Setapp Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Platforma Setapp nabízí více než 240 aplikací pro Mac a iOS zařízení

Platforma Setapp nabízí zajímavý koncept pro uživatele Mac nebo iOS zařízení. Prodejní slogan Setapp vám jasně vysvětlí hlavní myšlenku: „Hledejte podle vašeho problému, ne podle aplikace“. Portfolio Setapp aplikací nabízí řešení na nejčastější problémy nebo potřeby, které uživatelé Mac nebo iOS mají. Je tomu přizpůsobena i kategorizace aplikací, kolekce aplikací a vyhledávání na stránce. 

Setapp nabízí – kategorie a kolekce aplikací

Hlavní 4 kategorie, do kterých jsou aplikace zařazeny, jsou Optimize, Work, Create, Develop.

  • Kategória Optimize obsahuje aplikace, které vám umožní optimalizovat různá nastavení vašeho zařízení – panel s menu, baterii, CPU a RAM, teplotu zařízení, úložný prostor, rychlost, sítě, obrazovku a v samostatné podkategorii Hacks najdete různé užitečné nástroje (například takové, které nahradí různé klávesové zkratky, na které jste byli zvyklí ve Windows).
  • Kategória Work vám poskytne nástroje potřebné pro kancelářskou a manažerskou práci – nástroje pro vystřihování či nahrávání obrazovky, kalendáře, aplikace vhodné pro projektový management, aplikace pro správu souborů, ale například i aplikace, které vám pomohou soustředit se na práci.
  • Kategória Create potěší všechny kreativní profese, najdete zde aplikace pro psaní, úpravu obrázků, videí, vytváření prezentací, poslech hudby a další.
  • Kategória Develop je určena vývojářům, najdete zde aplikace pro editaci kódu, správu databází, organizaci API, offline přístup k API dokumentaci, testování API, organizaci projektů a další.

Protože aplikací je nesčetné množství, Setapp připravili ve své aplikaci různé kolekce – balíčky aplikací podle potřeb uživatele. Například Starter Kit, AI Tool Kit, MacOS Upgrade Toolkit, Digital Security Kit a další. Kolekce jsou snadno přístupné z menu. Také si můžete vytvořit vlastní seznam oblíbených aplikací. Náhled na menu aplikace Setapp je v následujícím videu.

Nejpoužívanější aplikace z portfolia Setapp

Vybrali jsme pro vás nejpoužívanější aplikace, pokud jste uživatelem Macu, vsadíme se, že funkčnost, kterou nabízejí, oceníte. Vybrali jsme aplikace pro běžné uživatele a pár aplikací i pro vývojáře.

Setapp Nejoblibenejsi Aplikace
Cleanmymac

CleanMyMac

Pomocí CleanMyMac nastavíte pravidelné čištění disku, zbavíte se nepotřebných souborů, které vznikají například při různých systémových chybách. Tím optimalizujete i rychlost vašeho Macu. Obsahuje také modul pro pravidelné skenování vašeho Macu na malware. Výbornou vlastností je Uninstaller, který odinstaluje nepotřebné nepoužívané aplikace a aktualizuje používané aplikace.

Bettertouchtool

BetterTouchTool

BetterTouchTool umožňuje nastavení vašeho trackpadu, Magic Mouse, klasické myši, klávesnice, Touch Bar, iPhone nebo iPadu (s BTT Remote), ale i Siri a Apple Remote. Pokud jste dlouho používali Windows a jste zvyklí na různé klávesové zkratky, právě tento nástroj budete při přechodu na Mac hledat jako první, protože vám pomůže různé tyto ovládací zkratky používat i na Macu. Například ovládání obrazovky, práce s okny, různé zkratky při zpracování textu atd.

Dropzone

Dropzone

Dropzone je aplikace pro urychlení vašich každodenních úkolů. Můžete si nastavit seznam různých akcí a poté jednoduše drag and drop způsobem přetáhnout soubory do Dropzone a akce budou provedeny. V „Holding Area“ můžete mít uložené soubory z projektů, na kterých aktuálně nebo často pracujete pro okamžité použití. Dropzone také umožňuje jednoduchý přenos souborů přetažením myši nejen mezi různými složkami se soubory, ale i do aplikací, na sociální sítě (jednotlivé soubory i dávkový přenos souborů). Obsahuje také možnost stahování souborů z YouTube, zkracovač URL, FTP nahrávání souborů.

Diskdrill

Disk Drill

Pokud jste ztratili nějaká data z disku nebo dokonce z externího disku či paměťové karty, pomocí této aplikace je s velkou pravděpodobností najdete. Slouží k obnově dat a předcházení ztrátě dat.

Luminarneo

Luminar Neo

Díky umělé inteligenci v aplikaci Luminar Neo můžete nejen měnit barvy obrázku, ale také vyčistit pozadí obrázku nebo přidat pěkný bokeh, zbavit se šumu a udělat fotky ostřejšími. Využít můžete mnoho přednastavení, což urychlí vaši práci s obrázkem.

Permute

Permute

Permute ocení každý, kdo pracuje s obrázky nebo videi. Aplikace umožňuje konvertování do různých formátů, včetně ISO formátů. Možné je také spojování různých videí, přidávání titulků. (Aplikaci jsem použila během psaní článku – ikonky aplikací byly ve formátu .avif a velmi snadno jsem je změnila na .png.)

Downie

Downie

Pomocí Downie velmi jednoduše stáhnete jakékoliv video z YouTube, Vimeo, Facebooku, Instagramu, a dalších 1200 stránek, do svého zařízení. Ve formátu mp4 nebo pouze audio ve formátu mp3. Pro změnu formátu můžete použít Permute, s nímž je Downie integrován.

