Ai Text Classifier

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

AI Text Classifier – nástroj od Open AI na rozpoznávání textů generovaných umělou inteligencí

Od zpřístupnění nástroje ChatGPT v listopadu 2022 uběhlo jen pár měsíců (přečtěte si náš článek o možnostech nástroje ChatGPT). Umělá inteligence je mnohými vítána jako fantastický sluha. Ale zároveň přináší podezřívavost, že je občas špatný pán:

 • Budou vyhledávače penalizovat texty vytvořené umělou inteligencí ve výsledcích vyhledávání?
 • Napsal tento text novinář/redaktor/copywriter sám?
 • Napsal tuto seminárku/esej student sám?

Hlavně v USA stále více škol bije na poplach a zakazuje ve svých sítích použití UI nástrojů. Avšak těžko zabrání jejich používání v domácím prostředí nebo mobilních telefonech svých studentů či žáků. Některé univerzity přistoupily k řešení situace ještě rázněji – seminární práce musí studenti psát ve škole, software monitoruje, co při psaní práce dělají, jaké stránky navštěvují a podobně.

Mohli bychom snadno nalézt další příklady různých pozic pracujících s texty, kde je otázka originality textů důležitá. Logicky musel přijít zásadní krok: Zpřístupnění nástroje pro ověřování, zda texty byly vytvořeny umělou inteligencí nebo člověkem.

31. ledna Open AI zpřístupnila nástroj AI Text Classifier, který může napomoci rozeznat, zda byl text vytvořen umělou inteligencí. Je to predikční nástroj s jazykovým modelem postaveným na stejných principech jako ChatGPT.

 • Lze jej používat zdarma. 
 • Je možné vložit texty dlouhé alespoň 1000 znaků, což je přibližně 150-200 slov.
 • Vložené texty nástroj vyhodnotí slovním označením: „Very unlikely to be AI-generated“, „Unlikely to be AI-generated“, „Unclear if it is AI written“, „Possibly AI-generated“, „Likely AI-generated“.

Otestovali jsme dva příklady textů – člověkem napsaný text (kousek z našeho článku Příběh Blakea Lemoinea: Proč Google vyhodil AI inženýra?) – dosáhli jsme výsledku „Unlikely to be AI-generated„.

Kousek textu vygenerovaného pomocí nástroje ChatGPT (otázky na ChatGPT o algoritmech AI) – dosáhli jsme výsledku „Possibly AI-generated„.

Podle dokumentace se dozvídáme, že:

 • „Very unlikely to be AI-generated“ dosahuje 5 % člověkem napsaných textů a 2 % AI-generovaných textů.
 • „Unlikely to be AI-generated“ dosahuje 15 % člověkem napsaných textů a 10% AI-generovaných textů.
 • „Unclear if it is AI written“ dosahuje 50 % člověkem napsaných textů a 34 % AI-generovaných textů.
 • „Possibly AI-generated“ dosahuje 21 % člověkem napsaných textů a 28 % AI-generovaných textů.
 • „Likely AI-generated“ dosahuje 9 % člověkem napsaných textů a 26 % AI-generovaných textů.

Z procentuálních poměrů vidíme, že míra chybovosti či neurčitosti nástroje při stanovení původu testu je stále velmi vysoká. Každopádně je to první podání pomocné ruky všem, kteří potřebují originalitu textů ověřovat.

Pracujete s texty? Ověřte si jejich původ pomocí nástroje AI Text Classifier. Pomohl vám tento nástroj? Podělte se o zkušenosti s našimi čtenáři v komentářích.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..