Google Bard 2

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Jak odblokovat Google Bard AI v Česku a celé EU

Nikdo z EU nemá přístup ke Google Bard. Přes 447 milionů obyvatel z 27 členských zemí EU se ke generativní umělé inteligenci nemohou dostat. Tento článek je návod, který vám pomůže odblokovat Google Bard na území České republiky.

Společnost Google dodnes nevysvětlila důvod, proč není její generativní umělá inteligence dostupná v EU a Kanadě. Americké magazíny si dělají legraci z toho, že 450 milionů lidí z EU nemůže používat Google Bard, ale 50 000 tučňáků z jižního Atlantiku se může k používání AI přihlásit okamžitě. Předpokládá se, že hlavním problémem je GDPR. 

Tento problém vlastně jako první vyvolala Itálie, která na svém území zakázala ChatGPT, a to právě kvůli obavě porušování ochrany osobních údajů. Google Bard pravděpodobně také nemůže vyhovět místním předpisům a z toho důvodu je pro EU a Kanadu aktuálně nedostupný.

1 Zablokovany Google Bard
Zablokovaný Google Bard.

Pokud se vám zobrazuje podobná hláška na vašem počítači nebo mobilním telefonu, tak pro vás mám řešení. Existuje možnost, jak Google Bard jednoduše odblokovat a vyzkoušet. Je to legální metoda, takže se nemusíte obávat o porušení místních zákonů. K odblokování vám stačí použít VPN. Bohužel nedokážu potvrdit nebo vyvrátit možnost ohrožení vašich osobních údajů. Jelikož všichni používáme Google a Facebook, tak nejspíš neexistuje další obava o to, jak byste mohli více ohrožovat své osobní údaje při používání nové služby od společnosti Google. Úředníci to samozřejmě vidí jinak.

Řešení, jak moct používat Google Bard v Česku, ale i v celé EU

Abyste nemuseli dlouho přemýšlet o tom, zda je odblokování skutečně možné, tak vám připojím screenshot s odblokovaným Bardem.

2 Odblokovany Google Bard
S Google Bard mohu svobodně komunikovat.

Nebudu to dále protahovat. Řešením pro odblokování a zkoušení Google Bard v České republice jsou nejlepší VPN. VPN umí v počítači změnit IP, ale také geolokaci. Když se přihlásíte k internetu, tak kvůli IP a internetovému připojení dokáže Google rozpoznat z jakého státu se připojujete. Na tomto základě vám jednoduše svoji AI zablokuje. Chrání tím zejména sebe před místními předpisy. To je pochopitelné.

VPN (Virtuální Privátní Síť) umí změnit vaši geolokaci kamkoliv na světě. Jednoduše si jen koupíte licenci, nainstalujete aplikaci a už si můžete vybírat zemi, ze které se budete připojovat k internetu. VPN se používají například k ochraně soukromí a bezpečnému připojení k firemní síti, ale v dnešní době se používají spíše k odblokování streamovaného obsahu na Netflix, Amazon Prime, Hulu nebo sportovních přenosů a podobně.

3 Google Bard Vpn
Použití NordVPN k odblokování Google Bard.

Musíte si vybrat zemi, která je mimo EU a není to Kanada. Vlastně to budete mít jednoduché, protože každá placená VPN má servery v USA nebo Anglii. Ve zmíněné NordVPN máte na výběr 60 zemí a třeba v Private Internet Access je na výběr 84 zemí. Samozřejmě z nich musíte odečíst členské státy EU a Kanadu.

Jaké 3 VPN doporučuji k odblokování Google Bard?

Chatbota od Google zpřístupníte s VPN sítěmi, které mají možnost připojit se k serverům mimo EU a Kanadu. Najít takovou VPN není problém. Otestoval jsem více než 30 VPN aplikací a služeb, ze kterých bych vám doporučil především tyto 3, protože jsou prověřené, bezpečné a neukládají informace o tom, co uživatelé prohlíželi.

  1. Private Internet Access – 30 000 serverů v 84 zemích. Navíc možnost používat na neomezeném počtu zařízení současně. V našem testu je to jednoznačná jednička a také nejlevnější VPN.
  2. NordVPNjedna z nejrychlejší VPN, která má vysoký stupeň zabezpečení. Nesleduje a neshromažďuje soukromá data. Také je vhodná na sledování streamingu.
  3. CyberGhost VPNmá velký počet serverů v 91 zemích. Nejen v ČR je možné přepínat se mezi více městy. Je to stabilní a rychlá VPN vhodná ke sledování streamovacích služeb.

Co je Google Bard?

Google Bard je jazykový model (LLM) chatbot vyvinutý společností Google AI. Je trénovaný na obrovském množství textu a kódu. Dokáže generovat text, zdrojový kód, překládat jazyky, psát různé druhy tvůrčího obsahu a odpovídat na položené otázky informativním způsobem. 

Google Bard je stále ve vývoji, ale naučil se vykonávat různé druhy úkolů, například:

  • Co nejlépe dodržovat zadané instrukce a pečlivě plnit požadavky.
  • Využívat své znalosti k tomu, aby vaše otázky komplexně a informativně zodpověděl, i když jsou otevřené, náročné nebo neobvyklé.
  • Generovat různé tvůrčí formáty textového obsahu jako jsou básně, kód, scénáře, hudební skladby, e-maily, dopisy atd. 

Google Bard je zatím dostupný v angličtině, japonštině a korejštině. Můžete k němu přistupovat prostřednictvím webové stránky Google Bard nebo pomocí aplikace Google Assistant.

Google Bard je mocný nástroj, který lze použít pro různé účely. Může sloužit k výzkumu, vzdělávání, zábavě a dalším činnostem. Chatbot je stále ve vývoji, ale má potenciál revolučně změnit způsob, jakým komunikujeme s počítači.

Mělo by se lidstvo obávat příchodu AI?

Na otázku, zda by lidstvo mělo mít strach z příchodu umělé inteligence (AI), není snadná odpověď. S AI jsou spojeny mnohé potenciální výhody i rizika, a je důležité tyto faktory pečlivě zvážit před vynesením soudů.

4 Obavy Z Umele Inteligence

Na jednu stranu má potenciál řešit některé z nejpalčivějších světových problémů. Například AI může být použito k vývoji nových léčebných postupů, zlepšení výnosů zemědělství nebo vytvoření efektivnějších dopravních systémů. AI také může automatizovat úkoly, které jsou v současnosti vykonávány lidmi, což by mohlo uvolnit čas a zdroje pro jiné činnosti. 

TIP: Novinky ze světa umělé inteligence

Na druhou stranu existují také potenciální rizika spojená s AI. Jedním z problémů je, že připraví o práci mnoho lidí, ale také vytvoří spoustu nových pracovních příležitostí. Jedním z největších problémů je, že by mohla být použitá k vytvoření autonomních zbraní, které by mohly zabíjet bez lidské pomoci. AI by také mohla být použitá k manipulaci s myšlením a chováním lidí, což by mohlo vést k sociálním nepokojům nebo dokonce totalitě.

Je potřeba si uvědomit, že generativní umělá inteligence je mocným nástrojem a jako jakýkoliv nástroj může být použit pro dobro i zlo. Je na nás, abychom zajistili, že AI bude použitá ve prospěch lidstva, nikoli k jeho zničení.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..