Grow Flow Recenze, SurferSEO

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.

Recenze Surfer SEO Grow Flow: Zlepšete SEO pro váš web o kousek každý týden!

Máte vlastní e-shop nebo web, přes který nabízíte produkty či služby? Určitě se vám hluboko pod kůži vryla marketingová poučka pro online podnikání, že nestačí mít pěkný web a kvalitní produkty. To, na čem v online podnikání záleží, je vaše viditelnost: 

  • Dobré umístění vašich webových stránek ve výsledcích vyhledávání.
  • Šíření obsahu na sociálních sítích za účelem budování povědomí o vaší značce.
  • Placené reklamy ve vyhledávačích a na sociálních sítích.

Chcete zlepšovat své organické výsledky, nebo platit za reklamy?

V dnešním článku se zaměříme na nástroj Grow Flow, který vám pomůže vylepšit organické výsledky.

Surfer SEO

Pokud jste o Surfer SEO ještě neslyšeli, doporučuji začít článkem Recenze: Dostane vás Surfer SEO na 1. pozici ve vyhledávání?.

Stručně řečeno, Surfer SEO je nástroj, který analyzuje konkurenční weby ve vašem oboru ve výsledcích vyhledávání. K hodnocení webů používá vlastní algoritmy a vlastní metriky, které zohledňují více než 500 faktorů. Výsledkem je seznam doporučení, co můžete na svých stránkách zlepšit. Co mají konkurenti, kteří se umisťují vysoko v organických výsledcích, a vy ne?

S nápadem vytvořit takový nástroj přišli online marketéři s dlouholetými zkušenostmi z polské Vratislavi. Veškeré analýzy konkurentů lze provádět ručně, ale proč nemít chytrého pomocníka, který bude data analyzovat automatizovaně a rychleji? Surfer SEO je na trhu od roku 2017 a dnes ho používá více než 10 tisíc marketérů nebo webmasterů.

Grow Flow – rozšíření Surfer SEO

Nástroj Grow Flow, dostupný zatím v BETA verzi, je rozšířením Surfer SEO. 

Grow Flow monitoruje vaše webové stránky a každý týden vám doporučí seznam úkolů pro zlepšení SEO. Využívá k tomu pokročilou umělou inteligenci, která se opírá o data získaná porovnáváním konkurenčních webů.

Funkce Grow Flow

Grow Flow navrhuje 3 typy úkolů pro vylepšení SEO vašeho webu:

  • Přidat chybějící klíčová slova: Grow Flow identifikuje klíčová slova z vašeho oboru, která zatím nepoužíváte, a doporučí vám je.
  • Přidat interní odkazy: Pokud neustále přidáváte nový obsah, nezapomínáte na interní odkazy? Grow Flow identifikuje texty, do kterých je vhodné přidat nové interní odkazy.
  • Napsat a publikovat článek:  Na základě porovnání s vašimi konkurenty vám Grow Flow doporučí, která témata ještě nejsou na vašich webových stránkách pokryta. Konkurence se s podobnými články dobře umisťuje ve výsledcích vyhledávání. Vyplňte tuto mezeru, napište článek sami!

Přihlášení do Grow Flow přes Surfer SEO

Beta verze Grow Flow je k dispozici všem uživatelům Surfer SEO zdarma.

V administrátorském rozhraní Surfer SEO se v dolní části nabídky nachází „What’s new?“, kde je k dispozici pozvánka. Stačí kliknout na tlačítko „Sign in with Google“ v pozvánce. Postup je potom stejný jako v následující kapitole.

Pokud používáte placenou verzi Surfer SEO, úkoly z Grow Flow se vám zobrazují na týdenní bázi. V menu se vytvoří samostatná sekce:

Novinky Surfer Seo

Přihlášení do Grow Flow – Freemium verze

1 batch, t.j. 1 dávku úkolů pro zlepšení vašeho webu, si můžete zdarma vyzkoušet i ve Freemium verzi Grow Flow

K přihlášení potřebujete účet Google a v rámci přihlašovacího procesu musíte také souhlasit s přístupem ke Google Search Console.

Prihlaseni Freemium Grow Flow

Po přihlášení a odsouhlasení přístupu ke službě Google Search Console se zobrazí seznam domén, z nichž si můžete vybrat jednu, kterou chcete analyzovat:

SurfSEO Grow Flow recenze

Pro jistotu vás systém upozorní, že v betaverzi můžete ze seznamu vybrat pouze jednu doménu, pak již není možné provést analýzu Grow Flow pro další domény (ani ve Freemium, ani v placené verzi Surfer SEO):

SurfSEO Grow Flow recenze

Analýza domény pomocí Grow Flow

Po výběru domény se spustí analýza a na samostatné stránce se zobrazí výsledky analýzy a doporučené úkoly. Analýza webu může trvat několik minut.

SurfSEO Grow Flow recenze

Vygenerovaný seznam obsahoval 10 úkolů: video o tom, jak Grow Flow funguje, video o tom, jak přidat na stránku nová klíčová slova, 3 úkoly, jak přidat klíčová slova, video o tom, jak přidat interní odkazy, 2 úkoly, jak přidat interní odkazy, video o tom, jak publikovat nový článek, a 1 úkol s tématem nového článku.

