Nejlepsi Vpn Pro Ios

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Proč používat VPN na iPhone a jak ji nastavit

Bezpečnost a soukromí jsou hlavní věci, se kterými vám VPN pomůže, ale je potřeba ji správně nastavit. V tomto průvodci se dozvíte, jak na to. Také vám ukážu další možnosti, kdy se dá VPN používat a vysvětlím vám, proč ji používat.

Apple a jeho iOS má podstatně méně problémů s malware a jinými hrozbami než Windows nebo Android. Stejně si u svého iPhone (aktuálně iPhone 15) nemůžete být nikdy 100% jistí, že jste v bezpečí a máte vše pod kontrolou. Z toho důvodu je důležité mít správně nastavenou VPN, pokud tedy chcete chránit své soukromí a osobní údaje.

Proč používat VPN na iPhone?

VPN je virtuální privátní síť. Představte si, že byste chtěli poslat dopis svému příteli, ale nechcete, aby ho kdokoli jiný četl. VPN je jako speciální obálka, která tento dopis chrání, takže když ho pošlete, nikdo jiný nemůže vidět, co je uvnitř.

Když se připojíte na internet, vaše data (jako e-maily, prohlížené stránky, přihlašovací údaje atd.) cestují skrze různé servery a systémy. Bez VPN může být těžké zajistit, aby tyto informace zůstaly soukromé. Když ale používáte VPN, vaše data jsou šifrována a cestují skrze „privátní tunel“, což ztěžuje jejich odposlechnutí nebo zneužití.

Kromě toho VPN může změnit vaši „internetovou adresu“ (IP adresu), což vám může pomoci obejít geografická omezení (např. když některý obsah je dostupný pouze v určitých zemích) a může ztěžit sledování vaší online aktivity.

1 Vpn Na Iphone

Mimoto jsou některé internetové stránky nebo streamovací služby blokované v určitých oblastech nebo zemích. To může být kvůli licenčním omezením, cenzuře nebo jiným důvodům. VPN vám může pomoci tento problém obejít. Když používáte VPN, můžete si vybrat server, který je umístěný v USA. Vaše internetová spojení pak prochází tímto serverem a vypadá to, jako byste byli v USA. Streamovací služba uvidí IP adresu z USA (a ne z ČR) a umožní vám sledovat film.

Krátké shrnutí: VPN je jako bezpečný a soukromý tunel pro vaše internetové spojení, který chrání vaše data a může vám také pomoci přistupovat k obsahu, který je normálně blokovaný.

Jak vybrat VPN službu pro iOS?

Když mluvíme o výběru VPN pro iPhone, první věc, na kterou byste měli myslet, je kompatibilita. Ne každá VPN služba nabízí aplikaci přímo pro iOS. Proto doporučuji hledat ty, které mají vysoké hodnocení v App Store a nabízí jasné instrukce k instalaci. Ukažme si nejprve, které VPN služby jsou zaručeně dostupné pro iPhone a najdete je v App Store:

  • NordVPN: Jedna z nejpopulárnějších a nejdůvěryhodnějších VPN na trhu, která nabízí vysokou rychlost, širokou škálu serverů a skvělé šifrování. Recenze
  • ExpressVPN: Vyznačuje se rychlostí, spolehlivým zabezpečením a jednoduchým rozhraním. Recenze
  • CyberGhost: Tato VPN je známá svou uživatelskou přívětivostí a širokým výběrem serverů, což je ideální pro ty, kteří chtějí sledovat obsah z různých zemí. Recenze
  • Private Internet Access (PIA): S důrazem na soukromí a bezpečnost, PIA je oblíbená mezi uživateli, kteří chtějí zachovat svou anonymitu online. Recenze
  • Surfshark: Mladší VPN, ale rychle získává popularitu díky konkurenceschopným cenám, vysokým rychlostem a no-log politice. Recenze

Kvalita a rychlost spojení

Není nic horšího než pomalé internetové spojení. Některé VPN mohou vaše spojení zpomalit. Je důležité najít poskytovatele, který vám nabídne rychlé a stabilní spojení. Čtení recenzí na App Store od ostatních uživatelů vám může s tímto výběrem pomoci. Výše zmíněné VPN služby patří mezi nejrychlejší v našem rychlostním testu. Teď už tedy znáte důvod, proč jsem zde napsal právě těchto 5 VPN služeb.

Soukromí je klíčové

Internetové soukromí je důvod, proč si většina z nás pořídí VPN. Doporučuji vyhledávat služby, které tvrdí, že nevedou žádné záznamy (no-logs) o vašem online chování. Věřte mi, chcete mít klidný spánek s vědomím, že vaše online aktivity zůstávají soukromé. Většina placených VPN služeb toto slibuje, takže by se nemělo stát, že bude vaše online aktivita vyzrazená. Dávejte si však pozor na VPN zdarma. Většinou nejde o služby mecenášů, tyto služby mohou mít naopak buď marketingový záměr, kterým vás chtějí nalákat na placenou VPN, nebo mohou mít špatné úmysly s vašimi daty. Pokud už se rozhodnete pro službu zdarma, tak vybírejte z prověřených VPN zdarma a nestahujte namátkou aplikace, o kterých nic nevíte.

Ačkoli je lákavé sáhnout po bezplatných VPN službách, vězte, že kvalita často souvisí s cenou. Placené VPN služby obvykle nabízejí lepší rychlosti, více serverů a lepší zabezpečení. A upřímně, váš klid a soukromí stojí za tu investici.

