eshop levně a rychle

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Jde si založit eshop rychle a levně?

Našli jste díru na trhu a chtěli byste se pustit do provozování e-shopu? Na výběr máte hned několik řešení, která vám rádi představíme.

Podnikání na zkoušku

Toužili jste vždy podnikat, ale nesebrali jste odvahu? Provozování e-shopu vám poskytne možnost si podnikání vyzkoušet, ale přitom bez příliš velkých nákladů, například za pronájem kanceláří, či prodejny a skladu. Přitom právě zde se ukáže, nakolik jste šikovní a nakolik se dokážete učit. Internetový marketing je mimořádně živé odvětví, ve kterém se děje stále něco nového. Pokud budete pozorní, zjistíte, že prodeje můžete výrazně ovlivnit a případně zazářit a své podnikání pořádně nakopnout a rozjet. E-shop můžete na začátku provozovat i vedle svého běžného povolání, takže neriskujete ani ztrátu zaměstnání, které vás živí. A v případě, že se zadaří a prodeje budou utěšeně stoupat, můžete se stát podnikatelem na plný úvazek.

E-shop na míru je nejnáročnější a nejdražší

Začněme od té úplně nejtěžší varianty, která je náročná jak na finance, tak na čas a odbornou pomoc. Tou je vybudování e-shopu na „zelené louce“. Tedy vymyšlení zcela unikátního řešení. Takový e-shop bude přesně vyhovovat vašim požadavkům, může být uživatelsky velmi zajímavý a originální. Na druhou stranu vymyslet takové řešení není snadné, stejně jako e-shop naprogramovat. V takovém případě se neobejdete bez pomoci odborné firmy na tvorbu www stránek. Nesmíte také zapomenout na to, že si musíte sami zajistit webový prostor, ve kterém budete e-shop provozovat, tedy webhosting. Dále nesmíte zapomenout na zajištění správné domény, tedy www adresy vašeho e-shopu.

Přesná cena a čas dokončení nejsou přesně známy

V závislosti na tom, jak obsáhlý tento e-shop bude a kolik funkcí bude umožňovat, se bude také odvíjet cena za vývoj tohoto e-shopu. Nejde rozhodně o lacinou záležitost, navíc cena za tvorbu e-shopu nejde na začátku velmi snadno odhadnout. Vývoj zcela nového e-shopu je totiž živý projekt, který se může během realizace značně měnit. Cena, kterou za e-shop zaplatíte, je ale celou finální, neplatíte již žádné další měsíční poplatky, případně jen poplatky za správu a podporu e-shopu, pokud jí nejste schopni vy sami.

Stejně tak bývá také těžké odhadnout správně čas dokončení a spuštění e-shopu. Vždy je třeba počítat s tím, že e-shop bude vykazovat jisté nedostatky, které jsou třeba v prvních dnech provozu vychytat. Jde tedy o náročné řešení i pro zadavatele, který musí e-shop určitou dobu testovat. Toto řešení je tedy vhodné pro větší společnosti a pro e-shopy s mnoha položkami, které mají profesionální background a prodeji přes internet se plně věnují. E-shop na míru si bude těžko stavět někdo, kdo hodlá e-shop provozovat pouze jako přivýdělek.

Pronájem e-shopu

Pokud se nechcete zaobírat vymýšlením toho, jak bude e-shop fungovat a vypadat, nechcete čekat delší dobu, než se naprogramuje a odladí a potřebujete začít prodávat co nejdříve, můžete využít pronájem již hotového e-shopu. Takový e-shop dokážete zprovoznit na pár kliknutí, ovládání je intuitivní, nemusíte mít žádné odborné znalosti. Toto řešení navíc nabízí i určitý pronájem webového prostoru, takže se nemusíte starat ani o webhosting. Těchto řešení najdete na českém internetu mnoho, hojně využívaný je například shoptet.cz, nebo webnode.cz. Využít ale můžete i zahraniční e-shopové platformy, jako například WooCommerce.com.

Šablon je mnoho

Pokud se rozhodnete pro některou z předpřipravených šablon, určitě to neznamená, že byste volili stádní unifikované řešení, které je možné vidět na každém kroku. Webových stránek, které vytvoření e-shopu nabízejí, je stejně jako možných šablon mnoho, takže si vybere jistě každý a určitě neplatí, že by si byly e-shopy nějak příliš podobné. Každou šablonu si lze navíc ještě modifikovat, upravovat její pozadí, obrázky, velikost boxů apod. Nejde rozhodně o nějaké na první pohled obyčejné e-shopy, ale o propracovaná řešení, které zaujmou.

Prostý e-shop, nebo další služby?

Pokud se rozhodnete vybranou šablonu objednat, máte většinou možnost ji po určitý čas otestovat zdarma. Poté si již zvolíte některý z nabízených programů, může jít o pouhý pronájem e-shopu, k dispozici bývá ale také mnoho doplňkových služeb. Podporovány jsou třeba hromadné exporty a importy dat, exporty dat pro Českou poštu, nebo pro jiné dopravce, skladové hospodářství a statistiky, podpora online plateb pomocí nejrůznějších platebních metod, účetní systémy a celá řada doplňkových služeb. Pokud si objednáte jen e-shop a pronájem určitého webového prostoru, pak počítejte s cenami, které začínají na několika stech korun měsíčně.

Profesionální e-shop i díky šabloně

Jak tedy můžete vidět, i díky předpřipravené šabloně můžete provozovat skutečně profesionální e-shop se vším všudy, včetně účetního systému. Jen je třeba počítat s tím, že se měsíční poplatky za využívání e-shopu patřičně navýší. Na druhou stranu získáte také podporu vašeho e-shopu. Pokud byste snad zaznamenali nějaké výpadky a nedostatky, stačí se ozvat pronajímateli, který by je měl obratem napravit.

E-shop zdarma

E-shop si můžete založit také na open-source platformách, jako je například OpencartPrestashop nebo WordPress. WordPress je primárně CMS, ale můžete ho jednoduše proměnit na plnohodnotný e-shop instalací bezplatního pluginu WooCommerce. Ačkoliv za tato řešení nezaplatíte ani korunu, nejde určitě o řešení nějak amatérské, či nabízející málo možností. Je tomu přesně naopak, lze přidat libovolný počet produků, kategorií a výrobců, lze nastavit platební podmínky a brány atd. Základní funkce a vlastnosti e-shopu je možné také rozšířit pomocí bezplatných nebo placených modulů (pluginů). Takto si dokážete vyskládat e-shop přesně podle vašich potřeb. Musíte ale počítat s tím, že nemáte k dispozici odbornou podporu a že veškeré problémy musíte řešit sami. Dále si musíte pronajmout vlastní webový prostor. Pokud ovládání dostatečně nastudujete, získáte skvělou službu s prakticky nulovými náklady.

Hlásí se i sociální sítě

Neměli bychom zapomenout také zmínit možnost vytvoření e-shopu na Facebook Marketplace. Tato sociální síť nabízí poměrně jednoduché rozhraní pro vytvoření obchodu a přidávání položek, dále pak dobře zacílené promování obchodu. Navíc je provoz tohoto obchodu zcela zdarma.

Zdroje:
Použité obrázky – Vectors by Vecteezy

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..