Fastestvpn Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: FastestVPN s lifetime licencí

FastestVPN je poskytovatel VPN. Ne jen tak ledajaké. Uživatelům pomáhá zabezpečit jejich internetové připojení a skrýt IP adresu, což pomáhá s anonymizací a zvyšuje online bezpečnost. Možná jste o FastestVPN slyšeli méně než o jiných známějších VPN. Proto jsem napsal tuhle recenzi, aby vám odpověděla, zda se FastestVPN vyplatí.

Hlavním lákadlem u FastestVPN je pro mnohé lidi lifetime licence. To je něco, co se určitě vyplatí. Když to srovnám s cenami běžných VPN, které si za 2 roky účtují cenu okolo 60-300 EUR, tak doživotní licence se určitě vyplatí. Pokud se chystáte pořizovat novou VPN, tak asi máte rozhodnuto.

Pojďte se podívat v rychlém souhrnu, co vám FastestVPN nabídne:

  • Servery a geolokace: FastestVPN má více než 800 serverů rozprostřených ve více než 49 zemích, což zajišťuje dobrý výběr pro různé potřeby připojení.
  • Podpora zařízení: Mají aplikace pro řadu platforem, včetně Windows, Mac, Android, iOS a Linux, a také rozšíření pro prohlížeče Chrome a Firefox.
  • Cena: Vzhledem k nabízeným funkcím a lifetime licenci je cena FastestVPN jedinečná.
  • Uživatelské rozhraní: Aplikace je intuitivně navržená a snadno se ovládá.
  • Funkce: Mezi hlavní lákadla patří možnost používat VPN na 10 zařízeních současně a schopnost odblokovat streamovaný obsah.

FastestVPN má vážně perfektní podporu pro různé platformy. Zabezpečíte  s ní například hraní na Xboxu, sledování Roku, nebo práci na Linuxu. Celkem podporuje přes 20 různých platforem. A co je super, má i chytré tunelování, takže i když nebudete mít VPN aplikaci otevřenou, vaše data půjdou bezpečně přes VPN. Navíc, když potřebujete připojit víc zařízení najednou, třeba až 10, tak s FastestVPN to není problém. A abyste měli jistotu, že vaše IP adresa zůstane tajná, je tady ochrana proti úniku DNS.

1 Fastestvpn Vyhody

FastestVPN tabulkové parametry

Počet serverů800+ 
Počet geolokací (zemí)70+ (49+)
Počet najednou připojených zařízení10 zařízení současně
AplikaceWindows, Mac, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox, Fire TV, Android TV
Kill SwitchAno
Split (smart) tunnelingAno
Odblokuje streamovaný obsahAno

Bezpečnost FastestVPN

FastestVPN sídlí na Kajmanských ostrovech. To je příznivé k ochraně soukromí jejích uživatelů. Kajmanské ostrovy jsou známé svými zákony o ochraně dat a soukromí, což znamená, že FastestVPN není pod přímým vlivem přísných regulací na uchovávání dat jako společnosti v zemích EU nebo USA. 

2 Fastest Vpn Bezpecnost

Sídlo na Kajmanských ostrovech má významný dopad především na soukromí uživatelů vzhledem k zemím Five Eyes. Země Five Eyes (Spojené státy, Spojené království, Kanada, Austrálie a Nový Zéland) jsou částí dohody o sdílení informací, která může ovlivnit jak poskytovatelé VPN se sídlem v těchto zemích zachází s uživatelskými daty. Kajmanské ostrovy nepatří do této skupiny a nemají s těmito zeměmi takovou dohodu o sdílení informací.

Tohle je důležité pro uživatele, kteří se obávají o své online soukromí. Jejich internetové aktivity a data jsou mimo dosah rozsáhlých dohledových programů zemí Five Eyes.

Jaká je rychlost FastestVPN

Ve svých testech jsem zjistil, že FastestVPN sice není absolutním šampionem v rychlosti, ale drží se velmi dobře ve srovnání s většinou VPN na trhu. Rychlosti stahování a odesílání u FastestVPN jsou s průměrnou rychlostí stahování 38,5 Mbps a rychlostí odesílání 35,9 Mbps. To je více než dost pro streamování obsahu v HD nebo pro plynulé hraní online.

Co se týče latence (ping), FastestVPN má průměr 130,7 ms, což je lepší než u některých populárnějších VPN jako je Private Internet Access s průměrným pingem 157,2 ms nebo Express VPN s pingem 182,4 ms. To je skvělá zpráva pro online hráče, kteří hledají VPN s nízkou latencí pro rychlou reakci ve hře. FastestVPN tady má co nabídnout.