Grow Flow návrhy – Přidat chybějící klíčová slova

Pro začátek se můžete podívat na video o tom, jak přijmout a používat navrhovaná klíčová slova na svých webových stránkách:

SurfSEO Grow Flow recenze

Příklad úlohy s návrhem klíčových slov: úloha obsahuje odkaz na článek/podstránku vašeho webu a návrhy konkrétních klíčových slov, kterými můžete článek rozšířit. Pokud jsou relevantní, zkopírujte je, otevřete článek a přidejte je.

SurfSEO Grow Flow recenze

Jakmile úkol dokončíte, můžete jej označit jako hotový pomocí fialového tlačítka „Mark as Done“. Úkol bude zařazen na konec seznamu. Můžete také použít tlačítko „Undo“ a označit ho zpět jako neprovedený. 

Grow Flow návrhy – Přidat interní odkazy

V úkolech máte video návod, jak přidat interní odkazy:

SurfSEO Grow Flow recenze

Příklad úlohy interního linkování: Ve dvou sloupcích je uvedena „Zdrojová stránka“ (Source page) a „Cílová stránka“ (Target page). Zdrojovou stránku otevřete kliknutím na zobrazený odkaz. Zkopírujte cílovou stránku pomocí tlačítka „Copy target URL“ a poté přidejte text a odkaz na zdrojovou stránku.

SurfSEO Grow Flow recenze

Jakmile úkol dokončíte, můžete jej označit jako hotový pomocí fialového tlačítka „Mark as Done“. Úkol bude zařazen na konec seznamu. Můžete také použít tlačítko „Undo“ a označit ho zpět jako neprovedený. 

Grow Flow návrhy – Napsat a publikovat články

Znovu máte mezi úlohami video, jak přidat nový článek:

SurfSEO Grow Flow recenze

Příklad zadání s tématem nového článku: zadání obsahuje odkaz na podobný článek na konkurenčním webu a seznam klíčových slov. Pokud je pro vás téma relevantní, přidejte článek do svého edičního plánu.

SurfSEO Grow Flow recenze

Pomocí ikonky šipek „Shuffle topic“ můžete vyměnit téma článku. Témata však můžete měnit pouze do doby, než kliknete na tlačítko „Start“. Tlačítkem „Start“ získáte přístup k editoru článků, více informací o jeho plném využití naleznete v recenzi Surfer SEO

Surfer Seo Editor Clanku

Omezení Beta verze Grow Flow

Pokud nepoužíváte službu Google Search Console, přihlášení do bezplatné verze služby Grow Flow není možné.

Dalším omezením Grow Flow je minimálně 100 zobrazení vašeho webu ve výsledcích vyhledávání za den (údaj impressions/day z Google Search Console). Pokud máte méně zobrazení, beta verze služby Grow Flow vám neumožní vybrat takovou doménu k analýze.

V beta verzi Grow Flow můžete její funkce používat pouze pro jednu doménu. Pokud tedy spravujete více webů, rozhodněte se, pro který z nich chcete analýzu provést. Pokud spustíte analýzu pro určitou doménu, není možné ji následně změnit pro jinou doménu.

Výhody a nevýhody Grow Flow

Klady (+)Zápory (-)
+ Intuitivní uživatelské rozhraní.
- Je třeba propojení s vaší Google Search Console.
+ Video návody jak zpracovat jednotlivé úkoly.
- V Beta verzi je možnost analýzy pouze pro jednu doménu.
+ 3 typy úkolů, úkoly jsou stručné, jejich realizace nezabere moc času. Není třeba pracně samostatné plánování úkolů.
- Funguje pouze pro domény s více než 100 zobrazeními denně.
+ Možnost vyzkoušet Freemium verzi s jednou dávkou úkolů zdarma.
- Není možné získat samostatný přístup, je to rozšíření nástroje Surfer SEO.

Shrnutí a závěr

Bezplatná verze Grow Flow rozhodně stojí za vyzkoušení. Nástroj má intuitivní rozhraní a vede vás pomocí vysvětlujících videí. Vidíte v navržených úkolech potenciál? Souhlasíte s tím, že zlepší vaši pozici ve výsledcích vyhledávání? Nám se návrhy na změny našeho testovacího webu líbily.

Možná si řeknete, že podobné analýzy si můžete udělat sami, připravit plány úkolů pro postupné zlepšování SEO, redakční plány s tématy článků apod. Na druhou stranu, pokud tuto práci přenecháte umělé inteligenci služby Grow Flow, můžete získaný čas využít k samotnému vylepšování vašeho webu. 

Popřemýšlejte o možnosti získat další dávky úkolů prostřednictvím placené verze Surfer SEO. Můžete si vybrat z různých balíčků, nejlevnější stojí asi 10 EUR za týden. To není za odborné analýzy a rady, jak předběhnout vaši konkurenci v organických výsledcích, nijak moc, co myslíte?

3/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..