kancelář doma

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Jak si zařídit kancelář?

Přestože se může zdát, že zařízení kanceláře není žádná věda, neměli bychom podceňovat celou řadu věcí. Pokud tedy toužíte po kanceláři, která bude nejen vypadat reprezentativně, ale také vám bude spolehlivě sloužit dlouhá léta, čtěte dále. V následujících řádcích si povíme, na co je při zařizování kanceláře třeba myslet.

Vhodný pracovní stůl, základ zdravých zad

Asi se shodneme, že nejdůležitějším kusem nábytku v kanceláři je psací stůl. Trávíme u něj většinu naší pracovní doby, a je proto nezbytné, aby byl nejen dostatečně prostorný, ale také skutečně kvalitní. Zapomeňte na levné stoly z dřevotřísky a vsaďte raději na kvalitní stůl z masivu, který bude vypadat skutečně reprezentativně, a navíc potěší dlouhou životností.

Pokud vás však trápí bolavá záda, vhodnější volbou by pro vás mohl být stůl polohovací. U toho můžeme pracovat jak v sedě, tak ve stoje, díky čemuž šetříme namáhaná bedra. 

kancelář
Zdroj: Unsplash.com

Nezapomeňte na kvalitní kancelářskou židli

Jelikož však většinu času pracujeme v sedě, neměli bychom zapomínat ani na vhodnou kancelářskou židli. Kromě klasických kancelářských křesel jsou k dostání i tzv. ergonomické židle, které opět ocení především ti, které sužují bolesti zad. Tyto židle sice nemusí patřit mezi ty nejdesignovější kousky, ale chlubit se mohou především celou řadou možností nastavení, a to například výšky područek či podhlavníku. 

Myslete na úložné prostory

Protože je kancelář místem, kde nikdy není o nouze o další a další papíry a dokumenty, je třeba myslet také na dostatečné úložné prostory. Nejčastěji volíme prostorné archivační skříně, případně kartotéky, díky kterým budeme mít nad všemi dokumenty vždy dokonalý přehled. Na osobnější či často používané dokumenty nezapomeňte pořídit i úložnou skříňku k pracovnímu stolu.

A v neposlední řadě také berte v potaz, že je potřeba vyřešit ukládání oděvů, a to buď šatní skříní, či obyčejným, avšak praktickým věšákem.

Volte jednotný materiál

Ať už zvolíte jakýkoliv nábytek, vždy myslete především na to, že by jednotlivé kousky spolu měly barevně ladit. Vhodné je proto nakoupit nábytek do kanceláře od jednoho výrobce, případně zvolit stejný barevný odstín či dřevo. Celá kancelář tak bude působit čistě a upraveně. 

Nepodceňujte rozmístění nábytku

Možná už máte nábytek vybraný, než ho však objednáte, nezapomeňte přeměřit, jak bude do kanceláře sedět. Samotné rozmístění nábytku v kanceláři má totiž několik pravidel, které bychom neměli porušovat.

V prvé řadě myslete především na to, že stůl by měl být v dosahu denního světla, ideálně tedy poblíž okna. Nestavte ho však k oknům rovnoběžně s parapetem, jen vás během slunečních dní budou trápit ostré sluneční paprsky. V ideálním případě bychom také neměli sedět zády ke dveřím, abychom se nemuseli otáčet pokaždé, když někdo vejde.

Kancelářská elektronika

Při zařizování kanceláře také zvažte zakoupení a umístění potřebné kancelářské techniky. Počítač je asi samozřejmostí, nezapomeňte však také například na tiskárnu, skener či skartovačku. Vhodnou volbou je také malý bezpečností trezor, do kterého lze uložit nejen cenné předměty, ale i důvěrné dokumenty. 

Buďte v kanceláři jako doma

Na závěr je třeba dodat, že kancelář by neměla být jen místem, kde plníme své pracovní povinnosti. Abychom se v ní cítili příjemně, měli bychom praktický nábytek doplnit i místem k odpočinku. Pokud to rozměry vaší kanceláře dovolují, zvažte například pořízení pohodlného křesílka či menší sedačky. 

A v neposlední řadě nezapomeňte oživit strohou kanceláři doplňky v podobě fotek členů rodiny, stolní lampičky či motivačních plakátů, díky kterým budete i v práci trávit čas rádi.

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..