Hostingové novinky #5

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Hostingové novinky #5

Listopad byl novinkami skutečně nadupaný. Vypadá, že české a slovenské webhostingové společnosti si to nejzajímavější odložili na konec roku. Zákazníci se dočkaly i několik zajímavých slevových akcí hlavně během Black Friday a Cyber Monday.

Internetové diskuse také rozvířila zpráva CZ.NIC, že po delší době dojde k výraznějšímu zdražení registračního poplatku u .CZ domény. I o tom jsou listopadové hostingové novinky.

Než ale budeme pokračovat dále, dáme vám jedno doporučení. Pro registrace domén určitě zvažte společnost Namecheap, protože má obrovskou nabídku doménových koncovek za přijatelné ceny a je to vynikající alternativa k společnosti GoDaddy. Podívejte se, co říkají zákaznické recenze Namecheap.

Wedos.cz

Nové služby WEDOS Cloud, WMS, DWS a WEDOS VIP

WEDOS v nejbližších týdnech spustí veřejný betatest nové profesionální služby WEDOS Cloud. Jde o službu typu IaaS (infrastruktura jako služba), která je určena profesionálům. Pro WEDOS Cloud je momentálně připraven výkon:

 • 540 fyzických serverů
 • 34 560 GB RAM DDR4
 • 16 416 GHz CPU
 • přes 2 PB prostoru na NVMe SSD discích
 • 3 840 Gbps interní konektivity

Je známo, že WEDOS dokončuje druhé datacentrum, takže do budoucna jsou na výrazné navýšení výkonu služby skutečně připraveni. Více informaci o WEDOS Cloud naleznete na blogu.

Kromě toho WEDOS zvažuje zavedení B2B služby s názvem WEDOS VIP, v rámci které by poskytovali hostingové řešení na míru pro nejnáročnejší klienty s individuální podporou 24/7. Více o WEDOS VIP naleznete na blogu.

Dále chystají novou službu WMS (Webhosting Managed Server), kde bude mít zákazník k dispozici vlastní hostingový server s absolutní svobodou nastavení a vyhrazeným výkonem.

A také je v plánu služba DWS (Docker Web Services), kde bude možné provozovat jakékoliv Docker aplikace.

Nové lokalizace firemních stránek a plánovaná expanze na další trhy

V listopadu WEDOS přidal dvě nové lokalizace firemních stránek pro Polsko a Rusko. V blízké době přibude ještě lokalizace pro Ukrajinu.

Jelikož nedávno oznámili plánovanou expanzi na Slovensko a do Polska, je velmi pravděpodobné, že bude následovat vstup na ukrajinský a ruský trh.

Test push notifikací

WEDOS testuje neautorizované a autorizované push notifikace. Neautorizované na jejich firemních stránkách a autorizované v rámci zákaznícké administrace. Více informací zde.

Slevové kupóny a akce Wedos.cz

Wedos.cz slevy


WebSupport.sk

Podpora WP-CLI

WebSupport přidal podporu terminálového rozhraní WP-CLI na všechny tarify svého sdíleného webhostingu. Tato novinka jistě potěší každého geeka, který preferuje práci s WordPress pomocí terminálu a SSH připojení. Více informací i s příklady použití naleznete zde.

Nová kontejnerová platforma – betatest

Jak jsem avizoval již v hostinových novinkách #3, ve WebSupportu právě probíhá betatest nové kontejnerové platformy. Brzy bude možné u WebSupportu hostovat i aplikace postavené na Node.js, Ruby nebo Pythonu, vlastně téměř cokoli. Stále je možné se zapojit do betatestu.

