Balicek Office 365

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Jak získat MS Office zdarma

Pokud pravidelně pracujete s textovými editory nebo vytváříte prezentace a tabulky, kancelářský balík je pro vás pravděpodobně nutností. Přestože jednoznačně nejlepší variantou je MS Office 365, která obsahuje všechny dostupné funkce a je pravidelně aktualizována, vzhledem k nutnosti placení měsíční či roční licence se zkrátka nejedná o nejlevnější záležitost. V případě, že se hledáte zcela bezplatnou, či alespoň výrazně levnější alternativu, jste na správném místě. Pojďme se společně podívat, zda lze MS Office získat kompletně zdarma, jaké jsou bezplatné alternativy, či jak při pořizování MS Office ušetřit.

MS Office Online

Používáte programy z kancelářského balíku MS Office pouze příležitostně a máte při práci k dispozici připojení k internetu? V tom případě by vhodnou volbou mohla být online verze desktopového programu MS Office. Přestože se v mnoha ohledech podobá obdobně bezplatným Google Docs, které jsou v podstatě konkurenční aplikací, nabídne vše, na co jste u MS Office programů zvyklí, a to zcela zdarma. 

Jedinou nevýhodou zůstává nutnost připojení k internetu, ač je třeba dodat, že online verze s sebou nese celou řadu benefitů, od možnosti spuštění na téměř jakémkoliv zařízení přes automatické ukládání na OneDrive po možnost sdílení souborů s kolegy. 

MS Office pro školy a studenty

Jedinou další zcela bezplatnou verzí kancelářského balíku MS Office je licence 365 určená pro školy a studenty, Office 365 Education. V rámci této licence mohou jak pedagogové, tak studenti z oprávněných institucí využívat všechny programy MS Office 365, jako je Word, Excel, PowerPoint, One či Microsoft Teams. Asi však není třeba dodávat, že pro bezplatné využívání MS Office 365 Education je nezbytný platný e-mail školy, která bezplatnou licenci využívá. Po ukončení studia o možnost bezplatného využívání kancelářského balíku bohužel přijdete.

Bezplatné alternativy

Tímto čistě bezplatné možnosti, jak získat kancelářský balík MS Office, končí. Než se podíváme na levnější alternativy licence MS Office 365, pojďme se krátce zastavit u plnohodnotných alternativ, které si lze bezplatně (případně za dobrovolný příspěvek) nainstalovat do počítače. Asi nejznámějšími open-source kancelářskými balíky jsou OpenOffice a LibreOffice. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Poměrně dlouhou dobu byl nejpopulárnější open-source alternativou právě zmiňovaný Apache OpenOffice. Je však třeba říci, že ač si při běžném používání s OpenOffice zcela vystačíte, pro složitější úkony tím nejlepším pomocníkem nebude. A jablíčkáře možná zklame také skutečnost, že ho nenaleznete v App Storu pro stažení do mobilního telefonu či iPadu.

Hledáte-li skutečně plnohodnotnou alternativu MS Office, sázkou na jistotu tak bude spíše LibreOffice. Svým rozhraním se nápadně podobá programů Microsoftu, stáhnout a nainstalovat ho však můžete zcela zdarma. Výhodou je nejen bezproblémové otevření souborů z MS Office v LibreOffice a naopak, ale také obsah prakticky všech funkcí, které nabídne MS Office. Bohužel stejně jako v případě OpenOffice platí, že je k dispozici pouze pro Windows, Mac a Linux – oficiální mobilní verze (vyjma prohlížeče dokumentů pro Android) momentálně neexistují. 

Levné MS Office

Že vás alternativy nezaujaly? Pokud chcete využívat kancelářský balík MS Office, aniž byste se museli uchylovat k nelegálnímu stahování či platit pravidelné poplatky za předplacenou licenci MS Office 365, která se verzi pro jednotlivce šplhá k částkám nad 1 000 Kč ročně, vsaďte na jednorázové licence. Přestože může být cena ve srovnáním s ročním předplatným mírně vyšší, z dlouhodobého hlediska vás vyjde levněji – licence vám zůstane už navždy. Je tak ideální volbou zejména v případě, že vám stávající funkce dané licence vyhovují a nehodláte ji pravidelně upgradeovat za novou.

Servis Repas Cz Logo

Servis-repas.cz

WHC10

Details


Sleva 10% na software licence na e-shopu servis-repas.cz. Kód lze uplatnit např. na nákup licencií Windows 8.1, Windows 10, Windows 11, Windows Server, Microsoft Office, Project, Visio, Visual Studio, Práce s PDF, CAD software a mnoho dalších.
Premiumcdkeys Logo

PremiumCDkeys.com

websiteradar

Details


Sleva 10% na licence softwaru od známych značek jako Microsoft, Avast, Kaspersky a jiných.
Servis Repas Cz Logo Sleva 10%
Servis-repas.cz
Slevový kód
Sleva 10% na software licence na e-shopu servis-repas.cz. Kód lze uplatnit např. na nákup licencií Windows 8.1, Windows 10, Windows 11, Windows Server, Microsoft Office, Project, Visio, Visual Studio, Práce s PDF, CAD software a mnoho dalších.
Premiumcdkeys Logo Sleva 10%
PremiumCDkeys.com
Slevový kód
Sleva 10% na licence softwaru od známych značek jako Microsoft, Avast, Kaspersky a jiných.

MS Office 2016

Asi nejlevnější (a na řadě e-shopů také nejprodávanější) trvalou licencí je MS Office 2016 pro studenty a domácnosti, kterou pořídíte kolem šesti set korun. Přestože chybí některé nové funkce, na rozdíl od novějších licencí je kompatibilní se staršími operačními systémy Windows 7 a 8. Hlavním lákadlem je však samozřejmě bezkonkurenčně nízká cena.

MS Office 2019

Mírně dražší alternativou je MS Office 2019, který na rozdíl od verze z roku 2016 nabídne kupříkladu převod textu na řeč, černý motiv pozadí, nové typy grafů a další nové funkce. Ani tentokrát svou cenou nepřesáhne tisíc korun, ač je o pár set korun draží než o tři roky starší verze.

MS Office 2021

Nejnovějším přírůstkem mezi trvalými licencemi MS Office je kancelářský balík z roku 2021, který ve verzi pro studenty a domácnosti pořídíte kolem dvou tisíc korun. Oproti předchozím verzím umožňuje například spoluvytváření dokumentů, nabídne zbrusu nové funkce v Excelu či možnost nahrávání prezentace v PowerPointu.

3.5/5 - (4 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Mám program v počítači 10, knihu Office 1919 365. Jsem laik, ráda bych se seznámila s Wodem, psaní atd. Poraďte, jak bych se a podle čeho mohla naučit, později i jiné knihy Průvodce uživatele. Už mám dost své neschopnosti pracovat s počítačem a se základy, kteé mně chybí. Chci tomu už pořádně rozumětjsem staršího věku. Děkuji. Voříšková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..