VPN, NordVPN

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

VPN skýtá řadu výhod, jen si vybrat vhodného poskytovatele

V posledních letech se na trhu značně zvětšil počet společností, které nabízejí služby VPN (virtuální privátní síť). Díky rostoucí počítačové gramotnosti a zvyšujícími se požadavky na soukromí uživatele je zájem o tyto služby celosvětově na vzestupu. Pojďte se s jednou z těchto společností seznámit a zjistěte jaké výhody vám VPN přináší.

NordVPN splnění klukovského snu

Mezi stálice v oblasti poskytování virtuálních privátních sítí již dnes patří i NordVPN, tato služba na trh vstoupila v roce 2012 a od té doby se její zákaznická základna neustále rozšiřuje. NordVPN byla vyvinuta společností Nord Security, která se zabývá kybernetickou bezpečností. 

NordVPN logo

Sídlo naleznete v Panamě, což je v pořádku, protože tato země nepřikazuje žádné ukládání záznamů a informací o chování zákazníků na síti. Zároveň Panama nepatří k žádné z fungujících aliancí, ať už se jedná o Five Eyes nebo Fourteen Eyes, které by mohly narušovat soukromí uživatele. Fyzicky pak v současné době naleznete zastoupení společnosti v Nizozemsku, Spojeném království a samozřejmě v Litvě. Právě z Litvy pochází nejvýraznější osoba této společnosti Tom Okman. Právě ten si spolu se svými přáteli vysnil, dokonalé zabezpečení pro uživatelská data a na zdokonalování stále pracuje. Což dokazuje i neustále vyvíjení dalších uživatelských rozšíření, pro snadnější přístup.

5 důvodů proč využívat VPN

Ačkoli o VPN většina lidí již slyšela, stále ji nevyužívá tolik lidí, kolik by mělo. Ačkoli je v současné době osvěta mnohem dostupnější. Nějak chybí snaha a vůle těmto tématům věnovat aspoň trochu času. Důvodů, proč využívat VPN je mnoho, níže se však můžete podívat na pět důvodů, které by vás mohli zajímat.

Zabezpečení díky šifrování

Hlavní výhodou využívání VPN je zabezpečení vašich dat. Nikdo nechce, aby byly jeho data při přenosu kontrolována. V případě zadávání platebních údajů to pak platí dvojnásob. Díky silnému šifrování žádná data neuniknou třetí straně. NordVPN využívá šifrování NordLynx, které je téměř neprolomitelné a zároveň se vyznačuje vysokou rychlostí.

VPN - virtuální privátní síť
VPN – virtuální privátní síť.

Ochrana osobních údajů

Aby bylo vaše připojení vždy soukromé je možné si změnit IP adresu a váš pohyb po internetu s vámi nebude spojován. Nemusíte se tak bát případného vydírání od hackerů, pokud se rozhodnete třeba navštívit stránky pro dospělé.

Přístup k cenzurovanému obsahu

Ač je to trochu úsměvné, nejčastěji si lidé nepořizují VPN kvůli ochraně soukromí, ale hlavně kvůli přístupu k cenzurovanému obsahu. Díky VPN se můžete dostat k streamovacím službám (Hulu, Disney+, videa s omezením regionu na YouTube a mnoha dalším), které jsou u nás nedostupné. Díky tomu se můžete vyhnout případné cenzuře.

Možnost ušetřit

Existuje řada produktů a služeb jejichž ceny se liší dle lokality. Stačí se připojit k VPN serveru v zemi, kde je nižší životní úroveň a můžete se podívat za jaké ceny zde nakoupíte třeba letenky nebo online služby a pravděpodobně budete překvapeni.

Bezpečný vzdálený přístup

Právě současná doba ukázala nejen jednotlivcům, ale hlavně firmám, jak je důležité mít zabezpečený vzdálený přístup. Právě práce z home office, která je v posledních dvou letech aktuálnější víc, než kdy jindy ukázala mnohé nedostatky se zabezpečením dat při vzdáleném přístupu. Právě pro firmy je vhodné řešení NordLayer.

NordLayer.com logo
Řešení pro firmy NordLayer původně NordVPN Teams.

Proč používat právě NordVPN

Velkými konkurenčními výhodami NordVPN jsou především:

 • špičkové zabezpečení díky NordLynx,
 • dostupnost ve více než 60 zemích, které pokrývá více jak 5 100 serverů,
 • skvělá volba pro odblokaci streamovacích služeb,
 • záruka vrácení peněz do 30 dnů,
 • zákaznická podpora dostupná na live chatu 24/7,
 • možnost využití firmami,
 • aplikace dostupné pro Android, iOS, Windows, macOS, Linus, Chrome, Android TV a mnoho dalších.

Za nevýhody pak lze považovat:

 • službu není možné platit skrze PayPal,
 • nepatří mezi nejrychlejší,
 • neporadí si s cenzurou některých zemí,
 • není možné využívat zdarma.

Exkluzivní nabídka

Jak jistě víte listopad je měsícem, který přináší řadu slev po celém světě. Nejinak je tomu i u služeb NordVPN, která vám všechny výše uvedené výhody nabízí v rámci akce Black Friday se slevou 72 %.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..