Fotobanky, fotky a obrázky zdarma

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Kde sehnat fotky pro svůj web zdarma a legálně?

Vytváříte si vlastní webové stránky, ale schází vám ilustrační fotografie? Jako nejsnazší řešení se zdá si je prostě stáhnout z internetu, to vám ale rozhodně neradíme. Fotografie coby autorské dílo je totiž ochráněna autorskými právy, takže můžete být za její použití postiženi. A navíc, fotografií, které dali neznámí dárci k dispozici zdarma, je více než dost. Posuďte sami. 

Vyhledávejte rovnou na Google

V první řadě lze ale využít vyhledávání na Google. To totiž umožňuje vyhledávání obrázků na základě nejrůznějších kritérií, jako je například velikost obrázku, ale také podle toho, zda je obrázek volně k použití. Do vyhledávání v Google vepište klíčové slovo pro vyhledávání obrázku. Poté, co se zobrazí výsledky vyhledávání, přepněte do položky Obrázky. Zde poté klikněte na položku Nástroje a poté na seznam Práva k užití. Z něj pak vyberte položku Povoleno opětovné využití. 

Fotobanky – bezedné studnice fotek

Dále můžete využít nejrůznější fotobanky, které nabízí i velmi kvalitní obrázky zdarma. Vždy však dávejte pozor, pro jaké případy se za obrázky neplatí. Některé fotobanky totiž rozlišují mezi použitím komerčním a nekomerčním. Pokud budete chtít fotografie uvést například na stránkách svého e-shopu, pak jde již o komerční využití, stejně jako například ilustrační fotka v internetovém časopise. 

Pixabay.com – největší a nejslavnější

Fotobanka Pixabay

Internetová fotobanka pixabay.com nabízí více jak 1,4 milionu obrázků. Určitě se nejedná o nějaká nepovedená díla laiků. Naopak, jde o obrázky efektní, vysoce profesionální, ze kterých vás bude až přecházet dech. Fotogalerie nabízí mnoho úžasných ilustračních obrázků, ze kterých si stačí jen vybrat. To provedete tak, že vepíšete klíčové slovo do formuláře. Následně se zobrazí obrázky, které danému klíčovému slovu vyhovují. U každé fotografie si navíc můžete vybrat z několika velikostí, ty postačí i pro případ tisku fotografií. Stažení vás pak nic nestojí, jen jste vybízeni, abyste případně zakoupili autorovi kávu. Na serveru najdete také překrásná videa. Pokud kliknete na položku Sponzorované obrázky, dostanete se do galerie Shutterstock, která nabízí zpoplatněné obrázky ke komerčnímu využití. 

Přejít na fotobanku Pixabay.com

 

Splitshire.com – i pro komerční užití

Fotobanka Splitshire

Internetová galerie splitshire.com nabízí téměř tisíc fotografií a to i ke komerčnímu použití. Opět se jedná o nádherné fotografie  z přírody s působivou atmosférou. Fotografie jsou rozdělené do kategorií, jako například jídlo, příroda, svatby, technologie, ulice, lidé atd. Web nabízí i ilustrační videa, která by se vám mohla hodit ledaskam jako podklad. Fotografie jsou k dispozici zcela bezplatně, a to v případě inzertních materiálů, nebo pro použití v internetových magazínech a v mnoha dalších případech. 

Přejít na fotobanku Splitshire.com

 

Jeshoots.com – představí i tvůrce

Fotobanka Jeshoots

Možná byste to na první pohled nepoznali, ale fotobanka jeshoots.com je česká fotobanka, kterou před čtyřmi lety založil Jan Vašek z Prahy. Obrázky, které si odsud můžete stáhnout, jsou skutečně překrásné a profesionálně vyvedené. Stránky nabízejí hodně fotografií z České republiky, kromě toho jde ale o spousty krásných fotografií z nejrůznějších segmentů života. Fotobanka uvádí, že její obrázky můžete použít zcela podle vlastního uvážení. Pochopitelně, že je jen nelze prodávat. U fotografií se zobrazí také pár větiček o tom, kdo fotku pořídil. 

Přejít na fotobanku Jeshoots.com

 

Picjumbo.com – další česká fotobanka

Fotobanka Picjumbo

Fotobanku picjumbo.com založil Viktor Hanáček před  pěti lety. Viktor je nejenom programátor, ale duší také umělec, miluje právě fotografování. Fotky, které Viktor na stránkách nabízí, jsou údajně zcela zdarma a bez omezení užívání. Najdete zde kategorie Sníh, Jídlo, Láska, Prázdniny, Příroda, Cesty a mnohé  další. Opět se jedná o profesionální velmi povedené fotografie, které skvěle doplní jakýkoliv text. Fotky mají atmosféru a jistě si z nich vyberete tu pravou. 

Přejít na fotobanku Picjumbo.com

 

Pexels.com – pro skutečné profesionály

Fotobanka Pexels

Webová galerie pexels.com poskytuje své obrázky jak pro komerční, tak pro nekomerční užití. Galerie nabízí fotografie z nejrůznějších lidských oborů, skvělá je třeba její byznys část, ve které najdete výborné fotografie pracovního rázu. Pokud si myslíte, že jste také dobří fotografové, pak se můžete zapojit i vy. Pokud sem totiž nahrajete své vlastní fotografie, pak můžete  vyhrát  zajímavé finanční ceny! 

Přejít na fotobanku Pexels.com

 

Libreshot.com – hodnotí  fotky 

Fotobanka Libreshot

Internetovou galerii libreshot.com založil marketingový specialista Martin Vorel. Ten nabízí fotografie pro komerční i nekomerční užití zdarma, takže je lze použít třeba na sociální média, do magazínů, elektronických knih i na plakáty. Fotky se můžou hodit blogerům, učitelům, studentům, novinářům a třeba také vám. Fotografie na webu se také hodnotí a můžete si vyfiltrovat ty, které se posledních 24 hodin nejčastěji stahovali, nebo ty, které jsou nejlépe hodnocené. Obrázek lze stáhnout v původní velikosti, dále pak v malé velikosti a přímo na webu je možné obrázek zmenšit, nebo třeba oříznout. 

Přejít na fotobanku Libreshot.com

 

Kaboompics.com – fotky s atmosférou 

Fotobanka Kaboompics

Pokud hledáte krásné stylové fotografie s atmosférou, pak jste na webu kaboompics.com na tom pravém místě. Na webu se nemusíte nijak registrovat, pouze si fotku vyhledáte po zadání klíčového slova. Pokud by se na webu žádná fotka podle zadaného klíčového slova nenacházela, pak vám jsou nabízeny fotografie z placeného webu. Fotky si lze stáhnout ve třech různých velikostech, vyhledávat lze na webu zadáním klíčového slova, nebo prohledáváním kategorií. 

Přejít na fotobanku Kaboompics.com

 

Víte o nějakých dalších zdrojích bezplatných fotek? Podělte se o ně s námi dole v komentářích.

Zdroje:

Použité obrázky – pixabay.com

4/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

3 Komentáře

  1. V seznamu chybí pinterest.com, který, jste-li přihlášeni, vám vyhledává a na mejlík zasílá odkazy na fotky, videa nebo i texty podle toho, co jste si zadali, že vás zajímá.

    1. Ďakujeme za tip. Určite nám v zozname chýba viacero zdrojov, ale u Pinterestu som si neni istý ako je to s právami (licenciou) na fotky. Určite sa tam nájdu aj fotky, ktoré je možné ľubovolne použiť, ale myslím si, že to bude skôr menšina. Ale môžem sa mýliť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..