Zenmate Vpn Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: ZenMate VPN vyladěná pro torrenty a streaming

ZenMate je na první pohled průměrná VPN, o které ale stojí za to uvažovat. Jedním z důvodů, proč ji používat, je jednoduché uživatelské rozhraní, servery optimalizované pro odblokování streamovacích služeb jako Netflix, a podpora torrentů, pro které má také speciální servery. Jaká je VPN z Německa? To se dozvíte v této recenzi.

Co je ZenMate VPN a dá se jí věřit?

ZenMate je VPN služba, která vznikla v roce 2013 v Německém Berlíně. Vznik této virtuální privátní sítě má za sebou stejný příběh jako mají všechny ostatní nejlepší VPN. Inspirací zde byla touha po bezpečnějším přístupu k internetu skrz nezabezpečené veřejné WiFi, ale také svobodný přístup k webům v místech, kde je cenzura. 

1 Zenmate Vpn Recenze Uvod

O aplikaci ZenMate by se dalo psát v superlativech. Je precizně dotažená k dokonalosti, takže se snadno používá a nezabloudíte v ní. To si ostatně můžete osobně vyzkoušet na bezplatné verzi a rád zařazuji ZenMate mezi nejlepší VPN zdarma, kam rozhodně právem patří. Musíte ale počítat s omezenými funkcemi a možností připojit se pouze ke 4 lokalitám.

A určitě patří i mezi kvalitní placené VPN, ačkoliv se proslýchá, že servery optimalizované na odblokování streamovacích služeb (například BBC iPlayer) nefungují vždy nejlépe. Nicméně vývojáři ze ZenMate tyto prohřešky postupně opravují.

V současné době nabízí ZenMate VPN možnost připojit se k více než 4200 serverům v 80+ zemích po celém světě. Lákadlem, proč tuto službu zkusit, je určitě možnost připojit se s neomezeným počtem zařízení, optimalizované servery pro streamovací služby (Hulu, Netflix, HBO Max, Disney Plus a podobně), přísná politika bez protokolování (neukládají historii) a pár dalších funkcí, o kterých vám napíšu o kousek níž v této recenzi.

Hlavní funkce ZenMate VPN

Nejvíce funkcí je v placené verzi ZenMate, takže s nimi moc nepočítejte v její bezplatné variantě.

360° ochrana

2 Zenmate Vpn 360 Ochrana

360° ochrana znamená, že můžete tuto VPN nainstalovat nebo jinak používat na většině zařízeních a operačních systémech. ZenMate Ultimate pohání OpenVPN a díky tomu je zde opravdu široká možnost používat ZenMate kdekoliv, kde se dá použít OpenVPN. Primárně nás zajímají samozřejmě operační systémy, takže ZenMate jde nainstalovat na Windows, Linux, Android, MacOS, iOS a pak také na různá zařízení jako Android TV a Amazon Fire TV, Raspberry Pi nebo herní konzole.

Streamování

3 Zenmate Vpn Streaming
Služby, které umí ZenMate odblokovat.

Odblokování streamovacích služeb je jednou z věcí, proč si lidé VPN pořizují. Jde o to, že streamovací služby jsou vázané autorskými právy, které jim neumožňují vysílat některé pořady mimo danou zemi. Diváci z jiných zemí proto nemohou sledovat seriály a filmy, které je lákají. VPN je možností, jak toto obejít.

V aplikaci pak vidíte to, co je na dalším obrázku. Jednoduše si vyberete server, podle toho, co chcete sledovat, a jedním kliknutím se k serveru připojíte. 

4 Zenmate Vpn Streaming Servery V Aplikaci
Optimalizované servery pro streaming v aplikaci ZenMate VPN.

Kill Switch

Jedna z nejužitečnějších bezpečnostních funkcí každé kvalitní VPN. Kill Switch je vlastně bezpečnostní pojistka, která zařídí vaší 100% anonymizaci nebo bezpečnou komunikaci s internetem pro případ výpadku VPN. 

5 Zenmate Vpn Kill Switch

Funguje to vlastně jednoduše, ale je to užitečné. Funkce kontroluje, zda je VPN aktivní. Když náhodou dojde k výpadku VPN z jakéhokoliv důvodu, tak vás funkce okamžitě odpojí od internetu. Díky tomu nedojde k nezabezpečené komunikaci ani k odhalení vaší identity. Abych řekl pravdu, tak se mi toto s žádnou VPN nestalo, ale ta hrozba tady je, že vás poskytovatel internetu, inzerenti, vláda, hackeři z ničeho nic odhalí.