Srovnání rychlosti FastestVPN s ostatními

FastestVPNPrivate Internet AccessExpress VPN
Download (Mbps)38,539,336,4
Upload (Mbps)35,931,428,8
Ping (ms)130,7157,2182,4

FastestVPN – test rychlosti připojení

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)46,337,1697
EU (Frankfurt)41,8938,7116
Austrálie (Sydney, Melbourne)20,231,37295
Brazílie (Sao Paulo)36,7338,67213
Rusko (Moskva)4936,9450
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)36,9632,83113
celosvětově (průměr)38,535,9130,7

Odblokování streamovaného obsahu

V mém klasickém testu zablokovaného BBC iPlayeru vám na prvním obrázku ukazuju, že s mým připojením seriál spustit nemohu. To je připojení bez VPN.

Fastestvpn Bbc Iplayer1
Zablokovaný obsah.

Samozřejmě má BBC ochranu kvůli autorským zákonům, takže její obsah nemohou sledovat diváci z jiných zemí než je UK. FastestVPN má speciální servery pro odblokování streamovaného obsahu. Stačilo se připojit na UK Streaming, obnovit stránku v prohlížeči a seriál jsem si mohl v klidu spustit. 

Fastestvpn Bbc Iplayer2
Odblokovaný obsah s využitím FastestVPN.

Hlavní funkce FastestVPN

FastestVPN se vyrovná konkurenci, co se týče bezpečnostních funkcí. Má špičkovou šifrovací technologii, která vám dá digitální svobodu. Další skvělá věc je Internet Kill Switch. Pokud se nějak přeruší spojení s VPN serverem, Kill Switch okamžitě ukončí vaše internetové připojení, aby se zabránilo úniku dat. To je důležité pro udržení soukromí. Dále mají podporu spousty protokolů jako WireGuard, OpenVPN, IKEv2, a další. Můžete vybrat, jaký protokol vám nejlépe vyhovuje pro zabezpečení vaší sítě. A konečně, FastestVPN chrání vaše data vojenskou 256-bitovou AES šifrovací metodou.

3 Fastestvpn Funkce

Protokoly

Každý protokol má svá specifika a výhody, takže si můžete vybrat přesně to, co potřebujete. Třeba WireGuard je super rychlý a moderní, ideální pro streamování nebo hraní her online. OpenVPN je zase známý svou vysokou úrovní zabezpečení. IKEv2 se hodí pro mobilní zařízení, protože rychleji obnovuje připojení, když přecházíte mezi sítěmi.

4 Fastestvpn Protokoly

V aplikaci FastestVPN můžete vybírat z protokolů – WireGuard, OpenVPN, IKEv2, IPSec, OpenConnect, L2TP a další. Ať už potřebujete super rychlý přenos dat nebo extra silné šifrování, s FastestVPN si to můžete nastavit přesně podle sebe. Tohle je fakt perfektní pro ty, kdo chtějí mít kontrolu nad svým online soukromím.

V podstatě to znamená, že si můžete FastestVPN přizpůsobit podle toho, co zrovna děláte na internetu. Jste na cestách a potřebujete stabilní připojení na telefonu? IKEv2 je pro vás. Chcete sledovat film ve 4K bez zasekávání? WireGuard je cesta. 

Nemusíte se o to sami starat, protože FastestVPN má funkci Auto protocol, která se automaticky postará o výběr vhodného protokolu.

Armádní šifrování AES 256-Bit Encryption

FastestVPN používá 256-bitové AES šifrování, které je na úrovni vojenských standardů. Toto šifrování používají bezpečnostní experti a vládní agentury po celém světě.

Jaké to má pro vás výhody? Jednoduše řečeno, kdykoliv jste online a zapnete FastestVPN, všechny vaše informace jsou chráněny jako ve virtuálním trezoru. Ať už jde o osobní údaje, hesla nebo finanční transakce. Je to jako mít vlastního digitálního strážce, který bdí nad vašimi daty 24/7. 

Bezpečí na neznámých Wi-Fi

FastestVPN vám dává svobodu bezpečně sdílet citlivé informace a provádět online transakce, a to i na veřejných Wi-Fi sítích. Víte, jak to bývá riskantní, když se připojujete k Wi-Fi v kavárně nebo na letišti?

