, že vaše torrentovací aktivity zůstanou soukromé a nanejvýš bezpečné. Nicméně i s VPN je potřeba si dávat pozor.

Zásada No-Logs policy

ZoogVPN je známý pevnou politikou „No-Logs“, což znamená, že nesbírají, neukládají žádné protokoly týkající se aktivity svých uživatelů. Toto je klíčová vlastnost pro ty, kteří hledají opravdové soukromí.

7 Zoogvpn No Logs

Cena ZoogVPN

Cena ZoogVPN je srovnatelná s ostatními VPN. V mnoha případech přijde tato služba levněji oproti známějším značkám jako NordVPN (recenze) nebo ExpressVPN (recenze).

Nejvýhodněji vyjde 24 měsíční tarif, ke kterému dostanete ještě 3 měsíce zdarma. To znamená, že máte za výhodnou cenu 27 měsíců.

8 Zoogvpn Ceny

ZoogVPN je zdarma. Tedy jeden z jejích tarifů je zdarma. Je samozřejmě velice osekaný, takže máte k dispozici pouze 5 lokalit a třeba omezený přenos dat – 10GB přenos dat. A omezené je také používání P2P. Bezplatné VPN mají zkrátka smysl pouze pro jednorázové použití v případě nouze.

ZoogVPN pro Windows  

Aplikace ZoogVPN je minimalistická s malými možnostmi nastavení. Aplikace má intuitivní uživatelské rozhraní, které i méně technicky zdatným uživatelům umožní rychlé připojení k VPN serveru. 

Tahle Windows aplikace není nic pro technoidy. Možností nastavení je málo, což ocení zejména méně zkušení uživatelé, kteří chtějí VPN zapnout a používat. Přesto v tom nastavení naleznete nejdůležitější bezpečnostní funkce, ale někomu by mohl chybět například split tunneling. 

ZoogVPN pro Android

Aplikace pro Android je také minimalistická a jednoduchá. Pocitově se mi právě android aplikace používá lépe, ale to je samozřejmě subjektivní pocit. Možnosti nastavení jsou na Androidu také jednoduché a pro techničtější uživatele razantně omezené. Normálním uživatelům v aplikaci nic nechybí. O tom svědčí i hodnocení 4,4 hvězdičky na Google Play marketu.

Zatímco aplikace nabízí širokou škálu protokolů, včetně OpenVPN a IKEv2, někteří uživatelé ve svých recenzích upozornili na občasné problémy s připojením. Zejména v regionech s vysokým stupněm internetové cenzury. To může znamenat, že i přes přítomnost funkcí jako je ZoogShadowing, mohou být některá spojení stále nestabilní. Nicméně, i přes tyto potenciální nedostatky, které nejdou jednoznačně ověřit, nabízí ZoogVPN pro Android solidní zabezpečení, šifrování a soukromí na cestách.7

Výhody a nevýhody ZoogVPN

Klady (+)Zápory (-)
+ Minimalistická aplikace- Malý počet geolokací
+ Závěry rychlostních testů
- Chybí pokročilé možnosti nastavení aplikace
+ No-Logs policy
+ Používání na neomezeném počtu zařízení současně
+ 7denní záruka vrácení peněz

Závěrečné shrnutí

ZoogVPN je konkurenceschopný poskytovatel VPN služeb, který nabízí spolehlivou rychlost, intuitivní minimalistické rozhraní a rozumnou cenu. Rychlost připojení a nabídka serverů v lokalitách jako jsou Čína a Rusko dělá tuto VPN atraktivní zejména pro uživatele, kteří tyto lokace ve své VPN postrádají. Ačkoli počet serverů není tak velký jako u některých konkurentů, ZoogVPN má dostačující kapacity, vzhledem k aktuálnímu počtu svých uživatelů.

Z bezpečnostního hlediska je na tom služba dobře. Může pochlubit několika protokoly. Nechybí moderní WireGuard a starší ověřené protokoly jako OpenVPN. Ochrana ZoogShadowing zajišťuje, že uživatelé budou v bezpečí. Dokonce i v zemích s přísnou internetovou cenzurou.

Jednou z dalších silných stránek ZoogVPN je schopnost spolehlivě odblokovat oblíbené streamovací služby. A určitě musím zmínit stabilní podporu P2P a torrenty. A to vše s příslibem zásady „No-Logs policy“, což znamená naprosté soukromí a anonymitu uživatele při procházení internetu.

ZoogVPN nějaké mouchy má, ale věřím, že budou v brzké budoucnosti vychytané. Za ty peníze je to dobrá VPN.

Pojďte si přečíst naše pravidelně aktualizované srovnání, kde najdete nejlepší VPN.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..