Fapi Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: s FAPI prodávejte více, pracujte méně!

Začali jsme prodávat vlastní online kurz, takže jsme se pustili do testování prodejních nástrojů. Jedním z nich je FAPI, které jsme si nakonec také vybrali. V této recenzi s vámi budu sdílet zkušenosti, proč jsme nakonec skončili u tohoto prodejního formuláře a s čím jsme ho porovnávali. Jsem si jistý, že vám můj text pomůže správně se orientovat ve výběru nástroje pro online prodej produktů.

Co je FAPI a co od tohoto nástroje čekat?

Je to služba, která vám pomůže vytvořit z obyčejného webu prodejní stroj. Umí pracovat (prodávat) zcela automaticky nezávisle na vaší aktivitě. To znamená, že můžete prodávat i v noci, když zrovna spíte. A to není nadsázka. FAPI dokáže zákazníky obsloužit od objednávky po fakturaci, zpracování platby, hlídání její úhrady atd. Nakonec zákazníkům pošle digitální produkt nebo zpřístupní členskou sekci na webu. Čekejte tedy, že bude vyřizovat objednávky a obsluhovat zákazníky za vás. Automatizujte vše, prodávejte více, pracujte méně!

V nástroji naleznete detailní přehled a statistiky, jak si zrovna v prodejích vedete. Je to ta barevná FAPI nástěnka s přehledem prodejů a plateb, která se už dávno stala fenoménem mezi online prodejci digitálních produktů. Jsem si jistý, že už jste ji vy sami také někde viděli. 

1 Fapi Prehled Prodeju A Plateb
Přehled prodejů a plateb.

Zjednodušeně bych řekl, že FAPI je prodejní formulář, ale čekejte od něho daleko víc. Například napojení na platební bránu, na e-mailingové nástroje, účetní systémy a page buildery stránek Mioweb, Elementor a WordPress, ve kterých dokážete s FAPI vytvořit členské sekce. A musím poznamenat, že zcela jednoduše. Nemusíte být programátor ani ajťák, a stejně to zvládnete.

Nabízí toho hodně, takže jsem ocenil, že jsme si FAPI mohli před objednáním otestovat zdarma na 14 dní bez nutnosti vkládat platební kartu. To je jasná výhoda této jinak placené služby.

Proč jsme se rozhodli používat FAPI a proč jsme si nevybrali SimpleShop

Určitě vám je jasné, že jsme se pro automatizovaný prodej produktů rozhodovali mezi SimpleShop a FAPI. Každého to okamžitě táhne k SimpleShop, protože dokud nic neprodáte, tak je zdarma. Za FAPI platíte okamžitě. Tedy až na 14 denní zkušební dobu.

Dali jsme se tedy do počítání a vyšel nám z toho jasný vítěz – FAPI. Samozřejmě myslíme ve velkém, takže jsme se zabývali uvažováním, co když budeme prodávat produkty za vyšší desítky až stovky tisíc ročně. 

A co nám z toho vyšlo:

  • Pokud by se prodej rozběhl, tak by roční poplatek za FAPI vycházel levněji než SimpleShop.
  • Ve FAPI se snadno nastavují upselly. Konkurence to umí také, ale zatím dost složitě. FAPI má upsell, miniupsell i doplňkové prodejní položky v rámci formuláře.
  • FAPI podporuje v jednom formuláři více měn, takže stačí jeden formulář pro různé cizojazyčné landing pages.
  • Fakturace je vyřešená v rámci aplikace.
  • FAPI nám přijde uživatelsky pohodlnější a jednodušší pro nastavení.

Tyhle body a srovnání však neznamenají, že by byl SimpleShop špatný. Naopak, není, ale v porovnávání nám lépe vycházelo FAPI.

Jak FAPI funguje a co s ním je možné dělat

Když řešíte online prodej, tak si ho musíte představit jako proces, který má několik kroků: získání kontaktu, kontrola údajů, vystavení faktury, odeslání faktury, přijetí a kontrola platby, spárování platby s fakturou, vložení kontaktu do databáze, zaslání produktu. To je 8-12 kroků. S FAPI je dokážete automatizovat

2 Fapi Co Umi Prodejni Formular
Rychlý přehled, co FAPI umí.

Kromě absolutní automatizace prodejů a odbavení zákazníků asi nejvíc oceňujeme integrace dalších nástrojů. FAPI například dokáže ukládat získané kontakty do e-mailingových nástrojů: SmartEmailing, Ecomail, Mailerlite, MailChimp, Sendinblue.

