Pokud jste se rozhodli, že si zřídíte své první webové stránky, tak se neorientujte pouze podle ceny, ta nás mnohdy může navést ke zcela dražšímu řešení a celkový efekt bude opačný. Poskytovatelé webhostingových služeb (někteří bohužel ano) jsou velice vychytralí a namísto fér nabídky vás nalákají na velice nízkou cenu a poté se karta obrátí. Buďte v tomto ohledu trochu pečlivější a nejdříve si zjistěte důležité sounáležitosti, které vám napomohou se správně rozhodnout. Nezapomeňte, že jde o investici dlouhodobou. Minimální lhůta pro uzavření smlouvy je většinou na jeden rok. O freehostingu se tentokrát bavit nebudeme, zde je velmi omezený základní prostor, služby a navíc se všude kolem pohupuje násilně cílená reklama, která působí z pohledu návštěvníku rušivě.

Laciné hostování není dobré

Placený hosting je jednoznačně lepší, než ten neplacený, ale pokud se vydáte vstříc levnému poskytovateli služby, tak se setkáte s obdobným efektem, jako byste si webhosting zřídili ve free verzi. Kvalitní hosting se dá pořídit už za cenu dvou večeří v průměrné restauraci a to na podobu jednoho roku, proto je lepší si celou investici pořádně rozmyslet a raději se rozhodnout pro lepšího poskytovatele dané služby. My vám můžeme doporučit zahraniční službu BlueHosting, která podle našeho názoru splňuje veškerá očekávání.

Cena za doménu versus cena za hosting

Nepleťte si tyto dva pojmy, jde o dva zcela odlišné terminologické výrazy. Doménou se rozumí mezinárodní právo využívat specifickou adresu, zde se platí registrátorovi – to není poskytovatel webhostingu. Zatímco hosting se stará o celou funkčnost. K němu se obracíme s problémy a případnými dotazy. Jakmile má hosting výrazně nízké až podezřelé ceny u domén, tak můžete očekávat skryté náklady v podobě předraženého hostingu. Jde o velice častý trik poskytovatelů, kteří šíří senzační reklamu posléze vás vezmou na hůl u pronájmu hostingové služby, která překračuje únosnou mez. Od takových podnikatelů nemůžete ani v budoucnu čekat velké výhody. Raději si připlaťte, aby vám vše fungovalo tak, jak má.