Hostingové novinky #6

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Hostingové novinky #6

Obsah

Je tu pomalu konec roku 2018 a s ním i poslední letošní hostingové novinky, kterých ani tento měsíc nebude málo.

Jak jsem avizoval v předešlém díle, od 1.1.2019 dojde ke zvýšení ceny za registraci a prodloužení .CZ domény o 16%. Proto pokud plánujete registovat nové .CZ domény nebo prodloužit ty stávající je nejvyšší čas. Registrátoři ještě do konce roku ceny nenavyšují. Sám jsem u některých svých domén využil původní cenu a prodloužil je na 10 let.

Wedos.cz

Bilancování roku 2018

WEDOS toho v roce 2018 stihl opravdu hodně, to určitě těší hlavně jejich klienty. Co všechno tedy stihli:

 • Dokončují druhé datacentrum s olejovým chlazením, kde probíhá certifikace TIER IV.
 • Modernizovaly jejich první datacentrum za více než 20 milionů Kč a navýšili konektivitu.
 • Sputili nové služby (WEDOS VPS ON) a inovovali ty aktuální (Webhosting NoLimit a NoLimit Extra) a další nové služby připravují (WEDOS Cloud, WEDOS VIP, WMS a DWS).
 • Spustili nový firemní web a přidali další lokalizace.
 • Konečně pomalu nasazují podporu IPv6.
 • Vylepšili Antispam ochranu.
 • Příští rok připravují expanzi na slovenský a polský trh.
 • Stabilizovaly svou pozici jedničky na českém trhu.
https://www.facebook.com/WEDOS.cz/posts/10157169750072780

Nová služba WMS

WEDOS představil koncept nové služby nazvané WMS (Webhosting Managed Server). Jde o cloudový hosting, který běží na technologiích Docker a Kubernetes. Více informací naleznete na blogu.

Nové stránky WEDOS pohání WordPress

Určitě jste zaznamenali, že WEDOS nedávno spustil novou verzi firemních stránek wedos.cz, také aktualizoval blog a ostatní lokalizace jejich firemních stánek (anglickou, slovenskou, ruskou a polskou). Všechny tyto stránky pohání redakční systém WordPress. Proč se rozhodli zrovna pro WordPress podrobně rozebrali na blogu.

Nové příplatkové služby u VPS ON

WEDOS přidal nové příplatkové služby u VPS ON, konkrétně jde o externí týdenní zálohy a DDoS ochranu.

Zákazníky čeká velké stěhování webhostingu NoLimit na nové servery HPE Moonshot

Všichni zákazníci webhostingu NoLimit si tak budou moct vychutnat 3,4 Ghz procesory (s turbo módem 3,8 Ghz, pokud bude třeba), NVME SSD, provoz prakticky bez odstávek a nové technologie jako je proxy server, který cachuje vygenerovaný a statický obsah.

Lepší parametry u webhostingu NoLimit Extra

V současné době už webhosting NoLimit Extra poskytuje stejný výkon jako menší až střední VPS, takže WEDOS aktuálně neplánuje navýšení výkonu u této služby. V případě, že potřebujete větší výkon budete moci využít novou službu WMS (Webhosting Managed Server). Co však navýšit můžou, jsou parametry PHP. 2x více paměti a času pro běh skriptů vám zajistí, že na NoLimit Extra budete moct provozovat i projekty, které vyžadují například zpracovávání objemných souborů s daty. Tato změna se bude týkat pouze NoLimit Extra, které jedou na HPE Moonshot. V první polovině roku 2019 budou všechny webhostingy NoLimit přesunuty na tyto super rychlé stroje.

Zdražení .CZ domény pohledem WEDOS

V minulých hostingových novinkách jsme informovali o navýšení velkoobchodních cen za registraci .CZ domény o 16%, která začne platit od 1.1.2019. WEDOS tuto problematiku podrobněji rozebral na jejich blogu. Poodhalil například jako probíhá marketingová spolupráce s CZNIC a kam tečou finance, které vydělá CZNIC z provozu .CZ domény. Také poskytl svůj pohled na navýšení ceny .CZ domény a popsal případné negativa, které může do budoucna přinést.

