SEOwebmaster recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: SEOwebmaster vám pomůže hlídat nejen on-page SEO

Kontrola technického on-page SEO může být pro spoustu lidí nudnou rutinou, která se jim nechce dělat. Pokud ji však podcení a zanedbají, tak je to nakonec může stát víc než ztracený čas. Tady by se vyplatil nějaký nástroj. Jedním takovým je SEOwebmaster. V tomto článku se dozvíte, jak vám dokáže pomoci.

Představení nástroje SEOwebmaster

SEOwebmaster je nástroj pro provozovatele webů, a hlavně pro jejich webmastery. Tento nástroj pomáhá odhalovat on-page SEO chyby, zjišťovat zpětné odkazy a kontrolovat indexování stránek ve vyhledávačích Google a Seznam.

Ačkoliv je nástroj velice mladý, tak už jej používá 300+ klientů na více než 800 projektech. Za tímto nástrojem stojí tvůrce SEO nástroje SEMOR – Vít Michálek. SEMOR jsme na WebhostingCentrum také recenzovali – Recenze SEMOR. SEOwebmaster je oproti SEMORU jednodušší. Nástroj nemá tolik funkcí. Má pouze ty, které jsou důležité pro správce webových stránek.

Funkce nástroje

SEOwebmaster má 3 hlavní funkce – Kontrola indexace, Zpětné odkazy a On-page kontrola. Tyto funkce má vlastně i SEO nástroj SEMOR. Proč tedy používat SEOwebmaster?

SEOwebmaster recenze - funkce nástroje
Funkce nástroje SEOwebmaster.

Jsou tu dva důvody: jednoduchost nástroje a automatika. Do SEOwebmastera vložíte projekt (web) a ten necháte sledovat. To jde v SEMORu sice také, ale ne v takovém rozsahu jako v SEOwebmasteru. A také se vám v nástroji nebudou motat další funkce, které má robustní SEO nástroj SEMOR.

Kontrola indexace

Robot SEOwebmastera denně kontroluje počet indexovaných stránek ve vyhledávačích Google a Seznam. Vývoj indexace stránek můžete sledovat za určité časové období. Toto období je ale závislé na používání nástroje. SEOwebmaster nezobrazuje historický vývoj indexace před tím, než jste nástroj začali používat, ale zobrazuje data až od doby, kdy jste jej začali používat.

SEOwebmaster recenze kontrola indexace
Nástěnka projektů.
SEOwebmaster recenze - kontrola indexace přehled
Vývoj indexace stránek v grafech.

Zpětné odkazy

Zpětné odkazy jsou pro SEO jednou z nejdůležitějších součástí, proto je důležité odkazy nejen získávat, ale také je hlídat. A to například proto, abyste zjistili, zda na vás neodkazuje nějaký závadný web. Tento nástroj také dokáže kontrolovat funkčnost získaných odkazů, což vám pomůže třeba se sledováním nakoupených zpětných odkazů.

SEOwebmaster recenze - kontrola zpětných odkazů
Nástěnka zpětných odkazů.

On-page kontrola

U projektů, které mají více podstránek určitě oceníte automatickou kontrolu on-page prvků a jejich chyb jako jsou například duplicity v titulcích a popiscích stránek. SEOwebmaster také dokáže kontrolovat statusové kódy podstránek webu, zda nevrací chybové 404 kódy nebo jiný status kód, než je 200.

SEOwebmaster prochází každé 3 dny až 200 stránek webu. Na těchto stránkách, kromě výše zmíněného, kontroluje také jejich rychlost a průměrný TTFB (Time To First Byte) a další drobnosti, které by mohly ztěžovat robotům indexování webu.

SEOwebmaster recenze - on-page SEO kontrola
Nástěnka on-page SEO.

Cena  

SEOwebmaster je teprve v testovacím módu. Vít Michálek mi napsal, že s jeho cenou teprve laboruje a ta že by mohla být nakonec ještě o něco nižší. V současné době můžete nástroj testovat 14 dní zdarma a potom vás bude stát sledování jednoho projektu 50 Kč za měsíc. Každý další projekt, který byste do svého účtu přidali by vás stál už jen 10 Kč za měsíc.

SEOwebmaster recenze - cena
Ceník nástroje SEOwebmaster.

Praktické použití SEOwebmastera

Jak se dá SEOwebmaster použít v praktickém světě? Způsobů využití se nabízí několik. Ať je to monitorování vlastního projektu nebo špionáž konkurence. Nástroj není podle mě vhodný pro obrovské projekty s desetitisíci podstránek, ale určitě se dobře hodí pro menší projekty.

Já jsem si vzal za příklad Alzu. U té mi SEOwebmaster za jediný den zjistil jednu podstránku, která vrací chybovou stránku 404. Jako webmaster bych měl zpozornět a prozkoumat, zda by nebylo dobré pro stránku nastavit přesměrování 301, aby byli návštěvníci přesměrovaní na správnou stránku a nepadali na chybovou stránku webu.

SEOwebmaster recenze - sledování status kódů
Ukázka reportu chybného status kódu 404.

Jako webmaster máte na nástěnce k dispozici rychlý přehled chyb a upozornění, kterým byste měli věnovat pozornost. Určitě je dobré si je jednou za čas projít a zkontrolovat, zda se tam nevyskytují nové a nepodchycené chyby.

SEOwebmaster recenze - nástěnka chyb a upozornění
Přehled chyb na webu.

Kontrola indexování stránek je jednou z velice podstatných funkcí. SEOwebmaster každý den kontroluje počet indexovaných stránek ve vyhledávačích a v případě, kdy by došlo k výraznému poklesu indexovaných stránek, vás na to upozorní.

SEOwebmaster recenze - sledování indexace stránek
Kontrola indexovaných stránek.

Pokud totiž webu klesá počet indexovaných stránek, tak to vždy znamená nějaký problém. Buď vyhledávač vydal nějaký update, kterému se váš web nelíbil nebo jsou některé části webu pro vyhledávače nedostupné. Kvůli tomu se stránky nezobrazují ve výsledcích vyhledávání a nemohou je tam najít čtenáři nebo zákazníci. Z toho důvodu je dobré si nechat web hlídat automatickým nástrojem.

SEOwebmaster recenze - kontrola interních odkazů
Ukázka přehledu interních a externích odkazů.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ jednoduchost- nedotažení některých detailů
+ cena
+ automatizace

Shrnutí a závěr

Nabízelo by se tvrdit, že je SEOwebmaster teprve v začátcích, takže by se mu daly odpustit nějaké mušky. To ale není úplně pravda, protože jsou to vlastně převzaté funkce z nástroje SEMOR, takže by měly být ošetřeny.

Jako zápor jsem dal některé nedotažené věci. Tady jsem měl namysli zejména funkci on-page SEO Sitemap. Tato funkce vám vytvoří strom vašeho webu. Pokud ale přidáte do nástroje větší projekt s více podstránkami, tak se vám strom roztáhne do nesmyslných rozměrů a pak prostě nejde použít. Nejde ani stáhnout, například jako mind mapa, takže je tato funkce v podstatě nepoužitelná. Nevím, jak dlouhý monitor bych potřeboval k zobrazení takového stromu. Obrázek vám napoví víc.

SEOwebmaster recenze - sitemap
Roztažená sitemapa.

Za tu cenu, co SEOwebmaster stojí, je to na něho asi jediná výtka. Zkuste si ho sami. Máte 14 dní na testování a třeba přijdete na to, že by vám za málo peněz ušetřil hromadu práce.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..