Istyle Uvodni

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Čip M3: Jak si stojí ve srovnání s M2 a M1 a kde je můžeme najít?

Apple nedávno uvedl své nejnovější čipy – M3, M3 Pro a M3 Max, které představují významný pokrok ve vývoji čipů pro osobní počítače. Tyto čipy, vyráběné pomocí pokročilé 3nanometrové technologie, nabízejí značné zlepšení oproti jejich předchůdcům, čipům M2 a M1. Pojďme si je představit blíž.

Výkon a inovace nových čipů

Čipy M3 přinášejí významné zlepšení ve výkonu a efektivitě. S novou GPU architekturou a zlepšenými CPU jádry mají čipy M3 až o 30% rychlejší výkon oproti M1 a poskytují vylepšené možnosti pro náročné úlohy, jako je profesionální grafické zpracování a hraní her. 

Efektivita a udržitelnost

Kromě výkonu se Apple soustředí i na efektivitu. Čipy M3 jsou navrženy tak, aby byly šetrnější k životnímu prostředí, s dlouhou výdrží baterie, což činí MacBooky respektive  MacBooky Pro a iMacy s těmito čipy ideálními pro dlouhodobé používání bez potřeby častého nabíjení.

Kdo nejvíce využije čipy M3?

Čipy M3 jsou ideální pro profesionály a nadšené uživatele, kteří potřebují výkon pro náročné úlohy jako je 3D modelování, vývoj her, pokročilá práce s videem a kompilace velkých softwarových projektů

Především pak čip M3 Max je navržen pro nejnáročnější uživatele, kteří vyžadují maximální výkon. Je ideální pro profesionální práci s videem a náročné výpočetní úlohy. Maximální výkon ocení zejména vývojáři AI, profesionální grafici nebo filmoví tvůrci.

Istyle 01
Zdroj: istyle.cz

Čip M3 najdete v nových iMac i Macbook Pro

Nový iMac s čipem M3

Nový 24palcový iMac s čipem M3 přináší nejen vyšší výkon, ale i stylový design. S jeho nádherným tenkým profilem a velkým Retina 4,5K displejem je ideální pro široké spektrum uživatelů, od rodin a malých podniků až po hráče a kreativní profesionály.

iMac je díky čipu M3 až dvakrát rychlejší než jeho předchůdce s čipem M1 a nabízí značně vyšší výkon ve srovnání s iMac s Intel procesory. S 8jádrovým CPU a až 10jádrovým GPU, podporuje až 24 GB jednotné paměti, což umožňuje rychlou a efektivní práci při multitaskingu a kreativních činnostech. 

Tip: Více o novém iMacu se dozvíte tady: https://istyle.cz/imac/.

Macbook Pro s čipem M3

Apple se rozhodl pro aktualizaci své nabídky MacBooků Pro, takže starší modely s čipem M1 byly nahrazeny novými verzemi s čipy M3, M3 Pro a M3 Max. Tyto notebooky jsou dostupné v 14palcových a 16palcových verzích, přičemž zákazníci mají na výběr i novou barevnou variantu vesmírně černé. Nové modely nabízí plnohodnotnou portovou výbavu, výřez v displeji a vynikající výdrž baterie až 22 hodin na jedno nabití. 

Istyle 02
Zdroj: istyle.cz

Dynamická mezipaměť u Macbooku Pro s čipem M3 umožňuje efektivně rozdělovat paměť GPU hardwaru podle aktuální potřeby a to v reálném čase. To znamená, že pro každý úkol je využita přesně taková paměť, jakou daná činnost vyžaduje. Díky tomu dochází k zlepšení výkonu jak GPU, tak i CPU.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..