Wi-Fi zabezpečení se postará o to, aby vaše data zůstala šifrovaná a nedostupná. Ať už posíláte důležitý email, nakupujete online nebo třeba zadáváte údaje své kreditní karty do platební brány. FastestVPN jako by vytvořila bezpečný tunel kolem vaší online aktivity a umožnila vám používat vše bezpečněji.

Ochrana před phishingem

Phishing je jedna z nejčastějších kybernetických hrozeb, které mohou uživatele potkat na internetu. Jedná se o podvodnou techniku, kdy útočníci vytvářejí falešné webové stránky nebo posílají emaily, které se tváří jako legitimní, s cílem získat citlivé informace jako jsou přihlašovací údaje, čísla kreditních karet nebo osobní údaje. Tyto emaily nebo weby mohou vypadat velmi přesvědčivě a často vás lákají k nějaké akci jako je zadání hesla nebo aktualizace účtu. 

5 Fastestvpn Phishing

FastestVPN má efektivní ochranu proti krádeži dat a phishingovým útokům. V dnešním světě, kde je každý klik na neoficiální odkaz potenciálním rizikem, je tohle důležité. S FastestVPN se můžete cítit bezpečněji, když se proklikáváte svými emaily nebo surfujete po internetu.

Funkce FastestVPN jsou navržené tak, aby eliminovaly jakékoli pokusy o phishing a krádeže dat.

Cena FastestVPN

Při srovnání nejlepších VPN stojí FastestVPN 1,66 dolarů měsíčně, to je vážně levná VPN. Když se podíváte na ostatní, většina VPN účtuje o dost víc, takže tohle je prostě solidní nabídka. Když tedy vezmete tu lifetime nabídku.

6 Fastestvpn Cena

FastestVPN přidává do balíčku zdarma Password Manager na jeden rok. Je to příjemný bonus.

FastestVPN se ve srovnání ukazuje jako cenově dostupná volba, která nabízí služby, za které byste u konkurence platili mnohem víc. S cenou nastavenou na pouhých 1,66 dolarů za měsíc nabízí funkce jako ad-blocker, anti-malware ochranu a podporu streamování. Navíc je tady ta možnost používání 10 zařízení současně a nepřetržitá 24/7 podpora.

7 Fastestvpn Srovnani Vpn
Srovnání s konkurencí. Zdroj: FastestVPN

FastestVPN pro Windows  

Ať už chcete odblokovat herní platformy nebo streamovací služby, tak aplikace vám to umožní bez problémů. Navíc, když si myslíte, že vaše připojení se zdá být omezené poskytovatelem internetových služeb, tak FastestVPN vám pomůže obejít toto omezení a užít si plnou rychlost na Windows 7, 8, 10 a 11.

FastestVPN pro Android

FastestVPN pro Android je snadno použitelná aplikace. Během mého testování jsem ocenil její jednoduchost. Uživatelské rozhraní aplikace je intuitivní. Například změna IP adresy pro přístup k blokovanému obsahu je otázkou několika kliknutí. Celkově je FastestVPN pro Android aplikace, která se zaměřuje na pohodlné a bezpečné prohlížení bez zbytečných komplikací.

Výhody a nevýhody FastestVPN

Klady (+)Zápory (-)
+ Kompatibilita s mnoha platformami a zařízeními.- Menší počet serverů v porovnání s konkurencí.
+ Silné bezpečnostní protokoly včetně 256-bitového AES šifrování.- Nedostatek některých pokročilých nastavení.
+ Odblokuje geograficky omezený obsah.
+ Podpora více připojení najednou, až 10 zařízení.
+ Zásada nulových záznamů o aktivitách uživatelů.

Závěrečné shrnutí

Po několika týdnech používání FastestVPN mohu potvrdit, že se jedná o VPN službu, která stojí za pozornost. S možností neomezeného připojení a schopností odblokovat streamovaný obsah nabízí svým uživatelům konkurenceschopnou nabídku.

Na druhou stranu má méně serverů než některá konkurence a některé pokročilé možnosti nastavení vám mohou chybět. Jenže většina uživatelů tohle nepotřebuje a ocení, že se aplikace VPN používá snadno. 

Při testování rychlosti FastestVPN jsem zjistil, že rychlost je srovnatelná s nejznámějšími VPN značkami na trhu. 

Aplikace pro Windows a Android jsou navrženy s ohledem na uživatelskou přívětivost a jednoduchost použití, což ocení jak nováčci, tak zkušení uživatelé VPN.

Celkově FastestVPN nabízí vyvážený poměr mezi cenou, funkcemi a bezpečností. A s lifetime licencí se jedná o investici, která se vám bude rozhodně vyplacet.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..