FTP klient

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

FTP klient – jaké známe, k čemu se používají?

Mnoho začátečníků a ne příliš počítačově gramotných uživatelů bude možná překvapeno, že už s FTP klientem pracovali, aniž by to tušili. Mezi nejznámější FTP klient totiž patří oblíbený Total Commander, který je i v dnešní době hojně využíván především staršími uživateli a má ho v sobě každý druhý počítač či notebook (nebo tomu tak alespoň ještě donedávna bývalo). Tito uživatelé ale zpravidla nevyužívají hlavní funkci FTP klienta – ten totiž dokáže soubory a složky kopírovat a přesouvat nejen v rámci jednoho počítače, ale také mezi síťovými disky či webovými servery. Typickým příkladem může být například FTP přístup na hosting webových stránek, které spravujeme. Díky FTP se za pomoci klienta pohodlně na hosting připojíme a nakopírujeme potřebné soubory webových stránek. K FTP serveru se dá samozřejmě připojit i přímo z průzkumníka Windows, ale může se to jevit příliš neohrabané a neefektivní. Mnoho uživatelů raději zvolí alternativu v podobě FTP klienta.FTP klientů je samozřejmě celá řada, a to jak neplacených, tak i těch placených. Funkčností se příliš neliší, spíše uživatelským rozhraním. Proto je výběr dán spíše osobní preferencí, každému totiž vyhovuje něco trochu jiného.

My se nyní zaměříme na ty nejznámější a nejpoužívanější klienty:

Total Commander

Již zmíněná legenda mezi FTP klienty. Total Commander je v každém případě placený program, i když ho dle zkušenosti spousta uživatelů využívá ve trial verzi. V každém případě, jeho plná verze není vůbec drahá. Total Commander je absolutní klasikou a dodnes ho využívá spousta spíše laických uživatelů.

FreeCommander

Bezplatná alternativa oblíbeného Total Commanderu. Protože je opravdu zdarma pro všechny, je ideální k použití ve firemním prostředí, kde není potřeba profesionálnější nástroj. Uživatelské prostředí je příjemné a intuitivní, mne osobně se líbí více jako v Total Commanderu.

FileZilla

Free FTP klient od tvůrců oblíbeného prohlížeče Firefox či poštovního klienta Thunderbird. Je zdarma a je velmi přehledný, uživatelsky vstřícný a jednoduchý k použití. A existuje i portable verze, kterou není nutné instalovat a může se používat například z flash disku. Z mého pohledu absolutní favorit, používám jej nejčastěji.

CuteFTP

Placený FTP klient, zdarma ve zkušební verzi. Zajímavá alternativa pro uživatele, kterým by z nějakého důvodu nebyl sympatický kterýkoliv z předešlých klientů.

FTP klientů existují desítky či spíše stovky, výběr je už na osobních preferencích každého uživatele. Důležitá je spolehlivost, bezpečnost a snadné použití. A tyto tři požadavky všichni jmenovaní FTP klienti splňují do puntíku.

4.7/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..