Ai Nastroje

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

AI nástroje pro generování textu pro copywritery a marketéry: Vyzkoušíte je na vaše články, e-maily či příspěvky?

Máte chuť otestovat AI nástroje pro generování textů? Připravili jsme pro vás seznam nástrojů, které generují texty různých délek, pro různé účely – od esejí a blogových příspěvků po příspěvky na sociální sítě či popisky videí na Youtube.

ChatGPT

AI nástroj ChatGPT ke generování textů chce otestovat tak mnoho uživatelů, že ve free verzi je v době vysoké poptávky často omezená dostupnost. Pokud se vám podaří přihlásit, používání není zatím nijak omezeno. Od prvního února je dostupný placený balík ChatGPT Plus. Mezi jeho výhody patří nepřetržitá dostupnost nástroje, rychlejší odpovědi v chatu a prioritní dostupnost nové funkcionality.

Chatgpt Cena

Nástroj funguje formou chatu, kde můžete klást dotazy různé složitosti. ChatGPT si dokáže zapamatovat celou diskusi, můžete se odvolávat na předchozí otázky. Podrobnosti o ChatGPT si přečtěte v našem článku: Na co všechno se můžete umělé inteligence ChatGPT zeptat?.


MightyGPT – ChatGPT do Whatsappu?

MightyGPT umožňuje chatování s GPT-3 modelem přes chatovací aplikaci WhatsApp. Připravuje se také verze pro iMessage. Po zakoupení předplatného vám zašlou telefonní číslo, které si přidáte do kontaktů ve WhatsAppu a rozhovor může začít. Prohlédněte si následující video, jak konverzace s kontaktem „Mighty GPT“ ve WhatsAppu probíhá:

Z recenzí uživatelů jsme se dozvěděli, že je přidána i možnost zadávat audio dotazy. ChatGPT je postaven na jazykovém modelu GPT-3 a finálně vyladěn na modelu GPT-3.5, v MightyGPT se zřejmě používá OpenAI API pro starší verzi jazykového modelu GPT-3, API pro novější verzi zatím není dostupné.


Jasper

Podobně AI nástroj Jasper ke generování textů poskytuje zdarma na pět dní trial verzi, ve které je dostupná plná funkcionalita. V trial verzi je však omezená délka textu, který si můžete vygenerovat, na 10 000 slov.

Jaspeai Cena

Je to nástroj určený pro marketéry a copywritery či tvůrce textů na weby, při generování textů můžete využívat šablony, do kterých vyplníte například oblast, které se text týká, tón komunikace („tone of voice“), vstupní text a výsledkem je několik návrhů výstupního textu. Dostupný je ve více než 25 jazycích, včetně češtiny a slovenštiny. Co všechno Jasper umožňuje si přečtěte v našem článku: Recenze: Jasper AI aneb budoucnost copywritingu patří umělé inteligenci. Kromě textů umožňuje také generování obrázků.


Writesonic

Další AI tool pro pro marketéry, copywritery či tvůrce textů na weby je Writesonic. Umožňuje vygenerovat delší články, eseje či ebooky, ale také kratší texty jako obchodní e-maily, statusy na sociální sítě, texty PPC reklam či popisy produktů v eshopu. Zadáte alespoň pěti slovy popis, o čem má vygenerovaný text být, zadáte SEO klíčová slova a generujete! Ovládá až 25 jazyků, včetně češtiny a češtiny.

Dostupná je free verze, ve které můžete vygenerovat maximálně 6 250 slov.

Ai Writesonic Cena

Ve všech balících je dostupný i Chatsonic, chat na podobném principu jako ChatGPT, který umožňuje nejen textové, ale i audio dotazování a vyhledávání odpovědí i v aktuálních informacích pomocí Google. Například ChatGPT byl trénován na datech do roku 2021, proto pozdější informace v odpovědích nezohledňuje. A také Picturesonic ke generování obrázků.


Copy.ai

Další AI tool pro marketéry a copywritery je Copy.ai, který umožňuje generování blogů, příspěvků na sociální sítě či e-mailů. Balíček Free je vlastně 7denní trial verze balíku Pro, přístupná pro 1 uživatele. Podobně jako například Jasper funguje na principu šablon, ze kterých si některou na začátku zvolíte, následně si vyberete tón komunikace a necháte vygenerovat text. Blogové články můžete generovat po odstavcích, každý odstavec můžete nechat vícekrát přepsat. Dostupný je ve více než 25 jazycích, včetně češtiny a slovenštiny.

Copi Ai Cena

Jenni.ai

AI nástroj Jenni má škálovatelné ceny, žádné pevné balíčky. Jednoduše si zvolíte délku textu (počet slov) a podle toho se vypočítá cena. K otestování je dostupná i free verze. Nejdříve napíšete nadpis, následně vám systém bude nabízet generovaný text po větách. Větu můžete odsouhlasit, nechat vygenerovat celé znění nebo přidat citaci – správně se označí v textu a na konci textu se vytváří seznam citací. Jenni.ai generuje texty zatím pouze v angličtině. Přestože jsme zadali nadpis v češtině, generovaný text byl v angličtině. Tento způsob generování textu mohou využít blogeři, ale také studenti pro své školní práce.

Jenni Cena

Syllaby.io

Nástroj Syllaby je vhodný pro všechny firmy zaměřené na služby. Podle zadaných kritérií vám připraví obsahový plán pro sociální sítě, můžete si vygenerovat scénáře videí, blogové články i kalendář publikování. Nástroj jako zdroj informací vyhodnocuje obsahy na sociálních sítích. Dostupná je 7 denní trial verze zdarma (je však třeba zaregistrovat platební kartu, proto dejte pozor na vypršení trial verze).

