WordPress komprese obrázků

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Top 5 WordPress pluginů pro kompresi obrázků

Obrázky jsou nedílnou součástí webové stránky a návštěvníci je mají rádi. Pokud jsou ale příliš velké, pak čtenáře jen brzdí. Naštěstí můžete pro vaši stránku vytvořenou na bázi WordPressu získat hned několik různých nástrojů, díky kterým obrázky zmenšíte do správné velikosti automaticky.

Jak zmenšit obrázek?

Na rozdíl od textu, načítání obrázků může zobrazování webu pěkně zpomalit. Obrázkové soubory totiž mohou mít značné rozměry, čím větší, tím jsou obrázky podrobnější a jednotlivé pixely nemůžete vidět. Pro obrázky, které umísťujeme na web, můžeme využít kompresi a jejich velikost stlačit na minimum, aniž by na stránce vypadaly špatně. Velikost obrázků můžeme změnit pomocí nejrůznějších grafických editorů a browserů, počínaje placeným a dobře známým Adobe Photoshopem, až třeba po bezplatný grafický prohlížeč XnView, existuje jich ale celá řada. Mnoho z uživatelů ale není s ovládáním těchto editorů obeznámena, nebo si je nechce ani instalovat. A navíc jde o další práci navíc. Celý proces ale můžeme zjednodušit a zrychlit, pokud použijeme speciální plugin, který se o vše potřebné postará sám.

<strong>TIP REDAKCE</strong>
Obrázky výrazně ovlivňují rychlost načítání stránek. Přesvědčit se o tom můžete sami použitím nástrojů pro měření rychlosti.

Co je to komprese a k čemu slouží?

Obrázkový soubor může mít nejrůznější velikost. Přitom v zásadě platí, že čím větší bude soubor, tím bude kvalitnější a obrázek bude vypadat lépe. Není to ale docela pravda. Díky metodě komprese, tedy stlačení, je možné získat poměrně malé soubory při zachování dobré kvality obrázku. Komprese využívá vlastností lidského oka, které zcela všechny body obrázku nevidí. A tak je možné určité body (pixely, ve kterých se velikost obrázku měří) „vynechat“, aniž bychom si toho na první pohled všimli.

reSmush.it Image Optimizer

reSmush.it Image Optimizer

Plugin reSmush umožňuje zdarma optimalizovat obrázky do velikosti 5 MB, podporuje formáty obrázků JPG, PNG a GIF. Výhodou tohoto pluginu je velmi snadné a rychlé ovládání. Veškeré obrázky na vašem webu totiž optimalizujete po dvou klicích. Pokud některé obrázky zmenšovat nechcete, je možné je z komprese vyjmout. Po zprovoznění pluginu provede nástroj analýzu a zobrazí informaci o tom, kolik obrázků je třeba optimalizovat. Dále si můžete vybrat, zda mají být optimalizovány všechny obrázky, anebo jen některé. Po optimalizaci také zjistíte, kolik místa jste ušetřili a o kolik procent se velikost obrázků zmenšila. Nastavení pluginu nabízí několik voleb, to, zda se má vždy při otevření stránky v editoru zobrazit analýza obrázků, to, zda je povoleno zobrazit analýzu a provádět logy, záznamy o činnosti programu. O obrázky v původní velikosti nepřijdete. Plugin vytvoří jejich zálohu.

Stáhnout plugin

Smush Image Compression and Optimization

Smush Image Compression and Optimization

Tento plugin nabízí kompresi a zmenšení obrázků zcela zdarma, plugin využívá pokročilou bezztrátovou kompresi. Je kompatibilní se všemi pluginy, které používáte pro správu mediálních souborů ve WordPressu. Používání je velmi snadné. Stačí nastavit maximální výšku a šířku obrázku a plugin se už postará o vše postatné, obrázky jsou zmenšeny po dvou krocích. Pro pokročilé uživatele plugin zvládne zobrazit nejrůznější statistiky o obrázcích na stránce. Placená verze Pro nabízí zálohování obrázků v plné velikosti, automatický převod formátu PNG do JPG a optimalizaci obrázků až do velikosti 32 MB.

Stáhnout plugin

ShortPixel Image Optimizer

ShortPixel Image Optimizer

Tento plugin nabízí optimalizaci obrázků a PDF dokumentů. Plugin zvládne optimalizaci stávajících obrázků a automaticky i těch nově nahraných, a to na pozadí, aniž byste tuto činnost zaznamenali. Automatickou optimalizace lze pochopitelně vypnout. Díky tomu můžete zlepšit optimalizaci webu pro vyhledávače a zvýšit počet návštěvníků na stránce. Plugin nabízí ztrátovou i bezztrátovou kompresii obrázků těch nejznámějších formátů, tedy JPG, PNG, nebo GIF. Specialitou tohoto pluginu je velmi účinná komprese formátu JPG, která byla vyvinuta speciálně pro fotografy a poskytuje výkonný kompresní algoritmus. Z obrázků lze také odstranit tzv. EXIFF data, která zahrnují údaje o pořízení atd., ale pro použití na webu nejsou důležitá. Plugin je velmi část aktualizovaný, jde o tzv. freemium model. Plugin je tedy v zásadě zdarma, zpoplatněné jsou jeho určité funkce. Plugin optimalizuje nejenom obrázky na webové stránce, ale také obrázky v knihovně médií, dále nejenom obrázky v plné velikosti, ale i obrázky náhledové, které se zvětší po rozkliknutí.

Stáhnout plugin

<strong>TIP REDAKCE</strong>
Připravili jsme pro Vás výběr nejlepších WordPress SEO pluginů.

Compress JPEG & PNG images

Compress JPEG & PNG images

Jak už název pluginu napovídá, bude sloužit ke kompresi obrázků ve formátu JPG a PNG. Plugin nabízí automatickou kompresi obrázků při jejich načtení, stejně jako obrázky, které jsou umístěné do galerie. Využívá online službu TinyJPEG, nebo TinyPNG, která umožňuje převádění obrázků do jiné velikosti online, aniž by bylo třeba cokoliv instalovat. Původní obrázky zazálohuje, a to včetně nejrůznějších metadat o pořízení obrázku, místě pořízení podle GPS atd. Plugin podporuje také kompresi animovaných obrázků ve formátu PNG, lze si vybrat náhledy, které mají být optimalizované.

Stáhnout plugin

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer

Díky tomuto pluginu můžete optimalizovat obrázky jakékoliv velikosti. Obrázky se komprimují automaticky během jejich nahrávání, využívá se bezztrátová komprese. Plugin je k dispozici zdarma. Podporuje obrázkové galerie (GRAND FlaGallery, NextCellent a NextGEN), obrázky, které už byly optimalizovány se automaticky přeskakují. Plugin obsahuje vestavěný obrázkový editor, obrázky, které v něm vznikly, jsou automaticky optimalizované.

Stáhnout plugin

<strong>TIP REDAKCE</strong>

Zdroje:

Flaticon.com

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky