Websupport vlastní webová stránka recenze a návody

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Naklikejte si web za pár minut s WebSupport Vlastní webstránka

WebSupport Vlastní webstránka je další z nástrojů, se kterým můžete rychle postavit webové stránky nebo plnohodnotný e-shop s responzivním designem. Svoji webovou stránku si poskládáte doslova jako stavebnici a budete k tomu potřebovat jen počítačovou myš. Chcete vědět, jak je to možné?

Co je WebSupport Vlastní webstránka?

Vlastní webstránka je jednoduchý online editor pro tvorbu webových stránek, se kterým by měl být každý schopný vytvořit vlastní webovou stránku doslova za pár minut. Výhodou tohoto editoru je, že se s ním dají vytvořit stránky, blog a dokonce i e-shop, bez znalosti programovacích jazyků.

WebSupport Vlastní webstránka se řadí do skupiny takzvaných WYSIWYG editorů (What You See Is What You Get), což jsou vlastně vizuální editory stránek, se kterými vypadá editovaná stránka téměř stejně jako ta, kterou uvidí uživatelé v reálném provozu.

Tvorbu stránek si můžete představit, jako když si prohlížíte nějakou webovou stránku, na které však můžete měnit obrázky, texty a nadpisy, přidávat kontaktní formuláře, galerie, nebo jiné prvky, které chcete na webu mít.

Pro koho je služba určena?

Tvorba webu, e-shopu nebo blogu se službou Vlastní webstránka je opravu velice jednoduchá, takže lze říci, že je určena pro každého, kdo potřebuje vlastní prezentační stránky, blog, ukázku portfolia, vlastní e-shop a nechce při tom využívat služeb webdesignérů nebo programátorů.

Využití Vlastní webstránky je tak variabilní, že je lepší zmínit, pro koho se služba nejspíš nehodí. WebSupport na svém webu sám uvádí, že služba není určena pro vytváření velkých portálů s designem a funkcionalitami na míru. 

S tímto vizuálním editorem může jednoduše svůj web vytvořit řemeslník, kadeřnice, bytový architekt, právník, ale i firma, která potřebuje levně a rychle vytvořit webovou prezentaci nebo e-shop. Ti všichni, s největší pravděpodobností, zvládnout vytvořit vlastní stránku, a to i bez znalosti HTML kódu.

Kdo stojí za WebSupport Vlastní webstránka?

WebSupport je slovenská hostingová společnost, kterou založili v roce 2002 Michal Truban a Pavol Stano. V této době koupila společnost svůj první server a začala poskytovat webhostingové služby. 

Jedna z humorných zajímavostí, která kolem vzniku společnosti koluje je, že se hlavní doména služby původně jmenovala WebSuport.sk, a její majitelé zjistili, že se má správně psát slovo „support“, až s časovým odstupem. I takto mohou vznikat velké a známé společnosti.

V roce 2006 hostoval WebSupport už přes 3000 domén a o tři roky později, v roce 2009, to bylo už přes 10 000 domén, což svědčilo o jeho kvalitních službách.

Rok 2011 byl ve znamení velkých výzev. WebSupport vstoupil na zahraniční trhy. V té době to byla Česká republika a Maďarsko. Zároveň se společnost zařadila na 3. místo TOP registrátorů slovenských SK domén. V roce 2012 se ze společnosti stala jednička na trhu a toto prvenství si drží dodnes. 

V současné době je WebSupport evropským hostingem. Služby nabízí ve 4 zemích (Slovensko, Česká republika, Rakousko, Maďarsko). O jeho kvalitě svědčí zejména vysoká čísla o počtu zákazníků. Společnost hostuje na svých 780 serverech přes 192 000 domén pro více než 160 700 zákazníků. To jsou čísla, která svědčí o stabilní a stále rostoucí firmě, které se nemusíte obávat svěřit svůj webový projekt.

Hlavní vlastnosti služby

Vlastní webstránka je vizuální editor stránek fungující na principu tvorby webu drag&drop (chyť a pusť). Stránky se tvoří na předpřipravené šabloně, kde právě metodou drag&drop vkládáte nebo přesouváte různé prvky jako obrázky, nadpisy, formuláře nebo jiné předpřipravené obsahové části a miniaplikace.

Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - drag&drop editor
Drag&drop metoda editace webu.

Hlavní vlastností služby WebSupport Vlastní webstránka je určitě absolutní jednoduchost. Bez nutnosti cokoliv programovat, jednoduše poskládáte jako stavebnici, a spustíte vlastní webové stránky, blog nebo plnohodnotný e-shop s platebním systémem.

Mezi hlavní vlastnosti služby patří:

 • Vytvoření webu během několik málo minut (pokud se rychle zorientujete v editoru)
 • Jednoduché ovládání editoru
 • Editor není zahlcený ovládacími prvky a nastaveními
 • Snadné vložení předpřipraveného obsahu
 • Až přes 130 připravených webových šablon (v závislosti na cenovém balíčku)
 • Mnoho miniaplikací pro rychlé vložení do stránky (galerie, tlačítka, videa atd.)

Všechny služby pro tvorbu stránek se snaží své editory zjednodušit, jak je to jen možné. Vlastní webstránka od WebSupportu není výjimkou. Editor je velice intuitivní a rychle reaguje na přejezdy kurzorem myši, pod kterým se zobrazují další možnosti nastavení sekcí stránky.

Pro vytvoření hezké webové stránky by vám zde nemělo nic chybět a s tímto jednoduchým editorem jí zvládnete určitě vytvořit, i bez předchozích zkušeností s vizuálními editory stránek.

Cenové balíčky

Služba WebSupport Vlastní webstránka má dohromady 2 cenové balíčky – Osobní webová stránka a Byznys webová stránka. Tyto balíčky se od sebe liší například velikostí místa na webhostingu, maximálním množstvím podstránek nebo možností vytvořit si e-shop.

Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - ceník
Cenové balíčky WebSupport Vlastní webstránka.

Balíček Osobní webová stránka obsahuje mnoho funkcí a nastavení, které můžete potřebovat pro vytvoření malé, ale profesionálně vypadající osobní prezentace, blogu nebo firemní vizitky.

Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - cenové balíčky
Cenové balíčky podrobněji.

Levnější balíček také obsahuje 25 předpřipravených webových šablon, které můžete okamžitě použít na svůj web a tím urychlit jeho tvorbu. Ve vámi vybrané šabloně pak jen stačí přepsat texty, vyměnit obrázky za vlastní a web se může okamžitě spustit, aby získával návštěvníky.

Balíček Byznys webová stránka vám pomůže s tvorbou plnohodnotného fungujícího online byznysu. Na disku máte 10 GB prostoru, na který můžete nahrávat dokumenty, videa nebo produktové fotografie ve vysokém rozlišení. V administraci nastavení webu si můžete vybrat z více než 130 předpřipravených webových šablon vzhledu. Tento balíček vám také umožní vytvářet vícejazyčný obsah stránek.

Dražší varianta služby pak navíc obsahuje doplněk e-shop. S tímto doplňkem a díky jednoduchému editoru dokážete rychle nastavit svůj vlastní internetový obchod. 

V administraci nechybí jednoduché analýzy objednávek a obratu, import produktů nebo třeba platební systém, který dokážete rychle napojit na službu 2Checkout.

Oba balíčky získávají jako bonus kredity do fotobanky, kde si za ně můžete zakoupit profesionální fotografie. V obou balíčcích samozřejmě nechybí možnost vytvořit blog. 

Podstatnou funkcí, která nechybí ani v jednom balíčku, je možnost vkládat vlastní scripty do stránek, abyste mohli například měřit jejich výkon nebo je propojovat se službami třetích stran, a nechybí ani dnes tolik důležité SEO nastavení pro získávání návštěvnosti z vyhledávaní.

Placené balíčky je možné používat 14 dní v demo režimu, kdy si službu můžete podrobněji otestovat. Platit za službu je možné v měsíčním, 3měsíčním, půlročním nebo ročním intervalu.

