Midjourney Ai

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Dream job budoucnosti? Inženýr promptů pro umělou inteligenci Midjourney!

Podařilo se mi přes MíDžej (jak Midjourney její příznivci zkráceně nazývají) napéct parádní nedělní zákusky! Mám ráda kanadské žertíky. Testovala jsem pevnou vůli svého muže, který je velmi mlsný a momentálně drží dietu. Co s ním udělají virtuální koláče? Zažila jsem si svých 15 minut slávy, ve Facebookové skupině Midjourney Official jsem za ně získala více než 550 lajků.

Dobrou chuť, vyzkoušejte i vy mé virtuální dobroty, po rozkliknutí obrázku uvidíte detailně, co Midjourney umí napéct, a dozvíte se i příchuť dortu…

Jak vidíte, nedařilo se mi s generováním obrázků přestat. Další náplně! Další chutě!

Správně tušíte, že náš článek bude o zadávání promptů – příkazů, na jejichž základě jsou obrázky v nástroji Midjourney vygenerovány.

Základní údaje o AI nástroji Midjourney

Free verze – přidejte se do některé skupiny nováčků a začněte generovat
  • Midjourney je dostupná ve free verzi i jako placený nástroj ve třech balících – Basic Plan, Standard Plan a Pro Plan. Placené balíky se liší počtem obrázků, které můžete vygenerovat. Přesněji řečeno 1 vygenerování obrázku je chápáno jako 1 job prováděný na serverech, proveden je přibližně za minutu. V balíčku si kupujete celkový čas na měsíc určený k provedení jobů. Balíky se odlišují i ​​počtem najednou vykonávaných jobů (3 vs. 12 najednou generovaných obrázků ve stejnou dobu, ostatní joby se řadí do fronty).
V menu je sekce Midjourney Bot, v které budou uloženy a zobrazeny pouze vaše prompty

Pokud jste nakoukli do videí, zjistili jste, že po zakoupení placeného balíku máte vlastní sekci Midjourney Bot, kde se ukládají jen vaše obrázky. Navíc zakoupení placeného balíku umožňuje využití obrázků ke komerčním účelům:

Midjourney Porovnani Planu

Více podrobností najdete v Podmínkách používání Midjourney.

Mám zakoupený balík Standard, protože minuty z Basic balíku jsem využila za 4 dny. Basic balíček obsahuje přibližně 200 obrázků.

Jak konstruovat prompty v Midjourney?

Chcete-li začít generovat obrázky s Midjourney, je to velmi jednoduché – do chatového řádku zadáte příkaz „/imagine“ a napíšete svou představu. (Vždy mi v hlavě zazní John Lennon a to se pak tvoří jedna radost!)

Jednoduchý návod zní, zkonstruujte prompt ve tvaru: 

styl (fotografie, malba, kresba), hlavní objekt (co chcete na obrázku mít), detaily hlavního objektu, by Malíř1, by Malíř2, by Malíř3 (pokud chcete, aby byl napodoben styl konkrétního malíře nebo zkombinovaný styl více) –v 4 (verze )… ostatní parametry podle dokumentace

Záleží na velkých a malých písmenech i mezerách v textu. Jako oddělovače jsou použity čárky. Mezi parametry se čárky nedávají. Pro více podrobností, jak tvořit prompty, jaké parametry lze zadat, jak se přepínat mezi verzemi Midjourney a podobně, vám doporučuji online dokumentaci Midjourney. Mnoho návodů dnes již naleznete také na YouTube.

Ukážu vám příklad, jak jsem generovala obrázek a jak se liší, pokud změním styl nebo jméno malíře v promptu:

Fotografe, malovaný obraz, Tamara Lempicka nebo Sandro Boticelli

Jednou bude Prompt Engineer práce snů – přečtěte si tuto pracovní nabídku

Komunita příznivců Midjourney

Jak jsem již zmínila, existuje oficiální skupina příznivců Midjourney na Facebooku. A dnes už naleznete i mnoho dalších skupin a stránek, které si lidé vytvářejí. Skupinu sleduji, občas se v ní objeví výjimečný tvůrce. Dva bych vám ráda představila.

Radiation Nation

Obrázky jsou inspirovány světem po výbuchu atomové bomby. Tipuji, že si jejich autor generováním obrázků z postapokalyptického světa krátí netrpělivé čekání na připravovaný seriál Amazonu Fallout, jehož předlohou byla počítačová hra Fallout.

