Nejlepší Wordpress SEO pluginy

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Nejlepší WordPress SEO pluginy

Optimalizace pro vyhledavače (SEO) je velmi důležitá, neboť může přivést našemu webu mnoho nových návštěvníků. Pokud nechcete studovat přesně metody optimalizace, ale přitom si přejete, aby byly vaše WordPress stránky dobře viditelné, můžete využít několika automatických nástrojů.

Jde o tzv. pluginy, neboli zásuvné moduly, kterými můžete obohatit váš web, který jste vytvářeli na platformě WordPress. Díky pluginům se vám dostane perfektní analýzy optimalizace, chyby lze okamžitě napravit. Pluginy můžete do WordPressu zařadit velmi snadno. Plugin stačí stáhnout a instalovat a ve WordPressu si ho přidat pomocí nabídky Plugins.

Yoast SEO

Yoast SEO

Jde o nejrozšířenější plugin pro WordPress, který slouží k optimalizaci pro vyhledávače. Po instalaci a aktivaci pluginu je možné spustit analýzu na pozici ve vyhledavačích. V té se zobrazí jednak nalezené problémy, jako například to, že se klíčová slova nevyskytují na důležitých místech, nebo že je jejich výskyt nedostatečný. Kromě toho se zobrazí ale také skutečnosti, které byly z hlediska optimalizace shledány jako správné, dále pak návrhy na zlepšení. Zobrazit si můžete také to, jak bude vaše stránka vypadat ve výsledcích vyhledávání, a to i na mobilním telefonu.

Stáhnout plugin

 

All in One SEO Pack

WordPress All-In-One SEO

Tento plugin využijí jak začátečníci, tak pokročilí uživatelé. Začátečníci nemusí nic nastavovat, zkoumat, prověřovat, program je možné jen nechat pracovat. Pokročilí uživatelé mohou veškerá nastavení provést „ručně“ podle svého uvážení. Plugin posílá automaticky do Google a Bingu oznámení o změnách na stránce, zabraňuje dvojitému obsahu. Plugin je přeložen do 57 jazyků, čeština mezi nimi bohužel chybí.

Stáhnout plugin

 

Premium SEO Pack

WordPress Premium SEO Pack

Jde o placený plugin, zato nabízí opravdu pokročilé funkce, se kterými si lze do značné míry vyhrát. Díky pluginu můžete porovnat až pět konkurenčních webů s ohledem na zadané klíčové výrazy. Plugin nabízí dva druhy reportů, jeden na hodnocení stránky Googlem, druhý na klíčové výrazy. Zakoupením produktu získáváte šestiměsíční podporu.

Stáhnout plugin

 

W3 Total Cache

WordPress W3 Total Cache

Plugin W3 Total Cache zlepšuje pozici ve vyhledávačích, a to i pro stránky optimalizované pro zobrazení na mobilních telefonech. Kromě SEO analýzy navíc plugin zlepšuje rychlost načítání webu, což je důležité jednak kvůli návštěvníkům vašeho webu (příliš pomalé načítání je může od návštěvy stránky odradit), ale také kvůli „známkování“ od Google, který rychlost načítání zahrnuje do hodnocení page rank stránky.

Stáhnout plugin

 

SEO Squirrly

WordPress SEO Squirrly

Tento plugin můžete používat i tehdy, pokud máte instalované jiné SEO pluginy. Nemusíte je odinstalovávat, přitom bude plugin pracovat tak, jak má. Plugin pracuje dokonce i tehdy, pokud zrovna vytváříte a píšete obsah své stránky. Už během tvorby vám dává rady na to, co byste měli vylepšit a co byste neměli opomenout. A to ještě před tím, než návrh stránek uložíte. Díky pluginu zjistíte, jak vaše stránky hodnotí Google, zjistíte, jak se stránky zobrazují ve vyhledávání klientům, kteří zadali ve vyhledávači určité klíčové slovo.

Stáhnout plugin

 

<strong>TIP REDAKCE</strong>
Technické SEO je nedílnou součástí cesty za úspěchem Vašich webových stránek. Připravili jsme seznam TOP 5 WordPress pluginů pro kompresi obrázků.

Rankie

WordPress Rankie

Díky pluginu Rankie se dozvíte každý den pozici stránky ve vyhledávači na stanovená klíčová slova. Obdržíte také seznam relevantních klíčových slov, která v nedávné minulosti uživatelé nejčastěji vyhledávali. Rankie pro vás bude na pravidelné bázi vytvářet reporty, ve které zobrazí trend zobrazení ve vyhledávačích. Pokud někdo navštíví vaši stránku po vyhledání v Google, plugin vám zobrazí také klíčové slovo, které použil. Veškeré aktivity pluginy se zaznamenávají a vy si je můžete později zobrazit.

Stáhnout plugin

 

All In One Schema Rich Snippets

WordPress All In One Schema Rich Snippets

Víte, co jsou to tzv. rich snippets, nebo-li hezky česky strukturované úryvky? Rovnou vám řekneme, že jde o velmi šikovný prvek, který může uživatele výrazně nalákat, aby klikl ve výsledcích vyhledávání právě na vaše stránky. Jde o informace, které uživatel najde vedle názvu a adresy stránky ve výsledcích vyhledávání. Zde může totiž být například hodnocení stránek, obrázek, data událostí apod. Tyto strukturované úryvky fungují nejen na Google, ale také na dalších vyhledávačích a vaše stránky mohou výrazně popostrčit směrem vzhůru. Díky pluginu All In One pak můžete strukturované úryvky vytvářet a přidat na vaše stránky.

Stáhnout plugin

 

<strong>TIP REDAKCE</strong>
Chcete fakt rychlé webové stránky? Zkuste Google AMP.

WP Meta SEO

WordPress WP Meta SEO

Díky pluginu WP Meta SEO můžete upravit veškerá metadata, a to nejrychlejší cestou, která je ve WordPressu možná. Plugin umožňuje analyzovat každou vaší stránku a pomáhá vám napravit případné chyby z hlediska optimalizace. Dále vám plugin dokáže navrhnout ta správná klíčová slova. Díky dalšímu nástroji plugin změní velikost u všech vašich obrázků, pokud je to s ohledem na pomalé načítání stránky a tím ovlivněnou pozici ve vyhledávačích třeba. Plugin se také postará o popisky a metadata obrázků, na které mnozí zapomínají.

Stáhnout plugin

 

Zdroje:

Použité obrázky – Designed by Freepik

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..