Pokud už jste také překonali poslední strachy ze zahraničního webhostingu, jaké jsem například měl já, pak můžeme přistoupit k objednávce.

Nejdříve si otevřete webovou stránku Bluehost. Díky partnerství s nimi se vám kliknutím na můj odkaz aktivuje sleva a nebudete platit plnou cenu.

OTEVŘÍT STRÁNKU BLUEHOST S AKTIVOVANOU SLEVOU

Tak a co dál? Připravil jsem pro vás malý návod, jak objednat zahraniční (USA) webhosting Bluehost. Vše je popsané maximálně jednoduše a přikládám i snímky obrazovek, takže by pro vás objednání neměl být problém.

Po otevření stránky Bluehost kliknutím na odkaz výše uvidíte jejich titulní stránku, kde vás nemusí nic zajímat, jen tlačítko Sign Up Now. Klikněte na tlačítko Sign Up Now. Tím se dostanete na další stránku, kde už začíná objednávka.

Bluehost návod - jak objednat - první krok

V dalším kroku si budete volit, jestli chcete novou doménu nebo využijete doménu, kterou už máte. Součástí webhostingu je jedna doména na 1 rok zdarma (pouze s koncovkami .com, .net, .org, .info, .biz, .us). Pozor, je zdarma jen na první rok, takže pokud si myslíte, že nějak extra ušetříte, tak to tak úplně není. Každý další rok budete muset platit za prodloužení. Objednávat si doménu „jen tak,“ protože je zdarma, vám nedoporučuji.

Volba domény je velmi důležitá. Bude to vaše hlavní doména celého webhostingu a i když budete mít pod webhostingem hostováno víc webů, s hlavní doménou se budete neustále setkávat při přihlašování do administrace atd.

Jak objednat Bluehost - volba domény

V dalším kroku už budete vyplňovat údaje o sobě, volit si dodatečné služby, platební období a vyplňovat údaje o platební kartě.

Vyplnění první tabulky je celkem jasné, pokud si nejste jistí napsal jsem vám do obrázku do příslušných políček český překlad.

Pod první tabulkou je možnost zvolit si vysoce výkonný webhosting za o hodně vyšší, než základní cenu. Takový webhosting byste potřebovali na webové stránky s vysokými nároky. Například pokud máte webové stránky, kam se dívají desítky tisíc lidí denně, pak určitě neobjednávejte základní webhosting za základní cenu. Potřebujete pak jiné řešení, například zvolit tento výkonný webhosting. Pokud ovšem máte webové stránky s desítkami tisíc návštěv denně, pak tohle určitě víte. Pokud máte stránky se stovkami nebo tisíci návštěvami denně a nemáte na nich nějaké obrovské náročné automatické systémy nebo náročné skripty, běžný webhosting za základní cenu vám bude stačit a nemusíte tohle vůbec řešit.

Dále si vyberte platební období. Nejlevnější cena je pro platbu na 2 roky dopředu. Pokud to myslíte s webhostingem vážně, pak vám tuto volbu můžu s klidným srdcem doporučit. Bluehost je obrovská firma a tak si nemyslím, že hned tak může zkrachovat a nechat vás na holičkách.

Hned pod platebním obdobím si můžete zvolit dodatečné služby.

  • První je automatická kontrola webu na přítomnost virů a další ochranné prvky. Pokud nejste moc znalí a přitom si chcete na web instalovat všelijaké skripty stažené z internetu, pak vám tuto volbu doporučuji. Jinak se vystavujete riziku, že vám webhosting bude zablokován třeba z toho důvodu, že si na web nainstalujete nějaký skript, který má bezpečnostní díru a nějaký robot přes něj začne spamovat. Bluehost vám pak celý webhosting zablokuje, dokud chybu neodstraníte. Tohle je běžný postup i u wehostingů u nás, tak to prostě chodí.
  • Druhá možnost je rozšířené zálohování. Webhosting je samozřejmě dobře zabezpečený na ztrátu dat, ale pokud třeba omylem smažete nějaká data a všimnete si toho kdoví kdy, bez těchto záloh máte smůlu, data jsou pryč. Pokud byste tuto volbu zatrhli, tak data ze zálohy obnovíte velmi snadno. I třeba pokud vám na web zaútočí nějaký pirát a poškodí soubory, díky zálohování web dostanete velmi snadno do původního stavu.

Pak už jen vyplňte údaje o platební kartě a klikněte na Next. Pokud byste něco vyplnili špatně nebo nevyplnili povinné údaje, tato stránka se zobrazí znovu a požadované údaje budou zvýrazněné.

Jak objednat zahraniční webhosting bluehost - vyplnění údajů

Platba nám už prošla a nyní už vám Bluehost jen gratuluje k úspěšné objednávce.

Co je nyní potřeba je vytvořit si heslo pro vstup do administrace webhostingu. Nejdříve klikněte na odkaz:

Objednání zahraničního webhostingu Bluehost - poslední kroky objednávky

Nyní vepište do obou polí Vaše vymyšlené heslo do administrace webhostingu.

Heslo musí obsahovat alespoň jedno velké písmeno, jedno malé písmeno, jedno číslo, jeden symbol a musí být minimálně 8 znaků dlouhé. Je to poměrně složité, ale věřte, je to pro vaši bezpečnost.

Objednávka zahraničního webhostingu Bluehost - vytvoření hesla

Nyní vás objednávka přesměruje na vstup do administrace (té říkají cPanel):

Přihlášení do administrace Bluehost

A jste v administraci:

Náhled administrace cPanel Bluehost

O tom, co vše a jak se nastavuje v administraci, napíšu někdy příště. Vězte, že je to s českými webhostingy nesrovnatelné, o hodně lepší.