Konec podpory starších verzí PHP

V prosinci skončí podpora PHP 5.6 a při této příležitosti WebSupport zveřejnil zajímavý článek o tom proč byste měli migrovat své projekty na nejnovější verze PHP 7+. Hlavními důvody jsou samozřejmě bezpečnost a rychlost. I z těchto důvodů WebSupport ukončí v roku 2019 podporu některých verzí PHP. Plán je následující:

 1. Duben 2019
  1. ukončení podpory PHP 5.2 a aktualizace hostingů na PHP 5.3
  2. ukončení podpory PHP 7.0 a aktualizace hostingů na PHP 7.1
 2. Záři 2019 – ukončení podpory PHP 5.4 a 5.5 a aktualizace hostingů na PHP 5.6.

Na serverech zřejmě až do roku 2021/2022 ponechájí PHP 5.6, dodatečně i PHP 5.3 pro nejstarší weby, které již nevíte aktualizovat.

Slevové kupóny a akce WebSupport.sk

WebSupport.sk slevy


Stable.cz

Nové API pro webhostingy

Stable.cz připravil pro své zákazníky nové API. Díky API si zákazníci mohou propojit vlastní systémy s rozhraním webhostingu Stable.cz. Přes API je možné např. vytvářet a mazat emailové schránky, získávat výpis emailových schránek, výpis domén a pod. Více informací o API Stable.cz naleznete zde.

Kustomizace pro VPS Stable

Pro zákazníky, kteří mají u Stable.cz vlastní virtuální server (VPS) a jsou jejich dealery/partnery, připravili nové funkce. Kustomizace vám umožní provozovat zákaznické hostingy na vašem VPS u Stable.cz a „tvářit“ se pro vaše zákazníky jako samostatný provozovatel hostingu. Více informací naleznete zde.

Slevové kupóny a akce Stable.cz

Stable.cz slevy


SvětHostingu.cz

Dvouúrovňová síťová ochrana

SvětHostingu.cz již delší dobu provozuje dvouúrovňovou síťovou ochranu, v listopadu zveřejnili zajímavé statistiky útoků za posledních 60 dní. Až 74% útoků směřovalo na webové stránky postavené na redakčním systému WordPress.

https://www.facebook.com/SvetHostingu.cz/photos/a.661941660513524/2359056467468693/?type=3&theater

Slevové kupóny a akce SvetHostingu.cz

SvetHostingu.cz slevy


Váš-Hosting.cz

Rozhovory s profesionály

Váš-hosting.cz začal na blogu se seriálem rozhovorů s profesionály, kteří využívají jejich hostingové služby. První rozhovor je s Janem Vlasákem o vývoji WordPress webů.

Slevové kupóny a akce Vas-Hosting.cz

Vas-hosting.cz slevy


ONEbit.cz

ONEbit scanner a AntiMalware ochrana

ONEbit již 10 let aktivně vyvíjí bezpečnostní řešení ONEbit scanner, které pravidelně automaticky testuje weby jejich zákazníků a zasílá reporty v případě, že je web napaden škodlivým kódem.

Slevové kupóny a akce ONEbit.cz

ONEbit.cz slevy


WY.sk / Webglobe Yegon

Nové funkce ve WY panelu

Webglobe přidal do WY panelu několik nových velmi užitečných funkcí, které potěší běžné zákazníky, webové vývojáře, ale i náročné administrátori. Konkrétně se jedná o funkce:

 • Migrátor FTP
 • Migrátor databází 
 • Historie DNS záznamů

Více informací o nových funkcích naleznete zde.

Dvoufaktorová autentifikace

Pokud vám záleží na bezpečnosti, pro přihlášení do WY panelu můžete využívat dvoufaktorovou autentifikaci. Návod jak ji zapnout naleznete zde.

Slevové kupóny a akce WY.sk

WY.sk slevy


VSHosting.cz

Nový informační systém a klientská zóna

Po 10 letech dochází ke kompletní výměně informačního systému a klientské zóny. Nový informační systém a klientská zóna přináší:

 • moderní a propracované UX,
 • kompletně mění interní procesy VSHosting.cz (mnoho procesů bude plně automatizovaných),
 • propracované zprava účtů a oprávnění,
 • nové grafy pro managed servery,
 • pohodlná komunikace a správa týmů,
 • nové platby a faktury,
 • mnoho dalšího.

Nový obchodní ředitel

Od 1.12. přebírá vedení obchodu David Lintimer, který se tak stane obchodním ředitelem firmy. Damir Špoljarič, který obchod vedl a rozvíjel dosud, se bude primárně věnovat přípravám nových služeb, zlepšováním těch současných a expanzi do dalších zemí.

Nové managed tarify

VSHosting.cz představí začátkem roku 2019 rozšíření nabídky managed služeb – od levných, určených jako náhrada webhostingů, až po individuální rozsáhlá managed řešení. Přibudou také specializovaná managed řešení jako škálovatelné Managed DB Clustery (pro SQL i noSQL databáze) či řešení managed infrastruktury pro kontejnerizované aplikace. Více informací naleznete zde.

Slevové kupóny a akce VSHosting.cz

VShosting.cz slevy


SnackHost.com

Upgrade storage systému u Cloud Hostingu

SnackHost plánuje upgrade systému u Cloud Hostingu na Ceph v13, což přinese všem zákazníkům zvýšení rychlosti načítání jejich webových stránek.

https://www.facebook.com/SnackHost/videos/1850054218441387/

100% uptime všech služeb SnackHost

SnackHost.com oslavil rok se 100% dostupnosti všech jejich služeb. Tento fakt jim určitě většina konkurence závidí.

https://www.facebook.com/SnackHost/posts/1866202296831462

Cloud servery nahrazují klasické VPS

Na blogu uveřejnili zajímavý článek, kde popsali výhody Cloud hostingu oproti klasickým VPS z pohledu zákazníka. Článek naleznete zde.

Slevové kupóny a akce SnackHost.com

SnackHost.com slevy


Forpsi.cz

Posílení a modernizace infrastruktury

Ani ve Forpsi nespí na vavřínech a neustále investují do modernizace a posílení infrastruktury.

https://www.facebook.com/Forpsi/posts/2062854693753747

Celosvětový rozmach cloudových služeb

Cloudové služby získávají stále na větší popularitě po celém světě. Velmi zajímavá informace je, že už nyní spotřebují až 2% z celosvětové spotřeby elektřiny.

Výhledy z datacentra Forpsi

Uznejte sami, že výhledy z datacentra Forpsi jsou malebné 🙂 .

Slevové kupóny a akce Forpsi.cz

Forpsi.cz slevy


NIC.cz

Navýšení ceny .CZ domény o 16%

Český Internet v listopadu zasáhla zpráva, že správce české domény CZ.NIC oznámil téměř po 7 letech navýšení velkoobchodní ceny za registraci .CZ domény o 16%. Od 1.1.2019 dojde k navýšení z aktuální ceny 125 Kč bez DPH na 145 Kč bez DPH za rok. Důvodem má být neustálí růst platů v IT, aby združení dokázalo jako zaměstnavatel konkurovat na trhu práce a zaměstnávat tak nejlepší experty  v oboru. Oficiální zpráva je k nalezení  zde.

Samozřejmě tato zpráva rozproudila bouřlivé diskuse na sociálních sítích. Nejvíc se objevovaly negativní postoje, jako při každém zdražování. Zajímavý je také názor druhého největšího registrátora .CZ domén, společnosti WEDOS, která tvrdí, že navýšení bude mít ve výsledku negativní vliv na počet nově registrovaných domén a zvýšení počtu neprodloužených domén. Více se dozvíte na jejich blogu.

Příklad jedné flame diskuse naleznete po rozklinutí tweetu 🙂 .Listopad byl na novinky velmi bohatý a očekávám, že do konce roku se ještě objeví další pecky. Tak se nechme překvapit co nám přinese prosinec 🙂 .

Líbí se Vám hostingové novinky a nechcete zmeškat další díl? Přihlaste se do našeho newsletteru.

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..