Neomezený počet zařízení a internetových prohlížečů

To je jedna z výhod ZenMate VPN. Nejste tady ničím omezeni. Aplikace můžete instalovat na neomezený počet zařízení, kterých může být díky využití OpenVPN opravdu mnoho, a nejste omezení ani na počet internetových prohlížečů. Ty prohlížeče píšu záměrně, protože tato služba má v podstatě 3 možnosti služeb – Zdarma, Pro a Ultimate. Varianta Pro je určená pro uživatele, kteří chtějí mít VPN nainstalovanou pomocí pluginu přímo v internetovém prohlížeči. 

6 Zenmate Vpn V Prohlizeci Chrome
ZenMate VPN rozšíření v prohlížeči Google Chrome.

Proč mít jen plugin v prohlížeči a ne desktopovou aplikaci? Když se připojím k VPN desktopovou aplikací, tak dojde ke změně IP úplně všude, ale s použitím prohlížeče můžete být v jednom prohlížeči připojení k VPN a ve druhém používat normální připojení.

Cena ZenMate VPN

Výše jsem psal, že ZenMate VPN má 3 tarify: Zdarma, Pro a Ultimate. Bezplatná VPN není v podání ZenMate tak špatná. Samozřejmě to není plnohodnotná služba, protože toho v ní dost chybí. Pokud se spokojíte se 4 lokalitami a pomalejším připojením, tak pak budete spokojeni. V každém případě si platící zákazníci přijdou na něco víc. 

7 Zenmate Vpn Pro Cena
Cena za ZenMate VPN Pro.
8 Zenmate Vpn Ultimate Cena
Cena za ZenMate VPN Ultimate.

Když mezi sebou porovnáme tarify Pro a Ultimate, tak se dostaneme k tomu, že hlavní rozdíl je v počtu aplikací. Verze Pro je pouze pro pluginy (rozšíření) pro internetové prohlížeče. S tímto tarifem přicházíte o podporu P2P sítí, protože k těm je potřeba uplné připojení k VPN, které dokáže zařídit pouze desktopová aplikace. Pokud chcete mít možnost používat ZenMate VPN na více různých zařízeních, tak pak potřebujete verzi Ultimate.

9 Zenmate Vpn Porovnani Tarifu
Porovnání tarifů. Jaký je rozdíl mezi ZenMate VPN Pro a Ultimate.

Verze Ultimate v podstatě vyjde cenově stejně jako verze Pro, ale máte za to více možností využití. Tedy je tady potřeba počítat s předplatným na 3 roky dopředu. Potom vás roční cena za verzi Ultimate vyjde levněji jak roční cena za verzi Pro.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Můžete připojit neomezeně zařízení nebo prohlížečů
- Méně bezpečnostních funkcí
+ Připojení jedním kliknutím
+ Bezplatná verze (s omezeními)
+ Servery optimalizované pro streaming
+ OpenVPN
+ Dostatečná počet serverových lokalit

Hodnocení a závěr

V úvodu jsem psal, že ZenMate je průměrná VPN. Musím to vysvětlit. ZenMate je skvělá VPN, ale má poměrně málo funkcí, čoz jí sráží do průměru. To ale neznamená, že to je špatně. Tato virtuální privátní síť je jednoduchá na použití a svůj účel plní na 100 %. Snadno a rychle se připojíte k vybranému serveru. A přitom vám vlastně v aplikaci nic nepřekáží, protože je jednoduchá. 

ZenMate VPN na webu hlásá přísnou politiku bez protokolování, ale faktem je, že jsou z Německa. To by teoreticky mohl být problém pro paranoidnější uživatele, protože společnost podléhá Evropskému právu. To vás nemusí trápit, pokud neprovozujete nějaké nelegální podnikání a aktivity. Nicméně samotný příslib politiky bez protokolování by měl stačit k tomu, že společnost opravdu nevede žádné záznamy, nebo že neukládá historii procházení internetu jejích uživatelů.

Za mě je ZenMate VPN jednoduchá a funkční VPN, kterou se nemusíte obávat používat. Zkuste si ji sami. Je to vlastně zdarma nebo s garancí vrácení peněz během 30 dní.

Pokud vám ZenMate nevyhovuje, tak si pojďte vybrat jinou VPN do našeho srovnání VPN, kde určitě najdete tu nejlepší, které bude vyhovovat vašim požadavkům

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..