Kancelarske Prostory

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Podle čeho vybírat prostor pro Váš projekt?

Pokud se váš projekt, živnost či podnikání začíná značně rozrůstat, pravděpodobně jste začali zvažovat přesunutí do vhodných prostor. Jejich výběr je však poměrně komplexní záležitostí, ke které rozhodně nemůžeme přistupovat jako k pronájmu nekomerčních bytových prostor. Abyste se při výběru vyhnuli zbytečným komplikacím, připravili jsme pro vás praktické tipy, na co při průzkumu realitního trhu nezapomínat.

Pozor na účel pronájmu

V prvé řadě je nutné určit, jaký je vlastně účel podnájmu. Tím se jednak zjednoduší jednání s realitnímu makléři či majiteli prostor, a jednak se vyhnete nevhodně zvoleným prostorám. 

Asi nejméně komplikací s sebou nese hledání kancelářských prostor. Služby v podobě reklamy, účetnictví, překladatelských služeb či zapojení internetu zpravidla nevyžadují sídlo se vstupem z ulice či dodatečné skladové prostory.  Pronájem kanceláří je obvykle nejsnazší cestou k vhodným prostorám. Zvážit bychom měli primárně dopravní dostupnost, potřebné zázemí a také cenu. Tu může výrazně ovlivnit například míra vybavení kanceláře, celková velikost a stav prostor či lokalita.

Pokud se věnujete maloobchodnímu prodeji, ideální jsou prostory se vstupem z ulice, díky čemuž si vás zákazníci snadno najdou. Zapomínat bychom neměli ani na dostatečně velké zázemí pro skladování zboží, případně také samostatný vstup do skladu, který usnadní zásobování. Při hledání prostor pro prodejnu, jejíž součástí je i výroba (například pečiva či chlebíčků), je třeba do hledání zahrnout také nároky na hygienu, a především schválení prostoru pro dané účely stavením úřadem, případně také hygienickou stanicí a hasičským záchranným sborem.

Kancelarske Prostory 2
Zdroj: Pexels.com

Koupě nebo pronájem?

Při plánování nových prostor často stojíme před otázkou, zda zvolit pronájem či nákup nemovitosti. I v případě, že bez problémů dosáhnete na hypotéku, je třeba zvážit, zda by se vám nevyplatil spíše podnájem. Ten je vhodnější v případě, že v dané lokalitě nechcete zůstat natrvalo, případně pokud daný prostor nenabízí možnost k expanzi projektu. V obou případech se vyplatí dobře propočíst celkové náklady, a to nejen na nájem, respektive splátky, ale také poplatky za energie.

Pečlivě zvažte lokalitu

Neméně důležitá je také adresa, na které se daný objekt nachází. Zatímco u kanceláří jde spíše o otázku prestiže, kterou v případě napjaté finanční situace není třeba zejména v počátcích podnikání řešit, u maloobchodního prodeje je lokalita poměrně důležitým faktorem. V potaz berte například také dostupnost MHD i autem či bezpečnost dané lokality.

Označení provozovny a další detaily ve smlouvě

Pokud se rozhodnete pro pronájem, nezapomeňte si pečlivě pročíst podnájemní smlouvu. Kromě nejrůznějších právních náležitostí zkontrolujte také souhlas majitele s umístěním vývěsních štítů a dalších firemních označení provozovny. Neméně důležité jsou také podmínky skončení nájmu, ať už ze strany majitele či pronajímatele. Jen tak bude pronájem a celková spolupráce s majitelem prostoru skutečně bezproblémová.

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..