Samotný formulář by pro prodej produktů nestačil. FAPI umí vytvářet landing pages, takže můžete prodávat i bez vlastního webu. My prodáváme WordPress kurz. Proto máme vlastní web a ještě k tomu na WordPress. 

FAPI se umí propojit s našim systémem, takže za nás vytváří uživatelské účty a přihlašovací údaje do placených členských sekcí kurzu. Všechno je možné automatizovat, takže můžeme kurz prodávat i když spíme nebo když jsme na pláži. Nemusíme být neustále u mailu a počítače. Rutinní práci za nás dělá automatický prodejní systém.

3 Fapi Clenska Sekce V Nasem WordPress
FAPI v našem WordPress kurzu.

Samotný prodejní formulář a automatizovaný prodej jde v podstatě využívat na jakémkoliv systému pro tvorbu stránek, kam můžete vložit kód pro zobrazení formuláře. Členské sekce můžete vytvářet jedině se systémy WordPress a MioWeb.

Pro koho je FAPI dobré

Za FAPI se platí od začátku. Musíte si proto dobře spočítat, jestli se vám to vyplatí. Například při vyšší ceně produktu nebo jednorázově ceně za služby vychází FAPI finančně lépe než jeho konkurence. Pokud ale budete mít málo prodejů nebo budete prodávat e-book či jiný produkt za malé částky, tak pak vyjde výhodněji SimpleShop

Většina podnikatelů mixuje různé typy produktů – levné a drahé. Když budete uvažovat o vyšších prodejích ročně, tak se vám vyplatí vybrat si FAPI, vyjde levněji.

Tím jsem také odpověděl na otázku, pro koho je FAPI vhodné? Je pro podnikatele, kteří prodávají webináře, e-booky, kurzy, konzultace nebo fyzické produkty a další věci, pro které je prodej v e-shopu zbytečně složitý.

S FAPI nemusíte umět programovat, nemusíte mít obrovské technologické znalosti. Opravdu vše zvládnete nastavit jednoduchým klikáním tlačítka myši. 

4 Fapi Nastaveni Formulare
Průvodce vytvořením prodejního formuláře.

Kolik FAPI stojí

Za FAPI se platí od začátku, ale mám dobrou zprávu – můžete si pro začátek vybrat nejlevnější tarif Start a postupně přecházet podle počtu objednávek na vyšší tarify.

Všechny tarify mají stejné funkce, takže vám nebude nic chybět. Jediný rozdíl, který přirozeně zvyšuje cenu za tarif, je počet uskutečněných objednávek za měsíc.

  • Tarif Start: 10 objednávek za měsíc
  • Tarif Comfort: 100 objednávek za měsíc
  • Tarif Premium 300 a více objednávek za měsíc
5 Fapi Cenik
Ceny jsou bez DPH.

Dávejte si ale pozor na počet objednávek. Nejvyšší tarif Premium má za cenou *, která pak vysvětluje, že za každou objednávku nad počet 300 zaplatíte navíc 2 Kč nad rámec tarifu. Když budete mít za měsíc 301 objednávek, tak k ceně tarifu zaplatíte ještě 2 Kč. To není ale tak hrozné vzhledem k tomu, kolik dokážete vydělat.

Na dalším obrázku vám ukážu, jaká je roční cena za jednotlivé tarify. Každý uživatel má možnost platit ve zvýhodněných ročních platbách nebo v měsíčních. Počítejte také s tím, že ceny jsou bez 21 % DPH.

6 Fapi Objednavka Tarifu

Klady a zápory FAPI

Klady (+)Zápory (-)
+ Upselly, miniselly (downselly), vouchery- Platí se okamžitě, což je pro začínající podnikatele vyšší výdaj
+ Podpora pro více měn v jednom formuláři
+ Při prodeji dražších produktů vychází výhodněji oproti konkurenci
+ Jednoduché nastavování produktů i formulářů
+ Napojení na e-mailingové a jiné marketingové nástroje
+ Členské sekce pro WordPress a Mioweb

Závěr recenze

Počáteční náklady mohou být pro začínající online podnikatele vyšší, ale dlouhodobé výhody a úspory, zejména při prodeji dražších produktů, jsou nezpochybnitelné. To jsem vám v této recenzi dokázal. FAPI nejen usnadňuje prodejní proces, ale také má funkce například pro upselling, miniupsell a další prodejní vychytávky. A jestli vám jeho používání sedne? Jsem přesvědčený, že ano, ale vyzkoušet si ho můžete na 14 dní úplně zdarma.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..