Ai Konverzacni Sluzba Bard

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Čekání na Barda – jaké AI novinky Google nabídne ve svém streamu?

V youtube streamu Googlu dnes budou oznámeny novinky. Jak CEO Googlu Sundai Pichai ve svém blogu 6. února naznačil, jednou z nich bude spuštění AI konverzační služby Bard, nástavby k jazykovému modelu LaMDA.

Google Stream Bard

Bude Bard podobný AI koverzační nástroj jako ChatGPT od Open AI? 

ChatGPT byl vytrénován na množině dat dostupných do roku 2021 (texty z webů, knih, sociálních sítí, s použitím filtrů pro odstranění škodlivého nebo nekvalitního obsahu). ChatGPT není napojen na internet, proto neumí poskytnout čerstvější informace známé až po roce 2021.

Podle Sundaia Pichaia Bard čerpá informace z webů a poskytuje velmi čerstvé informace. Jako příklad uvedl, že Bard bude schopen devítiletému dítěti vysvětlit nové objevy z Webbova vesmírného teleskopu. Webbův teleskop byl vypuštěn v prosinci 2021 a první obrázek, který poskytl, byl zveřejněn 12. července 2022. To naznačuje, že data v Bardovi jsou čerstvější než data v ChatGPT. Ovšem není jasné, zda Bard bude napojen na internet. Odpověď na tuto otázku se, doufám, dozvíme ve streamu.

Bude Bard dostupný pro testování široké veřejnosti stejně jako ChatGPT? 

Podle blogu Sundaia Pichaia bude Bard dostupný pro důvěryhodné testery, aby po pár týdnech mohl být zpřístupněn pro širší veřejnost. Znovu netrpělivě čekáme, co se dozvíme ve streamu.

Více o práci AI inženýrů v googlu si můžete přečíst v našem článku Příběh Blakea Lemoinea: Proč Google vyhodil AI inženýra?.

Začal souboj dvou AI gigantů Google a Microsoftu?

Máte ve zvyku vyhledávat pomocí Google? Bing je druhý nejpoužívanější internetový vyhledávač a patří Microsoftu. Microsoft je majoritním investorem do vývoje umělé inteligence v Open AI

Představte si dnešní vyhledávání. Jaké výsledky poskytují vyhledávače? Porovnali jsme výsledky v Googlu a Bingu v následujícím videu.

Google poskytne jako první seznam vědeckých článků, následuje sekce Podobné poptávky, kde jsou vyjmuty otázky a odpovědi s odkazy na weby, které Google považuje za autoritativní, a poté následují ostatní weby. Vpravo je většinou nalinkován záznam z Wikipedie. Bing jako první zařadí shrnutí z vědeckého článku, následuje seznam vědeckých článků a poté ostatní weby. Záleží na konkrétních klíčových slovech, ve výsledcích mohou být také obrázky, produkty z Google nákupů a podobně. Samozřejmě, oba weby jako první poskytnou sponzorované odkazy, pokud se k danému tématu nacházejí v jejich reklamních systémech.

Microsoft své novinky ohlásil o den dříve než Google. Jeho plánem je propojit AI chat se svým vyhledávačem Bing. Můžete si už vyzkoušet novou verzi Bingu? Zatím jsou dostupné pouze příklady, jak bude Bing s chatem fungovat, a můžete se zařadit do seznamu čekatelů. Prohlédněte si naše video nebo si to přímo vyzkoušejte na stránce Bingu.

Vnímáte to i vy jen jako zaujetí pozice jednoho soupeře před soubojem? Na konkrétní zkušenost si ještě chvíli počkáme. Jakou pozici v souboji zaujme druhý soupeř? Netrpělivě čekáme na dnešní Google streamování, co všechno už Bard umí.

Nejpodstatnější částí tohoto souboje však nesmí zůstat pouze rychlost vývoje a nasazování novinek. Z hlediska uživatele internetových vyhledávačů je nejdůležitější, aby lidé obdrželi pravdivé odpovědi. Dnešní jazykové modely jsou statistické, odpovědi predikují na základě tréninkových dat, ne vždy je odpověď pravdivá, i když zní tak lidsky. Přečtěte si o zkušenosti webu CNET (globální stránka, která publikuje recenze, články, podcasty a videa o technologiích), který využíval AI pro tvorbu článků, ze 77 publikovaných článků až 44 obsahovalo nepravdivé informace. Co se stane, když se mezi tréninková data jazykových modelů dostanou takové nepravdivé články?

Základní pojmy z oblasti umělé inteligence naleznete vysvětlené v článku Jak funguje dnešní umělá inteligence?.

Chcete-li do větší hloubky porozumět, jak fungují jazykové modely, na kterých jsou konverzační nástroje postaveny, doporučujeme vám článek Na co všechno se můžete umělé inteligence ChatGPT zeptat?

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..