Juststream

JustStream

S JustStream můžete snadno přehrávat video obsah z vašeho Macu na Smart TV, Apple TV nebo Chromecast. Pokud jsou vaše zařízení připojená ke stejné Wi-Fi síti, můžete streamovat nepřetržitě, vše co přehrajete na vašem Macu bude možné přehrát i v televizi. Aplikace podporuje rozlišení 4K a HD.

Folx

Folx

Folx je nástroj určený pro stahování různých souborů z internetu do vašeho počítače – umožňuje přímé stahování i stahování přes torrenty. Flox může rozdělit stahovaná data na 20 menších streamů, přenos je pak rychlejší. Má vestavěné vyhledávání torrentů, nemusíte je pracně vyhledávat na webu.

Diagrams

Diagrams

Šikovný nástroj pro vizualizaci vašich projektů. Diagramy mohou sloužit pro různé účely od zobrazení podnikových procesů přes životní cyklus produktu po brainstorming během pracovních schůzek, workflow či mapování myšlenek. Uživatelské rozhraní je jednoduché, prvky přidáváte do tečkované mřížky, tudíž můžete dosáhnout hezkého uspořádání, můžete si vybrat svou vlastní barevnou paletu.

Tableplus

TablePlus

GUI pro relační databáze, pro různé SQL formáty včetně PostgreSQL, MySQL, SQLite či TablePlus. Má jednoduché rozhraní a k dispozici je mnoho klávesových zkratek. Editor skriptů poskytuje podporu se syntaxí, upozorní vás na chyby. TablePlus nemá žádné addony, ale můžete používat pluginy naprogramované v JavaScriptu (i od jiných uživatelů) a rozšířit si funkcionalitu o to, co potřebujete. Nástroj neustále vylepšuje komunita jeho uživatelů, aktualizace jsou vydávány na týdenní bázi.

Flow

Flow

Pomocí Flow můžete vytvářet animované prvky pro uživatelská rozhraní. Od jednoduchých rotací objektů po změnu jejich tvaru. Je možné importovat vaše práce z Figma, Sketch, SVG. Výsledné práce můžete exportovat jako video nebo animovaný GIF, či PNG nebo jako kód pro iOS, web, SVG, kód pro Lottie, React, Swift a další.

Rapidapi

RapidAPI

RapidAPI je robustní aplikace vytvořená pro macOS pro vývojáře pro ladění a testování API. Umožňuje snadnou interakci s REST službami. Má velmi srozumitelné uživatelské rozhraní, kromě myši můžete používat různé klávesové zkratky. RapidAPI umožňuje snadnou migraci ze služeb jako Postman a cURL, podporuje sdílení prostřednictvím Pawprint Sharing a umožňuje autentizaci pomocí SSL klientských certifikátů z různých zdrojů.

Poplatky za službu Setapp

Podle zvoleného předplatného budete mít k dispozici více než 240 aplikací:

  • Předplatné Mac – pro jeden Mac.
  • Předplatné Mac + iOS – pro jeden Mac a další 4 zařízení používající iOS.
  • Předplatné Power User – pro 4 Mac zařízení a 4 iOS zařízení.
  • Dostupné je také týmové předplatné.
  • Novinkou je family předplatné pro členy rodiny nebo dokonce přátele.
  • Dostupná je 7denní zkušební verze zdarma.
Cenik

Balíky jsou dostupné za 9,99 – 14,99 USD (měsíční platby, ceny jsou platné ke dni publikace článku). Roční platba vám zajistí 10% slevu. Přesné podmínky se dozvíte na podstránce se Setapp ceníkem.

Výhody a nevýhody služby Setapp

Klady (+)Zápory (-)
+ V aplikaci Setapp jsou připravené kolekce aplikací a velmi přehledná kategorizace, kde najdete aplikace podle "problému", který řešíte.- Pokud potřebujete pouze některé aplikace, pak měsíční platba za celý balík 240+ aplikací nemusí být pro vás výhodná. Více se vyplatí koupit si samostatně vybrané aplikace v App Store.
+ Setapp spravuje instalaci, licencování i aktualizace aplikací, nemusíte se o nic starat a aktualizovat každou aplikaci zvlášť.
- Seznam aplikací v Setapp se může měnit, což znamená, nejen že aplikace přibývají, ale některé mohou z nabídky také zmizet.
+ Instalace aplikací na jeden klik i podpora při odinstalování aplikací.
+ Všechny aplikace mají označení "Notarized by Apple" - to znamená, že byla jejich bezpečnost prověřena na škodlivý kód a žádný nebyl nalezen.
+ 7denní zkušební verze k vyzkoušení.

Shrnutí a závěr

Služba Setapp poskytuje velmi přehledné uživatelské rozhraní, snadno zde najdete aplikace podle problému, který chcete vyřešit na svém Macu nebo iOS zařízení.

Vyplatí se hlavně pro ty, kteří používají více aplikací: Například pro tvůrce obsahu různé aplikace na práci s textem, obrázky a videem, jakož i mapování myšlenek a pod. Nebo pro vývojáře je v nabídce několik aplikací na práci s kódem či na práci s API.

Pro ty, kteří by používali méně než 3 aplikace je ekonomičtější zakoupit si je samostatně a neplatit měsíční poplatky. Každopádně, na vyzkoušení můžete použít 7 denní trial verzi. Možná zjistíte, že bez některých apek usnadňujících vám práci na Macu nebo iOS zařízeních už nepřežijete 🙂

Máte zkušenost s Windows i Macem? Chyběly vám některé funkcionality při přechodu na Mac nebo naopak? Používáte už některé apky z článku? Napište nám své zkušenosti do komentářů.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..