Omluva za krátkodobé nedodržení příslibu ohledně cen domén

WEDOS před 5 lety slíbil, že bude vždy poskytovat registraci a prodloužení domén za nákupní ceny, prohlásil to sám vlastník WEDOS Mgr. Jozef Grill. Aktuálně se důvodem navýšení ceny .CZ domény situace dočasně mění. Více informací aj vysvětlením naleznete na blogu.

Vánoční nadílka WEDOS

Jak to je již u WEDOS běžné i letos připravil pro nové i stávající zákazníky zajímavé vánoční slevy a slevové kupóny. Slevy až 66% pro nové zákazníky a 7% na prodloužení služeb pro stávající zákazníky určite poteší.

Slevové kupóny a akce Wedos.cz

Wedos.cz slevy


Váš-hosting.cz

Update VPS centra

V prosinci Váš-hosting.cz nasadil nový update VPS centra. Přinesl několik užitečných novinek:

 • Jakákoliv požadavek (restart služby, aktivace domén, změna konfigurace) zadaná z administrace VPS centra se po novém projeví do 1 minuty, dříve bylo třeba čekat 5 minut.
 • Ve zprávě CRONů se zadaná URL automaticky převede na příkaz „GET“ dané URL.
 • Přístup do statistik AWStats lze po novém zaheslovat nebo úplně zakázat.
 • Ve zprávě emailů je nyní možné plánovat automatické odpovědi podle potřeby.
 • Rovněž je možné využívat automatickou odpověď zároveň s přeposíláním pošty.
 • Nově je možné přidat více administrátorů jednému serveru.
 • Mnoho dalších menších oprav a vylepšení.

Kompletně nová nápověda a nové návody

V prosinci došlo k spuštění nové nápovědy a postupně budou přibývat nové návody nebo aktualizace těch starých, jako v případě návodu pro správu DNS záznamů.

Podpora PHP 7.3

Sdílený webhosting a nově instalované VPS od Váš-hosting.cz po novém podporují nejnovější verzi PHP 7.3.

Server s GitLabem a deploy aplikací

V případě potřeby Vám Váš-hosting.cz připraví na míru vlastní server s GitLabem a případně Vás i zaškolí jak jej používat. Pokud chcete mít nad svým kódem plnou kontrolu je to do určitě dobrá cesta.

Rozhovory s profesionály

I prosinec přinesl další rozhovor s jedním z profesionálů, který využívají služby Váš-hosting.cz. Tentokrát poskytl rozhovor Radek Dresler, který se věnuje vývoji e-shopů postavených na platformě OpenCart. Rozhovor naleznete zde.

Slevové kupóny a akce Vas-hosting.cz

Vas-hosting.cz slevy


ONEbit.cz

Za každý server ONEbit.cz vysadí strom

ONEbit.cz spojil své síly s hnutím Brontosaurus a za každý server vysadí jeden ovocný strom.

Podpora PHP 7.3

ONEbit.cz poskytuje podporu nejnovější verze PHP 7.3 svým zákazníkům u všech webhostingů a i serverů.

Podpora nové platební metody Google Pay

Po novém můžete za hostingové služby ONEbit.cz zaplatit také pomocí platební metody Google Pay.

Slevové kupóny a akce ONEbit.cz

ONEbit.cz slevy


WebSupport.sk

Podpora PHP 7.3 na sdíleném webhostingu

WebSupport.sk od prosince nabízí zákazníkům jejich sdílené hostingu možnost přechodu na nejnovější verzi PHP 7.3.

Vánoční kampaň

WebSupport.sk připravil vánoční kampaň, kde si můžete za zvýhodněnou cenu zaregistrovat .EU doménu. Více informací naleznete na zde.

Výběr z blogu

Na jejich blogu mě zaujal článek s názvem 7 trendů v roce 2019, které se vyplatí sledovat v oblasti cloudu.

Slevové kupóny a akce WebSupport.sk

WebSupport.sk slevy


Forpsi.cz

Vánoční sleva na oblíbené domény

Forpsi.cz si na prosinec připravilo slevovou akci na domény. Každou adventní neděli přidá slevu na další oblíbenou koncovu domény (.CZ, .EU, .SK, .INFO, .CLOUD).

