Atlas VPN Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Atlas VPN pro neomezený počet zařízení

POZOR! 25. března 2024 společnost provozující službu Atlas VPN oznámila, že dojde k definitivnímu ukončení služby a to 24. dubna 2024. Všichni existující zákazníci budou převedeni na NordVPN.

Atlas VPN je málo známá služba, o které jste možná neslyšeli. Na první pohled zaujme například tím, že jde o freemium software, takže je možné používat tuto VPN v omezené verzi zcela zdarma. Prémiová verze nabízí silnější bezpečnostní funkce, blokování reklamy a rychlou serverovou infrastrukturu. Více se klasicky dozvíte v této recenzi.

O Atlas VPN

Služba Atlas VPN vznikla v roce 2019. Už v této době byl VPN trh značně přesycený, takže aby měla šanci prorazit, tak musela nabídnout odlišný model placení za služby. A to také udělala. Atlas VPN je freemium služba, která je v základu poskytovaná zdarma. Nutno podotknout, že poměrně v omezené míře. V bezplatné verzi máte například k dispozici pouze 3 lokality. Já mám aktuálně na mobilním telefonu k dispozici Nizozemsko, USA a Indii, což je poměrně málo oproti placené verzi, která nabízí 45 lokalit, které si užívám ve Windows, kde jsem se v aplikaci přihlásil ke svému prémiovému účtu. Rozhodně se ale nebojím označit Atlas VPN jako jednu z nejlepších VPN zdarma. A to zejména díky její důvěryhodnosti.

1 Atlas Vpn O Sluzbe
Představení Atlas VPN.

Důvěryhodnost zvyšuje i fakt, že Atlas VPN koupila společnost Nord Security, která provozuje jinou virtuální privátní síť NordVPN nebo například správce hesel NordPass. Nord Security přitom nekoupila nějakou malou rybu, protože Atlas VPN důvěřuje už něco přes 6 milionů lidí po celém světě. To už možná stojí za zvážení používat tuto virtuální privátní síť, která patří mezi nejlepší placené VPN, jaké můžete najít v našem srovnání VPN.

Aplikace Atlas VPN

Většinou v recenzích hodnotím aplikace až ke konci, ale tady mi to nedá, abych o aplikaci nenapsal v úvodu. VPN služby mají většinou nesmírně jednoduché aplikace, které dokáže ovládat každý. Například Private Internet Access je jedna z těch jednodušších stejně jako NordVPN. Atlas VPN posunuje laťku jednoduchosti ještě o chlup výš, protože má perfektní UX. No prostě je to aplikace jednoduchá na používání. Když potřebujete něco nastavit nebo zapnout nějakou funkci, tak je to na 1-2 kliknutí myší. To je neuvěřitelné. Více vám ukáže videoukázka z aplikace.

Ukázka jednoduché aplikace pro Windows.

A když už tedy píšu o těch aplikacích, tak si prohlédneme také aplikaci pro Android. Ta mi přijde oproti aplikaci pro Windows trochu složitější, ale není to žádná hrůza. Ono je prostě na displeji mobilního telefonu méně místa, takže se některé funkce musí schovat za více kliknutí.

Bezplatná aplikace Atlas VPN pro Android.

V podstatě bych tady pěl na aplikace samou chválu, ale nemohu si nerýpnout do instalace na Windows. Když jsem aplikaci nainstaloval, tak na mě nevyskočilo žádné okno o proběhlé instalaci. Aplikace byla nainstalovaná, ale nešla spustit. Nakonec to vyřešil restart Windows. Nicméně to může být i vinou novějších Windows 11. Tak jen aby jste s tím při instalaci počítali.

Aplikace jsou dostupné pro Windows, Mac, iOS, Android, Android TV a Amazon Fire TV. Atlas VPN má aplikaci pro Linux.