Jak nastavit VPN na iPhone

1. Instalace aplikace přímo z App Store

Po výběru správné VPN služby je prvním krokem stažení aplikace. Navštivte App Store, vyhledejte název vybrané VPN (mohu doporučit NordVPN, ExpressVPN, Private Internet Access, CyberGhost, Surfshark) a stiskněte tlačítko pro stahování. Jakmile se aplikace stáhne, automaticky se nainstaluje do vašeho iPhone.

2. Spuštění aplikace, registrace a první přihlášení

Nyní, když máte aplikaci nainstalovanou, otevřete ji. Po spuštění budete většinou vyzváni k přihlášení. Použijte přihlašovací údaje, které jste obdrželi při registraci své VPN služby. Registraci můžete snadno provést přímo v aplikaci ve vašem iPhone. Já se raději registruji přes webové rozhraní, protože je to pro mě jednodušší. 

3. Prohlédněte si aplikaci a vyberte server

Když poprvé otevřete nově nainstalovanou VPN aplikaci, můžete si všimnout množství funkcí a nastavení. Přesto by měla být jedna z nejdůležitějších funkcí snadno dostupná: výběr serveru. Servery se obvykle zobrazují podle země nebo města a některé aplikace nabízí i speciální servery pro streamování, torrenting nebo vyšší anonymitu. Pro běžné použití jednoduše vyberte server v zemi, kterou preferujete, nebo nechte aplikaci, aby automaticky vybrala ten nejrychlejší server pro vás. Důležité je seznámit se s různými servery, které aplikace nabízí, abyste mohli vždy najít ten nejvhodnější pro vaše potřeby. Například, pokud chcete sledovat obsah z USA, vyberte server v USA. Některé aplikace mají také speciální servery pro streamování, P2P a podobně.

Až si vyberete svůj preferovaný server, stiskněte tlačítko pro připojení, které je většinou snadno viditelné v aplikaci. Po chvíli by měla aplikace signalizovat, že jste úspěšně připojení k VPN serveru. Od této chvíle je váš online provoz chráněný a šifrovány, což vám poskytuje vyšší úroveň soukromí a bezpečnosti.

4. Odblokujte blokovaný stream pomocí VPN

VPN pomáhá odblokovat stream tím, že maskuje vaši skutečnou IP adresu a přesměrovává vaše internetové připojení přes server v jiné zemi, čímž vám umožňuje obejít geografická omezení a přistupovat k obsahu, který je v vaší zemi normálně nedostupný.

Odblokování streamovací služby je jednoduché. V první řadě musíte vědět, pro jaké země je streamovaný pořad dostupný. Vy se například nacházíte v ČR a chcete spustit sportovní přenos povolený pro diváky v USA. V takovém případě si v aplikaci vyberte některý ze serverů v USA a připojte se k němu. Po připojení k serveru máte hotovo a můžete sledovat blokovaný obsah.

5. Nastavte VPN aplikaci pro větší bezpečí

Všechny tyto věci mají testované VPN aplikace v základu nastavené, ale přesto je občas dobré si to zkontrolovat v nastavení. Především si pohlídejte tyto 3 základní nastavení, které přispívají k větší bezpečnosti:

  • Použijte protokol OpenVPN nebo WireGuard: Ačkoli mnoho VPN nabízí různé protokoly, OpenVPN je obecně považován za nejbezpečnější. OpenVPN je starší a osvědčený VPN protokol s širokou podporou a konfigurační flexibilitou, zatímco WireGuard je novější a rychlejší.
  • Nastavte funkci „kill switch“: Tato funkce okamžitě přeruší vaše internetové připojení v případě, že VPN připojení selže. Tím se zamezí úniku vašich osobních dat.
  • Nastavte automatické spouštění: Pro konstantní ochranu nastavte, aby se vaše VPN automaticky zapnula pokaždé, když spustíte své zařízení nebo se připojíte k internetu.

Shrnutí na závěr

Používání VPN na iPhone je klíčovým krokem ke zvýšení vašeho online soukromí a bezpečnosti. VPN nejenže chrání vaše data před potenciálním odposlechem nebo zneužitím, ale také vám umožňuje obejít geografická omezení a přistupovat k obsahu, který je v určitých zemích blokovaný. Při výběru VPN služby je důležité brát v úvahu kompatibilitu s iOS, rychlost spojení a politiky no-logs. Jakmile si vyberete službu, nastavení a používání VPN na vašem iPhone (iOS) bude určitě jednoduché a intuitivní, protože VPN aplikace jsou navrženy minimalistickým designem, takže je snadné je používat. VPN není jen technická vychytávka, ale stále aktuálnější nástroj pro zachování soukromí a bezpečnosti na internetu s mnoha dalšími výhodami, takže se vyplatí ji používat.

Časté otázky k VPN na iPhone

Má smysl používat VPN na iPhone, když Apple a jeho iOS mají méně problémů s bezpečností než ostatní platformy?

I když iOS má reputaci silného zabezpečení, žádná platforma není zcela imunní. VPN poskytuje dodatečnou úroveň zabezpečení, chrání vaše data před odposlechy a umožňuje vám přístup k obsahu, který může být v některých regionech blokovaný z jakýchkoliv důvodů. Takže ano, smysl to rozhodně má nejen pro ochranu soukromí.

Existují VPN zdarma, které mohu používat na iPhone?

Ano, existují bezplatné VPN služby, ale je třeba být opatrný. Mnoho bezplatných VPN služeb může prodávat vaše data třetím stranám nebo neposkytují dostatečné zabezpečení. Vždy důkladně prověřujte hodnocení a recenze služby před jejím použitím. Vybírejte zejména ze známých značek.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..