Dříve jsem nikdy ani neuvažoval o využití zahraničního webhostingu. Jednak kvůli technické podpoře, kterou jsem považoval za lepší mít „doma“ a jednak kvůli rychlosti. Dříve se stránky ze zahraničí načítaly pomaleji. Tyhle důvody postupně opadly, čtěte dále.

Dnes už je internet na takové úrovni, že zahraniční webhosting, třeba v USA, se dá využívat naprosto plnohodnotně i v Česku a rozdíly v načítání rychlosti jsou nepatrné.

Webhostingové společnosti v USA jsou obrovské. Díky tomu jsou schopné využívat nejnovější technologie a zároveň držet ceny na úrovni, o kterých se nám u kvalitního webhostingu v Čechách ani nezdá.

Technická podpora je dnes už běžně non-stop, takže problém s rozdílným časovým pásmem padá. Samozřejmě je zde jazyková bariéra. Pokud neumíte anglicky, musíte využít některého kamaráda, který anglicky umí a v případě potřeby vám zajistí komunikaci s technickou podporou.

Technickou podporu mají webhostingy buď telefonickou nebo přes email nebo chat. Osobně nejraději využívám jejich chat. Je to rychlé a nemusím řešit telefonování ze Skype. Na telefonování na technickou podporu do zahraničí samozřejmě využívám Skype – volání za pár korun do celého světa.

Dlouho jsem s objednáním zahraničního webhostingu otálel, protože jsem konzervativní. Nakonec jsem přece jen zkusil pod tlakem okolností zahraniční webhosting. Rval jsem si vlasy, že jsem to neudělal dřív. Rychlost je naprosto v pořádku, ale hlavně jejich technické řešení je tak profesionální, že o tom se mi v Česku ani nezdá u žádného českého webhostingu.

Není se čeho bát! – Například tyto stránky běží na zahraničním webhostingu. Poznali jste rozdíl v rychlosti načítání? Připadá vám, že jsou stránky pomalé nebo nějak špatně fungují?

Výhody zahraničního webhostingu

  • Cena – zahraniční webhosting je o hodně levnější
  • Kvalita – velmi vysoká kvalita služeb
  • Non-stop technická podpora

Nevýhody zahraničního webhostingu

  • Nutnost komunikace v angličtině
  • Načítání stránek je v Česku o malinko pomalejší
  • Nutnost platit webhosting kreditní kartou (pro mě to nevýhoda není, protože i český webhosting platím kartou, ale pro někoho to nevýhoda je)

Hlavní důvody, proč využívám zahraniční webhosting: Nízká cena a současně vysoká kvalita.