WordPress, Zdroj: Pixabay.com

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Úvod do úžasného světa WordPress

Tomu, kdo má speciální nároky na vytvoření webové stránky, často jednoduché stavebnicové systémy na tvorbu webů nestačí. A přesně na tomto místě přichází na scénu WordPress, celosvětově nejpoužívanější systém pro správu obsahu.

Když se zvyšují nároky, přesedlejte na WordPress

Všestrannost a flexibilita WordPressu je to, co jej odlišuje od ostatních stavebnicových systémů na tvorbu webu, kde uživatel téměř nepřijde do styku s technikou. Pro provozování CMS systému WordPress je ovšem nezbytné mít pár technických znalostí. Odvděčí se vám to nespočtem netušených možností, které vyplývají z možných rozšíření systému. Tímto způsobem můžete splnit kupříkladu následující požadavky:

  • vytvoření databanky, ve které mohou zákazníci vyhledávat akce a nabídky,
  • integrace členské sekce včetně platební funkce pro VIP členy,
  • využití úžasného designu s nejnovějšími technickými vychytávkami a pružnými možnostmi úpravy,
  • využívání speciálních funkcí SEO.

WordPress – výhody a nevýhody

WordPress nabízí ve srovnání s běžnými stavebnicovými systémy na tvorbu webů několik důležitých výhod. Koneckonců se jedná a cenově příznivou alternativu. Software je k dispozici jak v bezplatné variantě, tak v cenově dostupné variantě Premium. Pokud se rozhodnete pro bezplatnou variantu, platíte pouze za hosting nebo speciální šablony.

Pokud máte jako hostitele poskytovatele jednoklikových instalací, bude pro vás instalace WordPressu triviální záležitostí. Pouze u ostatních hostitelů musí uživatel mít základní znalosti MySQL, FTP apod. Ale i v tomto případě zvládne instalaci každý.

Ve WordPressu můžete na rozdíl od stavebnicových systémů na tvorbu webů měnit jeho kód a upravit jej podle přání uživatele. Tak dosáhnete neuvěřitelné flexibility. WordPress jako velký systém pro správu obsahu samozřejmě nabízí také určitou jistotu do budoucnosti. Je téměř vyloučeno, že ze dne na den zmizí.

Co se týče bezpečnosti a údržby, je nutno provádět pravidelné aktualizace. Pouze tak si zajistíte bezpečnost instalace. Aktualizaci ale většinou zvládnete jedním kliknutím a relativně rychle.

WordPress pro bloggery
Ukázka administrace WordPress. Zdroj: Pixabay.com

WordPress a hosting

Uživatel má v podstatě volnou ruku při výběru webhostingu. Přestěhovat se od jednoho hostitele ke druhému je většinou možné bez jakýchkoli komplikací. Kromě toho existují poskytovatelé hostingu, kteří jsou na WordPress specializovaní. Volba takového poskytovatele může být výhodná, protože přímo WordPress nenabízí žádnou podporu.

WordPress a šablony

Pro žádný jiný systém pro správu obsahu není k dispozici tolik různých šablon jako pro WordPress. Obrovské množství hotových designů tak spoustě uživatelů ulehčuje práci. Ale také pro ty, kdo nenajdou hotovou předlohu podle svého vkusu a potřeb, má WordPress řešení. Všechny šablony se s trochou odborných znalostí dají upravit podle vlastní potřeby.

WordPress – kde najdu doménu?

WordPress lze v podstatě provozovat u libovolného poskytovatele hostingu. Jediným předpokladem je, že hostitel musí podporovat PHP a MySQL. Někteří poskytovatelé mají k dispozici speciální balíčky určené pro WordPress. Tyto balíčky zpravidla nestojí víc než většina běžných stavebnicových systémů pro weby. Často obsahují také doménu a e-mailovou adresu. U hostitelů, kteří nejsou specializovaní na WordPress, může občas docházet k menším technickým problémům. Proto je vhodné zvolit hostitele specializovaného na WordPress. Na správné adrese jsou pak zejména uživatelé, kteří nemají tak velké znalosti.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..