Obrázky jsou inspirovány stylem Normana Rockwella, který ilustroval více než 40 let The Saturday Evening Post. Je to styl dobových komiksů, sci-fi knih či pin-up plakátů, který je u americké veřejnosti velmi oblíbený. Norman Rockwell žil v letech 1894 až 1978.

Zdroj: Facebook, Radiation Nation

Ukazuje se, že pokud umíte lidem brnknout na správnou strunu, dokážete si vytvořit věrné publikum. Obrázky okamžitě zaujaly velkou část skupiny, sbíraly stovky lajků. To, co je na tvorbě Radiation Nation zajímavé, je konzistentnost. Našel niche téma, ve kterém se vyzná a které zároveň velmi baví jeho sledovatele. Je to jedna z cest, jakou lze AI generované obrázky monetizovat?

Anerican Pastoral

Ani Anerican Pastoral není řadový generátor obrázků. Jeho díla mi okamžitě připomněla bláznivou výstavu španělského fotografa a konceptuálního umělce Joana Fontcuberta. Vymyslel si řád létajících mnichů a jeho fotografie mapovaly jejich každodenní život. Parodické dílo tvořil obrázek a jeho popis.

Pokud máte rádi kanadské žerty, určitě si kolekce fotografií Joana Fontcuberta vyhledejte. Například z různých součástek napodobené tvary rostlin vyfocené jako makro fotografie v sérii Herbárium, nebo vymyšlená zvířata v sérii Fauna. Smetí a prach vyfocené jako souhvězdí. Sám maestro Fontcuberta zamaskovaný jako Usáma bin Ládin a dosazený do obrázků a videí z televize Al Jazeera, namísto reálného zvuku recitující báseň o pirátech, v projektu Deconstructing Osama… Pokud o parodii dopředu netušíte, musíte být velmi pozorným divákem i posluchačem, abyste jeho vtipným mystifikacím nenaletěli.

Podobně mě oslovily obrázky a příběhy Anerican Pastoral. Na první pohled zabrnkali na hororovou notu, a když si přečtete přímo encyklopedické historické popisy obrázků, musíte se smát. Parodie není schopen každý! Potřebujete něco víc než jen vygenerovat obrázky. Potřebujete příběh umně zasazený do historických souvislostí a špetku čehosi vtipného, ​​podle čehož pozorovatel přece jen rozezná výmysl od skutečnosti.

Pokud kliknete na obrázek, zobrazí se vám také popisný text převzatý ze stránky Anerican Pastoral.

Zdroj: Facebook, Anerican Pastoral

Přiznám se, že se nedokážu přestat smát. Může někdo vymyslet větší trhák na dnešní sociální sítě než pejska se smutnýma očima? Chudák utrápený Kafka.

Další způsob, jak monetizovat AI generované obrázky: Nabídnout klientům příběh a jeho ilustraci.

Nahradí AI grafiků či vizuální umělce? 

Podobně jako textové AI nástroje mají i grafické AI nástroje před sebou ještě dlouhou cestu. Na první pohled jsou obrázky geniální, při bližším zkoumání si všimnete mnoha nepřesných detailů. Zaměříme-li se například na lidskou postavu, většinou má mnohoprsté ruce, počty končetin nesedí, končetiny jsou zdeformované a podobně. Je to dáno modelem, na kterém jsou nástroje postaveny. Generují obrázek na základě statistiky, nikoli na základě anatomických modelů, jako by to dělal malíř.

Myslím si, že grafický AI nástroj se stane pravou rukou zkušených grafiků. Za reklamní fotografií či šotem je vždy hlubší myšlenka než prodat produkt koncovým zákazníkům. Příběh, znalost lokálních poměrů, znalost potřeb a pohnutek zákazníků. Spousta lidských faktorů na vstupu, které může zkušený grafik AI nástroje nadiktovat a vytvořit koncept reklamy. Následně tento koncept pomocí vygenerovaných obrázků odkomunikovat kolegům či dokonce zákazníkům. Spolu mohou ohýbat ideje a obrázky do té doby, než je s nimi zákazník maximálně spokojen. V závěrečné fázi pak reklamy realizovat pomocí klasických grafických nástrojů. Nebo také s pomocí AI.

Máte zkušenosti s grafickými AI nástroji? Podělte se o ně v komentářích. Co si myslíte o nahraditelnosti grafiků umělou inteligencí vy?

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..