Šablony: Až přes 135 předpřipravených vzhledů stránky

WebSupport je služba, která má svým zákazníkům co nejvíce zjednodušit vytvoření webových stránek nebo e-shopu. Z toho důvodu je pro zákazníky přichystáno přes 130 webových šablon vzhledu. Nicméně, záleží na zvoleném cenovém balíčku, protože v levnější variantě služby je na výběr jen 25 předpřipravených šablon, ale to si myslím, že bohatě stačí k vytvoření pěkného prezentačního webu.

Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - webové šablony
WebSupport Vlastní webstránka webové šablony vzhledu.

Potom, co si vyberete kategorii kam spadá obor vaší stránky, se dostanete na výběr jednotlivých designů stránek, ze kterých si vyberete ten, co se vám líbí nejvíce. Díky jednoduchému editoru můžete vybranou šablonu dále upravovat podle svých potřeb a fantazie. 

Do šablony můžete metodou drag&drop vkládat vlastní fotografie, vytvářet formuláře, měnit barvy a písma (fonty). Dobrou funkcí, která zde nechybí, je předpřipravený obsah. To jsou v podstatě jednotlivé části stránky jako část s hlavním nadpisem, cenová tabulka, kontaktní sekce nebo galerie a tak dále. Tyto předpřipravené části jednoduše vložíte do stránky a pak už v nich jen upravíte texty za své.

A co se stane, když vám nevyhovuje žádná ze šablon, které příslušejí vašemu oboru, ale líbí se vám ta z jiné kategorie a oboru? Díky vizuálnímu editoru stránek můžete jakoukoliv šablonu upravit podle své fantazie. Šablonu vzhledu jakéhokoliv oboru můžete přeměnit na svůj obor několika jednoduchými nastaveními.

Šablony jsou samozřejmě plně responzivní, takže se dokáží zobrazit správně na mobilu, počítači nebo třeba na tabletu. Vašim návštěvníkům nebude nic bránit v prohlížení webových stránek nebo nakupování v e-shopu.

Vlastní šablony

Současná verze editoru neumožňuje nahrávat do něho vlastní vytvořené šablony. Nemusíte si však zoufat, protože lze začít tvořit stránku s prázdnou šablonou, do které si rychle naklikáte a přesunete prvky dle vlastních potřeb. Nejste proto odkázání k používání jen předpřipravených šablon, ale můžete si vytvořit vlastní, bez znalosti programování.

Hlavní vlastnosti editoru

Hlavní výsadou editoru WebSupport Vlastní webstránka je intuitivní a jednoduché ovládání. Podle mého názoru zde není nic zbytečného, co by překáželo a znepříjemňovalo práci s editorem. Pokud chcete upravit nějakou část stránky, tak na ní stačí najet myší a teprve potom se vám ukáží další možnosti nastavení.

Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - vlastnosti editoru
WYSIWYG editor webu WebSupport Vlastní webstránka.

Při úpravách vidíte webovou stránku tak, jak bude vypadat v reálném provozu. Pouze s tím rozdílem, že zde jsou navíc nastavení a tlačítka, která konečný uživatel stránek v ostrém provozu neuvidí. 

Ačkoli se to, díky sofistikované jednoduchosti editoru, na první pohled nezdá, tak je opravdu plný funkcí a různých nastavení, které jsou důležité pro tvorbu profesionálně vypadajícího webu. A tyto funkce a nastavení vám zde nepřekáží, ale objeví se v pravou chvíli (po přejetí myší), kdy se rozhodnete danou sekci stránky upravit.

Test responzivity webu – v horní liště editoru nechybí přepínač, který vám ukáže výslednou podobu stránek, jak se budou zobrazovat na desktopu, tabletu nebo mobilním telefonu. To vám pomůže s laděním jejich konečného designu, aby se zobrazoval bezchybně na všech zmíněných zařízeních.

Vkládání vlastních scriptů – do celého webu nebo jen konkrétních stránek je zde možnost vkládat vlastní scripty. A to buď to sekce HEAD nebo do těla stránky – BODY.

Jednoduché vytváření podstránek – vprostřed horní lišty editoru (na obrázku Home Page) se vytváří a nastavují další podstránky webu. Vytvořenou stránku je možné naklonovat, aby se zachoval její design, nebo ji vytvořit jako prázdnou stránku, kde bude pouze záhlaví s logem a menu. Zároveň se zde dá měnit URL nebo meta tagy jako title nebo description. U balíčku Byznys webová stránka je zde navíc funkce překladače, která stránku rychle přeloží do jiného jazyka.