Ještě nedávno AtlasVPN aplikaci neměl, ale v září 2022 po dlouhém vývoji už je možné AtlasVPN používat také na Linuxu a to téměř na všech distribucích. Aplikaci je možné stáhnout z webu AtlasVPN nebo přímo z repozitáře.

Funkce Atlas VPN

Jak už jsem psal v úvodu, tak Atlas VPN je k dispozici zdarma, ale pokud chcete od VPN více funkcí, tak je potřeba si za službu zaplatit. To je přirozené. Na nějaké nahodilé použití vám bezplatná služba ale poslouží dost dobře. 

3 Atlas Vpn Dulezite Funkce
Důležité funkce, které patří ke kvalitní VPN.

Bezpečnost

Každá VPN má mnoho možností využití a stejně tak nabízí spoustu benefitů. Jedním z hlavních důvodů, proč lidé VPN používají, je bezpečnost. Atlas VPN má několik bezpečnostních funkcí jako je blokování reklamy a malware, split tunneling, díky kterému můžete udělovat výjimky, u kterých aplikací se VPN připojení využívat nebude. Za zmínku také stojí použití nejmodernější protokolu WireGuard®, který využívá pokročilé kryptografické algoritmy, ale zároveň je velice rychlý a samozřejmě bezpečný.

4 Atlas Vpn Bezpecnost
Bezpečnostní štít Atlas VPN.

Ochrana soukromí

Atlas VPN má funkce, které chrání soukromí při používání internetu. Tato VPN má své DNS servery. Díky tomu se nemusíte obávat, že někdo bude zaznamenávat, jaké stránky na internetu navštěvujete. Atlas VPN má také pevně stanovené zásady o neshromažďování dat a aktivit uživatelů, což zvyšuje míru anonymity na nejvyšší úroveň. 

5 Atlas Vpn Ochrana Soukromi
Funkce pro ochranu soukromí.

Veškerou důvěryhodnost ochrany soukromí pak podtrhují technologie jako perfektní šifrování za pomoci AES-256 s IPSec/IKEv2 a WireGuard a přidává do mixu složky SHA-384 a PFS. Jestli vám ty zkratky nic neříkají, tak jsou to technologie a algoritmy, které se používají při šifrování. Hlavním smyslem jejich namíchání je vlastně vytvoření nerozbitného šifrování, které nikdo nedokáže prolomit a odposlouchávat. Nechybí tady ani funkce Kill switch, která vás v případě výpadku VPN okamžitě odpojí od internetu, takže žádná data neuniknout.

Přístup k obsahu

VPN se využívají k přístupu k blokovanému obsahu, který služby blokují na základě autorských práv. Kvůli tomu nemůžeme například sledovat některé pořady na Netflixu, Amazon Prime, BBC a podobně. Vždy jde vlastně o geoblokaci, kdy lidé z jiných zemí nemají právo sledovat jejich blokovaný obsah.

Atlas VPN má servery téměř po celém světě. Aktuálně je to 45 lokalit. Počet serverů bych tak úplně neřešil, protože některé VPN služby s tím umí z marketingových důvodů poměrně dobře čarovat, takže vedle jejich desetitisíců serverů pak vypadá Atlas VPN se svými 750 servery jako trpaslík. Ve většině případů použití virtuálních privátních sítí je vám ohromný počet serverů k ničemu. 

Atlasvpn Servery
Lokality serverů.

Daleko důležitější je, že Atlas VPN provádí nejen kvůli streamovanému obsahu optimalizaci serverů, aby se pořady nepřerušovaly, ale aby se přehrávaly plynule bez nějakého zdlouhavého načítání do vyrovnávací paměti a podobně. To je také možná jeden z důvodů, proč je Atlas VPN tak rychlá síť. Při hraní her tady neuděláte chybu.

Neomezené použití

Jeden z hlavních taháků, proč Atlas VPN používat, je právě možnost nainstalovat si aplikaci na neomezený počet zařízení, kde ji můžete za jednu cenu používat. To je dobrá nabídka vzhledem k tomu, že Atlas VPN má aplikace pro Windows, iOS, Mac, Android, Android TV, Amazon Fire TV. Protože jde o neomezený počet zařízení, tak se nabízí možnost připojit k VPN celou rodinu, ale nevím, zda to smluvní podmínky umožňují. 

