Jak vytvořit webové stránky v editoru Wedos Website

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Wedos website – návod, jak vytvořit webové stránky

Wedos je známý nejen jako místo, kde si můžete zaregistrovat doménu nebo zřídit hosting. S jejich pomocí můžete také tvořit úžasné webové stránky. Slouží k tomu Wedos website, a my si nyní ukážeme návod, pomocí kterého můžete své webovky na Wedos vytvořit snadno a rychle.

Vyberte tarif a vyplňujte do zbláznění

Než se budete moci reálně pustit do samotné tvorby webu, budete muset nejdříve zvolit tarif, který v sobě zahrnuje různé místo na serveru, zvolený tarif také ovlivňuje počet bloků, se kterými budete moci pracovat v rámci tvorby webu a tak dál. Abyste si ale prvně Wedos website osahali, můžete jednoznačně vyzkoušet tarif FREE, který je skutečně zdarma. 

wedos website tarify
Výběr tarifu pro váš web

Jakmile si určíte, jaký tarif je pro vás nejvýhodnější, přesunete se na vyplnění dalších informací o vás a vašem novém webu. V dalším kroku bude potřeba zvolit název domény. Zde máte dvě možnosti, jednou z nich je, že web postavíte na placené doméně. V takovém případě ale musíte mít již doménu zřízenou. Druhou variantou je pak zvolení domény zdarma, což lze k tarifu FREE zvolit také. Stránky na doméně zdarma budou mít tento tvar: mujweb.website. Jedná se o zajímavý tvar domény, který může i zaujmout.

Dále si můžete zvolit, zda chcete od Wedosu dostat nějaký dárek. Problém je ten, že dárky jsou odstupňované podle toho, jaká je celková výše objednávky. Pro kupón na doménu zdarma je třeba mít objednávku za alespoň 1 korunu, pro další dárky musí být celková výše objednávky alespoň 1 000 korun. Pokud tedy zvolíte FREE variantu a doménu zdarma, nemáte na dárek zkrátka nárok.

výběr dárku
Zvolte si dárek, pokud na něj máte

Jakmile projdete tímto rozhodováním a odsouhlasíte všechny podmínky a prohlášení, která po vás Wedos chce, pak můžete přejít k samotné registraci nového uživatele. Tato registrace je poměrně jednoduchá, protože stačí vyplnit pouze váš e-mail, jméno s příjmením, vyplníte „kontrolu“, že nejste robot a zase odsouhlasíte několik podmínek a udělení souhlasu o zpracování osobních údajů. E-mail vždy zadávejte takový, ke kterému máte přístup, dojde vám na něj totiž potvrzovací zpráva. Nyní již nic nebrání vaší registraci.

Registrační formulář nového uživatele
Registrační formulář nového uživatele

Ve třetím kroku pak bude potřeba vyplnit další údaje. Tentokrát údaje fakturační. Zde budete vedle jména vyplňovat i adresu a další kolonky. Wedos tyto údaje využívá pouze pro fakturaci, nemusíte se bát zneužití dat. I čtvrtý krok je plný byrokracie, tentokrát vyplňujete údaje o majiteli domény. To, že máte stejné jméno v registraci, fakturačních údajích i zde Wedosu nevadí a znovu vás donutí vyplňovat další formulář. Začátek je v rámci Wedos website velmi otravný, bohužel je to ale nutné zlo.

TIP: Co si myslíme o této službě? Přečtěte si recenzi WEDOS WebSite

Vyplňte své fakturační údaje

Myslíte si, že už máte hotovo? Ne! Ještě vás čeká vyplněné údajů o provozovateli webu, které jsou důležité pro vygenerování „Zpracovatelské smlouvy“. Aspoň tak to píše Wedos. Když se tedy proklikáte všemi kroky, vyplníte všechny formuláře, které vám připadají mnohdy úplně stejné, se na monitoru konečně objeví informace o tom, že jste zvládli dokončit objednávku služeb Wedos!

Vyplňte údaje o provozovateli
dokončení objednávky
Hurá! Dokončili jste objednávku

Než se ale budete moci pustit do samotné tvorby webu je potřeba říct, že musíte potvrdit svoji e-mailovou adresu, a ještě počkat na to, než Wedos vše zpracuje a připraví pro vás hosting a doménu zdarma. Jak vše probíhá můžete sledovat ve své administraci.