Poslední položka horní lišty editoru, kterou bych rád zmínil, se jmenuje Stránka. Tu vidíte na obrázku výše. Tato položka pod sebou skrývá další možnosti nastavení nebo odkazy pro přechod z editoru stránky do nastavení blogu nebo obchodu.

 • Blog – zde nechybí nic pro psaní nových příspěvků na blog. Při psaní jsem ocenil možnost vkládat do článku obrázky přímo z fotobanky.  V nastavení blogu je také funkce pro import článků ze systému WordPress v podobě xml souborů.
Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - nastavení obchodu
WebSupport Vlastní webstránka nastavení obchodu.
 • Obchod – v záložce obchod vás editor provede jednoduchými kroky ke spuštění vlastního obchodu. Mě se hrozně líbí rychlé nastavování slevových kódů. V nastavování produktů pak nechybí nic pro snadné přidání produktu a sledování skladových zásob.

SEO nastavení v editoru WebSupport Vlastní webstránka – nechybí SEO nastavení jednotlivých stránek webu. Upravovat zde jdou URL, meta tagy title, description a keywords (nadpis, popis a klíčová slova). V základním SEO nastavení je aktivovaná komprese obrázků, která uživatelům zrychluje načítání webových stránek.

Propojení WebSupport Vlastní webstránka s dalšími aplikacemi a službami třetích stran

Při provozování webových stránek je často důležitá možnost jejich propojování s dalšími službami nebo nástroji. Tyto služby a aplikace pak mohou být důležité například pro marketingové aktivity nebo přijímání plateb. Dobrou zprávou je, že Vlastní webstránka jde propojovat s dalšími službami, aplikacemi a nástroji, které chcete nebo potřebujete používat.

Do hlavičky i těla stránky jdou vkládat vlastní scripty a přímo do jednotlivých částí stránky můžete vložit HTML kód, který slouží pro rychlé propojení s jinou službou, takže můžete svoji stránku spojit s téměř jakoukoliv službou. 

Používat tedy můžete například služby:

WebSupport Vlastní webstránka je v základu vybavena rychlým napojením na sociální sítě, Dropbox, PayPal nebo platební bránu 2Checkout.

[VIDEO] Představení editoru WebSupport Vlastní webstránka.

Návod, jak vytvořit webovou stránku s WebSupport Vlastní webstránka

Jako první věc, kterou musíte udělat, je výběr cenového balíčku. Po objednání služby už se dostanete do samotné administrace webhostingu. Zde musíte v menu kliknout na položku Služby a pak vybrat službu, se kterou chcete dále pracovat. Pak už jen kliknout na Upravit web. Tím se dostaneme do samotného editoru stránek.

 • Kliknutím například na textový prvek se vám rozevře další nastavení pro práci s ním. Je to velice podobné funkcím, které známe například z MS Word.
Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - tvorba webstránek návod
Tvorba stránek WebSupport Vlastní webstránka.
 • Při přejíždění kurzorem myši po stránce se vám budou zobrazovat další možnosti nastavení jednotlivých sekcí stránky.
Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - tvorba webstránek návod nastavení obrázku
Úprava hlavní části s názvem Hero (Hrdina).
Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - tvorba stránek návod rozložení bloků
Drag&drop přesouvání prvku stránky.

Pro přidání miniaplikací nebo předpřipravených obsahových částí slouží oranžová tlačítka na pravé straně obrazovky:

 • Miniaplikace – jsou jednotlivé prvky jako nadpisy, obrázky, tlačítka, mapy Google, oddělovače nebo například jednotlivé produkty z e-shopu.
 • Přidat obsah (tlačítko +) – jsou předpřipravené obsahové části stránky, které vám usnadní skládání celé stránky.

Praktická tvorba stránek s nástrojem WebSupport Vlastní webstránka

Začneme tedy ve výchozí šabloně, kterou jsme si vybrali v samotném úvodu registrace služby.