Cena Atlas VPN

Jak už jsem psal, tak Atlas VPN je možné používat zdarma, ale nejedná se o plnohodnotnou VPN. Tedy alespoň ne z mého pohledu. Já od VPN očekávám více a to mi bezplatné VPN nenabídnou. Jediné plus je tady bezpečnost aplikace a důvěryhodnost poskytovatele, kdy si můžete být jistí, že vaše data nikdo nezneužije ani vám nebude šmejdit v zařízení. Teď se pojďme podívat na to, kolik Atlas VPN stojí.

Atlasvpn Cena 2023
Cena Atlas VPN.

Jak to u VPN bývá, tak je možné vybrat si z několika délek a cen předplatného. Nejkratší doba předplatného, kdy zaplatíte na 1 měsíc, je přirozeně nejdražší. Naopak cena předplatného na 2 roky vyjde nejlevněji, ale musíte počítat s tím, že zaplatíte za 24 měsíců najednou. Nemusíte se ničeho bát, protože když vám nebude VPN vyhovovat, tak zde platí 30 denní garance vrácení peněz. Jestliže chcete za VPN ještě více ušetřit, tak sledujte slevy a slevové kupony na Atlas VPN

AtlasVPN, jaký je rozdíl mezi verzí zdarma a Premium (placenou)?

Atlasvpn rozdíl mezi free a premium placeným tarifem

Rozdíl mezi verzí zdarma a prémiovou placenou verzí je v serverových lokalitách, kdy u verze zdarma jste omezení na 3 serverové lokace (3 státy) oproti 45 serverovým lokalitám v premium verzi. Zásadní rozdíl je také v množství přenesených dat. Ve verzi zdarma je datový přenos limitovaný na 5 GB měsíčně. Premium verze AtlasVPN nemá datový limit.

Placená verze AtlasVPN dále nabízí třeba servery optimalizované na streamovací služby a lepší přenosovou rychlost.

Atlas VPN – test rychlosti připojení

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)23,9821,94114
EU (Frankfurt)26,3139,1429
Austrálie (Sydney, Melbourne)27,089,68276
Nový Zéland (Auckland, Wellington)23,287,33308
Brazílie (Sao Paulo)12,972,14225
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)13,089,18137
celosvětově (průměr)21,114,9181,5

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnost připojit neomezený počet zařízení
- Někomu může vadit málo serverových lokalit
+ Extrémně jednoduchá aplikace
+ Servery optimalizované pro rychlost streamovací služby
+ Podpora WireGuard Protocol
+ Bezplatná verze (velice omezená)

Hodnocení a závěr

Atlas VPN je perfektní služba v poměru cena/výkon. Jednak má vlastní bezplatnou verzi, pak má ohromně jednoduché aplikace, ale hlavně má funkce, které u VPN nutně potřebujete. A to jak s důrazem na bezpečnost, konektivitu a možnosti využití. Tady by Atlas VPN dostalo nejvyšší počet bodů.

Pak je tady ale menší počet lokalit serverů. Tady Atlas VPN mnoho nenabídne orptoi například Private Internet Access VPN nebo ExpressVPN. Samozřejmě záleží na vašich preferencí, protože co je jednomu málo, to druhému bohatě stačí. Prostě záleží na tom, na co chcete virtuální privátní síť použít. Na běžné použití, ochranu soukromí, na sledování blokovaného obsahu a na hraní her je to dobrá volba.

Vy se u VPN zajímejte především o bezpečnost dat, kvalitu služby, rychlost připojení a také o cenu. Tady vás Atlas VPN nezklame. To mi věřte.

Pojďte si přečíst naše pravidelně aktualizované srovnání rychlých VPN.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..