Syllaby Cena

Predis.ai

Umělá inteligence Predis vám vygeneruje příspěvky na sociální sítě, jako obrázky nebo videa ve čtvercovém nebo portrétovém formátu. Videa jsou jednoduchá, ve formě animované prezentace, kde můžete ovlivnit rozložení a pohyb různých obrázků a textů. Navíc vám nástroj umožňuje pro takto připravené příspěvky naplánovat jejich zveřejnění. Dostupná je free verze, ve které si můžete vygenerovat až 15 příspěvků. Ostatní balíky Solo, Starter a Agency se liší počtem značek, pro které chcete příspěvky vytvářet a počtem vygenerovaných příspěvků. Při ročním předplatném máte dva měsíce zdarma.

Predis Cena

Nástroj umožňuje analyzovat vaši konkurenci na Facebooku nebo Instagramu. Výsledkem analýzy je porovnání témat, hashtagů a angažovanosti sledovatelů během zvoleného období.


Tome

Potřebujete vytvořit zajímavou osobní prezentaci, prezentaci produktu či firemní prezentaci? Může vám pomoci AI nástroj Tome. Dostupná je zatím Beta verze s několika šablonami. Zadáte nadpis prezentace a systém vám vygeneruje několik stránek prezentace. Můžete je upravovat, přegenerovat podnadpisy, texty i obrázky. Obrázky můžete vygenerovat pomocí systému Dalle-E. Můžete systém požádat o vygenerování dalších podstránek. Texty lze generovat i v češtině nebo slovenštině, ale nejsou dokonale gramaticky správné.

Tome Cena

Generování osmistránkové prezentace trvalo asi 2 minuty. Aplikace se nám jeví méně intuitivní než ostatní, například jsme nenašli možnost vkládat vlastní obrázky. Pokud vygenerovanou prezentaci vezmete jako základ, získáte inspiraci, kterou můžete použít jako osnovu, poutavé nadpisy, podnadpisy a texty, vyzkoušet různé rozložení slajdů a podobně. Následně ji dotvoříte podle vašich potřeb, vložíte vlastní obrázky, pokud vám nevyhovují vygenerované, případně upravíte texty.


Genially

AI nástroj Genially vám umožňuje generovat prezentace, infografiky, různé manuály i videoprezentace. Je dostupný i zdarma, ale v placených balících Student nebo Edu Pro získáte možnost stáhnout si výsledky ve formě pdf, jpg nebo videa jako mp4. Nejvyšší balíček je vhodný pro firemní zákazníky a umožňuje si uložit Brand Kit – cosi jako firemní barvy, styly, fonty a podobně. Prezentace se vytvářejí na základě šablon, některé šablony jsou dostupné pouze v placených balících, jsou označeny žlutou hvězdičkou. Na rozdíl od nástroje Tome, tady si texty musíte doplnit sami. Nástroj Genially připomíná grafický nástroj Canva. Šablony jsou velmi podrobně zpracovány, jistě budou při tvorbě prezentace velkou inspirací, možnosti přizpůsobení výsledku jsou v menu stejně bohaté jako v Canvě. 

Genially Cena

Beautiful.ai

Nástroj Beautiful slouží k vytváření prezentací. Použití je velmi jednoduché, krok za krokem můžete vybírat z velkého množství šablon slajdů a přizpůsobit je vašim potřebám. Systém se stará o snadné přemisťování prvků (např. zvětšování obrázků, animace grafů apod.) a umísťuje je oku lahodícím způsobem. Je možné vkládat velké množství obrázků, grafických prvků, grafů, animovaných prvků a podobně.

Dostupné jsou placené balíky Pro, Team a Enterprise, můžete si vyzkoušet trial verzi Pro nebo Team balíčku, avšak nejprve musíte zaevidovat platební kartu (takže pozor na vypršení trial verze, pokud nástroj chcete jen testovat a nechcete, aby se vám z karty automaticky stáhla platba, doporučujeme po registraci zkontrolovat nastavení ve vašem účtu).

Beautifulai Cena

Rytr.me

Nástroj Rytr můžete využít ke generování textů i obrázků. Pokud zůstanete u free verze, jste omezeni délkou vygenerovaného textu 10 000 znaků a počtem obrázků 5.

Nástroj lze použít ve více než 30 jazycích, mezi nimi jsou i slovenština a čeština. V nástroji je zabudována kontrola na plagiátorství. Na začátku zvolíte jazyk výstupu, tón komunikace a šablonu textu – od příspěvku na Facebook, meta dat pro weby či popisků k Youtube videím přes byznys nápady, popisy produktů a FAQ po dlouhé blogové příspěvky. Následně vám systém nabídne vygenerovaný text. U kratších textů automaticky několik variant, u dlouhých textů si můžete počet vygenerovaných variant textu zvolit.

Rytrme Cena

Shrnutí a závěr

V článku je seznam nástrojů, které všem, kteří pracují s texty, umožní pracovat efektivněji. Některé nástroje opravdu využívají pokročilé textové generování, některé využívají hlavně silných šablon, které zobrazí vaši prezentaci či příspěvek oku lahodícím způsobem a inspirují vás při tvorbě obsahu. Vyplatí se vyzkoušet free nebo trial verze. Máte zkušenosti s některým nástrojem? Podělte se o ně v komentářích.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..