Služba WP Ready s 50% slevou

Pokud nejste velmi technicky zdatní a potřebujete webové stránky, můžete nyní využít službu od Forpsi.cz s názvem WP Ready. S touto službou si vytvoří stránky na vlastní doméně každý. Momentálně můžete využít slevu 50%.

Slevové kupóny a akce Forpsi.cz

Forpsi.cz slevy


Active24.cz

Nové REST API pro ovládaní služeb

Active24.cz si pro své klienty připravil nové REST API, které Vám pomůže s ovládáním a automatizací služeb, které u nich provozujete. Více informací o API naleznete zde.

Slevové kupóny a akce Active24.cz

Active24.cz slevy

Stable.cz

Sbírka pro nemocnou Marušku

Stable.cz na svém free hosting Endora.cz rozběhl sbírku pro Marušku, která aktuálně bojuje s leukémií. Do sbírky se můžete zapojit i VY.

Slevové kupóny a akce Stable.cz

Stable.cz slevy


VSHosting.cz

Shrnutí roku 2018

VSHosting.cz v roce 2018 zaznamenal růst tržeb o necelých 30% což předčilo mírně původní očekávání. Zaznamenal růst týmu o 16 členů, je jedničkou v hostování e-commerce projektů v České republice a na Slovensku (momentálně u nich hostuje 40% českých a slovenský e-shopů). Přípravují stavbu nového moderního datacentra ServerPark DC2, postupně přidávají nové CDN POPy (Anglie) a další se chystají (Rumunsko, Španělsko, Polsko). Připravili nový informační systém a klientskou zónu. V 2019 plánují expanzi do Polska a v následujících letech zvažují expanzi do Maďarska a Rumunska. Chystají nové služby jako Zerops, nové tarify pro managed servery a mnoho dalšího. Více se dozvíte ve shrnutí na jejich blogu.

Nové CDN POPy v Rumunsku a Španělsku

Dobrá zpráva pro všechny české a slovenské e-shopy, které plánují v roce 2019 expanzi do Rumunska. Po novém roce VSHosting.cz otevře nový CDN POP v Bukurešti, taktéž přibude další CDN POP v Madridu ve Španělsku. A jak jsme již dříve informovali nedávno byl přidán také CDN POP v Londýně v Anglii.

Expanze do Polska

V roce 2019 plánuje VSHosting.cz expanzi služeb na polský trh. Technická infrastruktura pro Polsko bude prozatím zajišťována z České republiky.

Meziroční nárůst trafficu v NIX.CZ o 330%

VSHosting.cz zaznamenal meziroční nárůst trafficu v českém NIX.CZ o cca. 330%.

Nové varianty u managed serverů

VSHosting.cz brzy rozdělí managed servery do 3 variant M1, M2 a Managed Cluster. VSHosting.cz se momentálně zaměřuje na velkých klientov a přidáním nových variant chce poskytnout vhodné řešení i pro menší klienty.

Slevové kupóny a akce VSHosting.cz

VSHosting.cz slevy


SnackHost.com

Podpora PHP 7.3 u Cloud Hostingu

Cloud Hosting od společnosti SnackHost.com aktuálně podporuje nejnovější verzi PHP 7.3.

https://www.facebook.com/SnackHost/photos/a.717354325049604/1908148352636856/

Slevové kupóny a akce SnackHost.com

SnackHost.com slevy


Subreg.cz

WordHosting ve více jako 25 lokalitách

Od prosince si můžete službu WordHosting založit ve více než 25 lokalitách i pro domény registrovány u jiných registrátorů.

Nové API pro WorldHosting

Subreg.cz k nové službě WordHosting spustil API, které je plne intergované se základním Subreg API. Více se dozvíte v dokumentaci.

Slevové kupóny a akce Subreg.cz

Subreg.cz slevy


Co přinesl rok 2018 ve světě hostingu?

Prosinec byl na novinky opět velmi bohatý, tak jako celý rok 2018 a jsem přesvědčen, že v příštím roce 2019 tomu nebude jinak.

Líbí se Vám hostingové novinky a nechcete zmeškat další díl? Přihlaste se do našeho newsletteru.

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..