webhosting

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Jak si vybrat nejlepší webhosting pro webové stránky?

Hledáte správný hosting pro vaše webové stránky či eshop? Přinášíme vám rady, jak si vybrat ten nejlepší webhosting pro svůj projekt. S ním je většinou potřeba i objednat doménu, tedy adresu, na které vaše webové stránky poběží.

Co je webhosting?

Jedná se o pronajatý prostor na serveru, který je připojen na internetu. Serverem se rozumí PC s pevným diskem. Nemáte-li potřebné technické vybavení pro zřízení vlastního serveru, pak vám nezbývá nic jiného, než si ten správný hosting vybrat ze široké nabídky hostingových společností. Ceny hostingu se v České republice výrazně od sebe liší. Nejlevnější webhosting můžete mít za pár korun. Výjimkou není ani webhosting zdarma.

Chcete-li mít jistotu, že vám vaše webové stránky budou fungovat skutečně spolehlivě, vyplatí se i několika tisícová investice do této služby.

Levný hosting

Levné varianty do 200 Kč pracují na modelu sdíleného hostingu. To znamená, že výkon jednoho serveru je rozdělen mezi stovky webů. Využít můžete například u nás velmi oblíbený WEDOS webhosting. U těchto levných variant je však potřeba počítat s tím, že se web může načítat pomaleji, při přetížení serveru může docházet k výpadků všech webů, které jsou na tomto serveru hostovány. Sdílený hosting jednotlivých poskytovatelů se pak liší technickými parametry jako jsou velikost poskytnutého prostoru, počtu databází, počtu emailových schránek,  apod.

Nejlepší hosting je kvalitní a spolehlivý

Máte-li eshop nebo komplexní web,  pak potřebujete skutečně spolehlivý webhosting. Kvalitní hosting je ten, který má své serverové zdroje vyhrazené přímo pro váš web a vy jej tak nemusíte sdílet s dalšími weby.

5 věcí, na které se při výběru hostingu zaměřit

1. Kolik máte k dispozici databází a emailových schránek

S kvalitním hostingem získáte zpravidla neomezený počet databází a emailů. Omezena může být pouze celková velikost prostoru, která je pro váš web vyhrazena.

2. Datový limit

Důležitým kritériem je datový limit, tedy velikost nabízeného diskového prostoru. Pro běžný web vám postačí 50 MB. Vždy je lepší si pořídit menší a pro váš projekt dostatečný diskový prostor u ověřeného poskytovatele hostingu i za cenu vyšší pořizovací ceny. Zaměření se na kvantitu za málo peněz se v tomto případě dvakrát nevyplatí.

3. Technické zázemí

Velmi důležité je zajímat se o technické zázemí vybraného poskytovatele hostingu. Zajímejte se při výběru o to, jakou dostupnost vybraný poskytovatel hostingu garantuje a jakou ji má ve skutečnosti. Velmi důležitá je také kvalitní  technická podpora, která by měla být v češtině a dostupná nonstop.

4. Redakční systém

Dnes má skoro každý webhosting jako součást svých služeb také vlastní redakční (publikační) systém pro vytváření webových stránek nebo poskytuje snadnou instalaci nejznámějších open source redakčních systémů jsou WordPress nebo Drupal. Nejen WordPress hosting by měl mít také správnou úroveň zabezpečení.

5. Administrace

Při výběru hostingu se podívejte také na to, jaké má daná hostingová služba administrativní rozhraní. V případě, že se vám zdá složité a neumíte se v něm orientovat, pak se raději poohlédněte po jednodušší variantě. Hosting, který vám administrativní rozhraní nenabídne vůbec ze svého výběru rovnou vyškrtněte.

Vybíráte-li si nejlepší wehosting pro váš web, zajímejte se také o spolehlivost poskytovatele. Vyhledejte si recenze hostingu a zkušenosti uživatelů na fórech. Jen tak budete mít jistotu, že vaše stránky poběží bez sebemenšího zádrhele.

Zdroje:
Použité obrázky – Vectors by Vecteezy

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..