 • Jako první změníme logo. Na výběr je buď textové logo nebo možnost nahrání vlastního obrázkového loga. Já obrázkové logo nemám, takže si vytvořím vlastní textové.
Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - tvorba stránek změna loga
Úprava loga.
 • Jako další věc si změním rozložení záhlaví stránky za nějaké modernější. Po změně zde máte možnost vybrat, zda se změna bude týkat pouze aktuální zobrazené stránky, nebo celého webu.
Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - tvorba stránek změna rozložení
Změna záhlaví stránky.
 • V dalším kroku změním hlavní obrázek. Můžu nahrát buď vlastní obrázek, nebo si mohu vybrat nějaký z fotobanky. Pod položkou Prekryť se skrývá nastavení barvy a síly filtru hlavní fotografie.
Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - tvorba stránek změna obrázku
Změna hlavního obrázku.
 • Nesmím také zapomenout vytvořit podstránky svého webu. Ty mohu vytvořit buď po kliknutí na menu v záhlaví stránky (vedle loga webu) nebo vprostřed horní lišty editoru. Novou podstránku můžete vytvořit klonováním aktuální stránky, jejího rozložení a vzhledu, nebo nechat vytvořit novou stránku, která bude obsahovat pouze záhlaví s logem a menu.
Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - tvorba stránek vytváření podstránek
Vytváření podstránek.
 • Teď už jen změním prvky stránek a upravím texty, aby odpovídaly mému zaměření a nabízeným službám.
Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - tvorba stránek finální web
Finální webová stránka.

Klady a zápory WebSupport Vlastní webstránka

Klady (+)Zápory (-)
+ intuitivní ovládání editoru- u levnějšího balíčku menší výběr šablon
+ napojení na fotobanku- balíček Osobní webová stránka omezen počtem podstránek
+ dva cenové balíčky
+ možnost používat službu 14 dní v demo režimu
+ jednoduchý import článků v XML
+ možnost vkládání vlastních scriptů a HTML
+ služba je v češtině a slovenštině

Sleva pro naše věrné čtenáře

Pokud jste se rozhodli službu WebSupport Vlastní webstránka využít pro vytvoření vlastní webstránky nebo e-shopu, máme pro Vás speciální kupón díky, kterému při objednávce služby na 1 rok získáte 2 měsíce navíc ZDARMA.

Hodnocení a závěr

WebSupport Vlastní webstránka je dalším z mnoha vizuálních editorů stránek, a přesto dokáže být něčím jedinečný před ostatními. Je to v první řadě jeho dokonalá jednoduchost a intuitivní ovládání, které se vám zobrazuje teprve v okamžiku, kdy ho potřebujete. 

Sama hostingová společnost WebSupport je zárukou dlouhodobé kvality, takže je zde výhled do budoucna, že budou v editoru přibývat další funkcionality a různá nastavení. V současné době (únor 2020) nasadila společnost novou verzi editoru, s vylepšeními, které zpříjemňují práci při tvorbě webových stránek. 

Ve službě mě příjemně překvapilo SEO nastavení a pak automatická komprese obrázků. Řada začátečníků totiž na stránky nahrává neoptimalizované obrázky, což potom zpomaluje jejich načítání koncovým uživatelům, a to má určitý negativní dopad na SEO.

Schválně jsem při tvoření webu používal obrázky v plném rozlišení a bez zmenšování před nahráním do služby, protože jsem chtěl zjistit, jak si s tím komprese poradí. Poradila si. Výsledný test měření rychlosti stránek nedopadl vůbec špatně.

Recenze WebSupport Vlastní Webstránka - test rychlosti stránek
Test rychlosti v Google PageSpeed Insights.

WebSupport Vlastní webstránka je perfektní služba pro lidi a firmy, co potřebují rychle a za velice příznivou cenu vytvořit vlastní prezentační web nebo plnohodnotný e-shop, a to bez nutnosti platit drahou webdesignerskou agenturu. Výsledné stránky sice nebudou přeplněné funkcionalitami na míru, ale za to se budou dobře zobrazovat všem uživatelům a působit na ně profesionálním dojmem. A o to jde.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..