Unnamed 15

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Mohou nástroje pro převod obrázku na text skutečně převést obrázky na upravitelný text? Hloubková recenze

Pryč jsou doby, kdy jsme museli extrahovat text z obrázků ručně. Nyní mohou lidé používat převodníky obrázků na text k extrahování a použití textu z obrázků a naskenovaných dokumentů.

Nástroje pro převod obrázku na text, známé také jako nástroje OCR, využívají nejmodernější nástroje pro optické rozpoznávání znaků – technologie pro identifikaci a extrahování textu z digitálních fotografií. Tyto nástroje jsou snadno dostupné online. S pomocí těchto nástrojů mohou uživatelé okamžitě převést obrázky na textové soubory.

V tomto příspěvku na blogu vyzkoušíme několik nástrojů pro převod obrázku na text, abychom zjistili, zda skutečně dokážou změnit textový obrázek na upravitelný text.

Testování různých nástrojů pro převod obrazu na text

Při našem hledání převodníků z obrázku na text jsme narazili na několik nástrojů. Náhodně jsme vybrali dva z nich: Imagetotext.info a OCR.best. Pojďme je jeden po druhém otestovat, abychom zjistili, zda dělají přesně to, co prezentují na svých stránkách.

První nástroj, který jsme testovali: Imagetotext.info

Tento nástroj je zdarma a nevyžaduje vytvoření účtu. Vybrali jsme náhodný textový obrázek uložený v našem počítači a prošli jsme jej nástrojem. Nástroj byl snadno použitelný a nedělalo nám problém extrahovat z fotografie upravitelný text.

Zde je textový obrázek, který jsme vložili do nástroje:

Unnamed 17

Nástroj extrahoval veškerý text s největší přesností za méně než sekundu.

Výstup nástroje:

“Černé díry jsou oblasti ve vesmíru, kde ani ty rychleji se pohybující části nemohou uniknout kvůli intenzivní gravitaci. Protože ani světlo nemůže uniknout, získalo své jméno černá díra. Karl Schwarzschil, německý fyzik a astronom, vyvinul v roce 1915 přesné řešení Einsteinových obecných aproximací relativity, což ho vedlo k vytvoření současného konceptu černé díry.“

Unnamed 16

Jak můžete vidět výše, uživatelé mají také možnost zkopírovat nebo stáhnout výsledný extrahovaný text.

Poté jsme se rozhodli to znovu otestovat s online adresou obrázku. Vybrali jsme náhodný obrázek dostupný online a vložili jeho adresu URL do nástroje.

Unnamed 21
Unnamed 18

Jak se očekávalo, nástroj fungoval dobře a extrahoval text z online adresy URL obrázku.

Druhý nástroj, který jsme vyzkoušeli: ocr.best

Tento bezplatný převodník OCR přichází s přehledným a jednoduchým uživatelským rozhraním. Naše testy s tímto nástrojem proběhly hladce. Při používání jsme se nesetkali s otravnými výzvami k přihlášení či registraci.

Vyzkoušeli jsme to s následujícím obrázkem, který byl dostupný na našem PC.

Unnamed 19

Převedení výše uvedeného obrázku na upravitelný text trvalo nástroji zlomek sekundy.

Výstup nástroje:

“Změna klimatu je skutečná a má širokou škálu dopadů, které budou postupně zhoršovat problémy téměř každé lidské bytosti na planetě. Všechny nejzávažnější dopady klimatu jsou zaznamenány jako vyšší frekvence změny intenzity vln, rozsáhlé neúrody a významné události v oblasti výskytu zvířat a rostlin, jsou spojeny.“

Unnamed 20
Unnamed 22

Šli jsme na další test zahrnující online adresu URL obrázku.

Unnamed 23

Vložili jsme adresu URL online obrázku a klikli na “Extrahovat“.

Unnamed 24

Nástroj během okamžiku úspěšně převedl online textový obrázek na upravitelný text (jak je znázorněno na obrázku výše).

Závěr

Testovali jsme dva náhodné převodníky z obrázku na text, abychom zjistili, zda dokážou přesně převést textový obrázek na upravitelný text. Překvapivě oba nástroje dělaly přesně to co měly a velmi dobře. Dá se tedy s jistotou říci, že nástroje pro převod obrázku na text dokážou skutečně extrahovat text z obrázků s největší přesností. Uživatelé mohou těmto nástrojům důvěřovat ve všech svých potřebách převodu obrázků na text.

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..