čekání na vytvoření domény
Počkáme na vytvoření domény

Jakmile se vaše webovka vytvoří, najdete ji na své doméně. Samotný web pak na začátku vypadá jako reklama na Wedos. To se ale změní v době, kdy vytvoříte pro svůj web první vlastní obsah.

ukázka webu
Takto vypadá váš web

K tomu, abyste se dostali k editování obsahu vaše webu potřebujete přihlásit se do administrace webu. To se dělá prostřednictvím kliknutí na „Přihlásit se zde“. Poté, co kliknete na toto tlačítko, zobrazí se vám administrační prostředí samotného webu, tzv. nástěnka.

nástěnka wedos
Nástěnka WEDOS

Už nám chybí pouze krůček k tomu, abyste získali přístup k editaci vašeho obsahu. Na levé straně je panáček s nápisem „START HERE“. K editaci obsahu pak musíte kliknout na zelené políčko pod ním.

tvorba nového obsahu
Zde můžete začít tvořit váš obsah

Hurá, tvoříme web přes Wedos websites

Samotné prostředí Wedos websites nabízí enormní množství obsahu, který můžete snadno a rychle vytvořit. Vše je v přehledném editoru, v rámci kterého můžete přidávat nejrůznější prvky webu podle potřeby. Můžete přidávat celé šablony, jednotlivé bloky či komponenty. Vše záleží jen a pouze na vás.

prostředí editoru webu
Takto vypadá prostředí editoru webu

Jako první volbu máte vytvoření webu ze šablony, kterou vám Wedos nabízí. Šablon je velké množství, takže si můžete vybrat takovou, která se vám bude nejvíce líbit. Šablonu na web „nainstalujete“ jednoduchým přetažení na volnou plochu. Nyní můžete jednoduše upravovat obsah a vzhled vašich nových stránek.

TIP: Zajímají vás další způsoby, jak vytvořit webové stránky svépomocí?

Výběr šablon
Výběr šablon pro váš web

V rámci samotné šablony můžete dělat libovolné úpravy. Můžete měnit text, můžete měnit obrázky, ikony, barvy. Vše je jednoduché a intuitivní díky wysiwyg editoru. Upravovat navíc můžete celé bloky, které na vašem novém webu jsou.

úoprava šablony
Upravujte svoji šablonu snadno

Další možnosti, které vám Wedos website nabízí, jsou bloky. Ty se liší podle toho, co reprezentují. Můžete tedy snadno přidat nejrůznější kontaktní formuláře, animace a tak dále. Pozor, některé bloky nejsou ve FREE verzi zdarma, k tomu, abyste mohli bloky plně využívat budete nejspíše potřebovat jednu z vyšších verzí, kterou vám Wedos nabízí.

vkládání bloků do stránky
Vkládejte na web libovolné bloky

Vedle těchto bloků lze přidávat také další komponenty, mezi které se řadí například nejrůznější nadpisy, tlačítka CTA a další. Vybírat můžete z poměrně pestré palety komponent, které pomohou zlepšit vzhled a přehlednost vašeho nového webu. Samozřejmostí je také přidání nových stránek, kterými můžete rozšířit obsahu webu.

přidání komponent
Přidejte komponenty dle libosti

Zajímavou možností, kterou mnozí webmasteři jistě ocení, je vytvoření vyskakovacích oken, tzv. „pop-up“ oken. Tyto možnosti jsou ale bohužel dostupné pouze v placených verzích. Ve verzi FREE nemáte k těmto vyskakovacím oknům bohužel přístup.

Pop-up okna
Pop-up okna

Velkou výhodou celého Wedos websites je fakt, že si můžete přepínat zobrazení. To znamená, že vždy můžete zkontrolovat, jak bude webová stránka vypadat na mobilu, tabletu či stolním počítači. Díky tomu můžete vzhled i obsah lépe optimalizovat.

Zapomenout byste neměli ani na nastavení stránky, kde můžete vyplnit všechny metadata, která jsou důležitá proto, aby vás lépe našly internetové prohlížeče a dokázaly váš web zobrazovat na vyšších pozicích na Google.

Nezapomeňte vyplnit základní SEO

Pak už vám nezbývá, než web jednoduše zveřejnit a máte hotovo! Vidíte, že tvorba webových stránek prostřednictvím Wedos website není zase tak složitá a zvládne to i úplný začátečník, dokonce i bez znalostí programování.

Na závěr

Pokud hledáte přehlednou a intuitivní službu pro tvorbu webu, můžete využít právě Wedos Websites. Občas složitější administrace a samotné dostání se k tvorbě webu je občas k vzteku, jakmile si ale na toto zvyknete, pak už pro vás bude tvorba webu doslova hračkou. Navíc, pokud si zaplatíte některý z vyšších balíčků, můžete se těšit na nespočet dalších šablon, prvků a jiných vychytávek, které váš web ještě zdokonalí! 

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..